Som prepracovaný prechádzku na pamäti, a ja sa nestarám, čo niekto hovorí: Je to skvelé

Je to len včera, keď som, 15-ročný, sledoval a vzlykal počas celej 102-minútovej prevádzky Walk to Remember. Prispôsobenie Nicholas Sparks bol v mojej osobnej histórii iba jeden z dvoch filmov, ktoré ma spôsobili, že som oprávnene plakal (druhá Marley & Me) a vždy som veľmi rád spomenul milostný príbeh Jamieho Sullivana (Mandy Moore) a Landona Cartera (Shane West) ako jedného z prvých zaznamenaných účtov #.

S 15-ročným výročím filmu som prepracoval to, čo som predtým považoval za romantické majstrovské dielo Adama Shankmana, a bol šokovaný výsledkom: Zatiaľ čo som neotvoril krabicové tkanivá, ktoré som strategicky umiestnil na svoj konferenčný stolík, pre sacharín, nerealistický milostný príbeh znova.  

Náš príbeh začína Landonom, stereotypným chlapíkom, a jeho posádka beží z polície, keď vážne zranila ďalšieho študenta v žartu, ktorá sa zle zhoršila. Chudobní kriminálnici naozaj nútia deti, aby skočili z vodnej veže uprostred noci? Ako niekoho, ktorého najdivokejšie povstania v strednej škole sa maximálne vyčerpalo pri pití mladistvých v priateľskom suteréne, to ma vystrašilo. Landon, ktorého svedomie ho drží niekoľko sekúnd späť, keď sa pokúša dostať sa k zranenému chlapcovi (hoci je nejasné, čo presne jeho plán bol, aj keď ho dostal), je nakoniec chytený políciou. Nedostáva žiaden vážny právny problém, ale šéf jeho školy mu ponúka vyhostenie alebo možnosť zostať v škole pod podmienkou, že bude vykúpený za svoje hriechy prostredníctvom účasti na školskej hre. Zúčastňujte sa v škole alebo ukončite svoje vzdelanie: rozhodnutie, že iba rozzúrený mladý muž v príbehu romantiky môže zápasiť s.

Ako vieme, Landon sa rozhodne zostať, pretože skúškou je stretnutie s Jamiem, dievčaťom, ktorého pozná už od detstva, ale v podstate ho ignoruje, pretože ako dcéra reverenda v príbehu romantiky je zjavne nadmerne skromná v oblečení mať len jeden hrudkovitý zelený sveter. (Ale vážne, má niekto vyzeral ako žiarivý sans makeup ako mladý Mandy Moore?)

Samozrejme, Landon dáva do svojej úlohy len málo úsilia a bojuje s jeho líniami. Nakoniec, Jamie súhlasí s tým, že mu pomôže praktizovať s jednou podmienkou: “Musíš sľúbiť, že sa so mnou nebudeš zamilovať,” hovorí. Na túto líniu som úplne zabudla, ale hneď som si spomenula, že si myslel, že Jamie bol taký skvelý, že to povedal za ten deň. Ako som si bol istý, že som si želal byť deviatym triedičom. Ale teraz mi línia nepríjemné a obrovské odklonenie od jemného Jamieho sme sa dozvedeli. Trochu plné sami seba, nie? Landon našťastie reaguje, keď si myslím, že každý človek môže odpovedať na strašidelnú dievča s nafúknutým ekom: “To nie je problém.” Nemocné horieť, Landone.

Na zúfalstvo s Jamieho reverendom otcom (Peterom Coyotem) začínajú pravidelne cvičiť vo svojom dome a hádali ste sa, že sa stali priateľmi. Jamie sa o ňom otvára o svojom kóde, ktorý obsahuje veci ako tetovanie (klasické reverendovo dcérske správanie, amirite?) A byť na dvoch miestach naraz.

Veci sa zdajú byť dobre – ale potom Jamie robí vážne chyby pri príchode k Landonovi v škole jeden deň, aby sa opýtal, či sú ešte na skúšku neskôr. “Vo svojich snoch,” zase späť k spokojnosti svojich super cool priateľov. Brutálne. Neskôr sa Landon vo svojom dome ukáže ako popoludnie. Ale Jamie, tajný šprýmař, zablokuje dvere do tváre.

Nakoniec je to deň hry! A Jamie, ktorý nie je len záludnou zapaľovacou sviečkou, má tiež hlas anjela a fúka divákov preč svojimi nebeskými vokálmi. Landon je plná YOLO a neočakávane pristane v záverečnej scéne. Toto nesúhlasí s Jamie, veľa k zmätku každého. Chcem povedať, čo chceš, Jamie ?! Čo s tým celým slibom sľubu – nebudeš-páčiť-láska? Teraz je pred svojimi rovesníkmi a odvetnými opatrovníkmi podráždená tým, že sa v nasledujúcich dňoch v škole vyhnú Landonovi. prirodzene. 

Je to naozaj len fit, že ďalšie žarty by boli katalyzátorom na začiatku ich vzťahu. Iba tentoraz Landon odvlečie svojich kamarátov, ktorí zahanbujú Jamieho. Toto je vlastne lekcia v tom, čo je správne – aj keď to znamená, že nemôžete byť priatelia s ľuďmi, ktorí zahmlievajú ostatných tým, že ich nútia vyhnúť opustené stavby uprostred noci. A tak sa ukazuje, že kvety a šperky nie sú cestou k dievčenskému srdcu. Vytlačenie vášho bývalého najlepšieho kamaráta do tváre však môže fungovať. Landonov a Jamieho vzťahy. omdlieť.

Tí dvaja pracujú cez Jamieho zoznam vedierka. Landon ju prevezme na štátnu líniu, aby mohla stáť na dvoch miestach naraz a ona sa na ňu dráždi oči, kým dostane svoje prvé tetovanie. Počas tejto montáže Landon tiež hovorí Jamie, že ju chce pobozkať, na ktorú odpovedá: “Mohla by som byť zlá na to” a všetky oči na svete kolektívne sa valia. Po niekoľkých milých scénach, Landonova matka (OMG, je to Daryl Hannah!), Je nervózna. Toto je nakoniec Severná Karolína a zlí chlapci ako Landon nepatria s reverendovou dcérou. “Buďte opatrní, ona je dcéra kazateľa, “varuje Daryl Hannah,” to nie je to s Jamie, “reaguje Landon, čo znamená, že film robí úžasnú prácu pri plnení svojho PG ratingu tým, že nikdy nevykazuje fyzický vzťah medzi Landonom a Jamie, ale veľmi sa zmienka o to znamená, že to pochopíte len vtedy, keď o desať rokov neskôr prevezmete.

Nakoniec sme prišli do momentu zúčtovania, v okamihu, keď som si istý, že by som to stratil, ako som to urobil toľko rokov predtým.

Jamie: “Som chorý.”

Landon: “Vezmem ťa domov.”

Jamie: “Nie, Landon, som chorý, mám leukémia.”

Landon: “Nie. Ty si 18. Ty si dokonalý.”

Jamie: “Nie, zistila som to pred dvoma rokmi a prestala som reagovať na liečbu.”

Nie som úplne prázdny z emócií. Budem úprimný, táto scéna ma dostala. Landonova reakcia je v súlade s tým, ako vysokoškolský senior môže reagovať na lásku svojho života, keď mu hovorí, že je nakoniec chorá. Ale ja som plakala. Prečo? Keďže asi o dve vety neskôr, Jamie opäť utečie. Kde sú tieto deti vždy v noci beží? Nikto nemal vodičský preukaz? 

Aby sme zhrnuli, čo sa mi zdá byť najsmutnejšou časťou filmu, Landon a Jamie tvoria. Keď sa zhoršuje, neúnavne pracuje na tom, aby pokračovala v kontrole vecí z zoznamu vedierok, vrátane vybudovania teleskopu ručne včas, aby mohla vidieť vzácnu kométu. Jamie je poslaná do nemocnice, kde dáva Landonovi knihu citovaných citátov svojej zosnulej matky. “Nebojte sa, že to nie je bibli,” uisťuje ho. Jedinou vecou na zozname Jamieho vedra bolo uzavrieť manželstvo v kostole, v ktorom boli rodičia ženatí. Takže čo robí starší a bývalý zlý chlapec v strednej škole? Navrhuje. A aj teraz ako dospelý, môžem povedať, že je to krásny okamih. Ale ako, prečo rodičia nezasiahli? Vo svete Nicholasa Sparksa manželstvo pracuje nepretržite a je vždy dobrým rozhodnutím. Niečo mi hovorí, že to nepremýšľali. 

Pätnásť rokov po svojom divadelnom debute stále myslím Walk to Remember je skvelý film. Toto je moja pravda. Snáď môj neschopnosť roztrhnúť slzu len dokazuje, že s vekom prichádza múdrosť a veľa skutočných kontrol, ale môže to priniesť aj trochu horkosti z ruky zlomyseľnosti. Možno som len blázon, že moja vysoká škola miláčik ma nikdy neviedla na dve miesta naraz. Ale bez ohľadu na dôvod, aj napriek nedostatku emocionálnej katarzie, určite si môžem uvedomiť film vo všetkej svojej sláve Nicholas Sparks. Nemôžem povedať to isté pre drahý John alebo Štastlivec, hoci.

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

+ 27 = 34

map