Trvá to len 30 minút, kým Mario Batali je Rigatoni Cacio e Pepe

Ak ste si toto leto nemohli rezervovať taliansky útek, zvážte N.Y.C. superpočítač Bataliho Bataliho, ktorý má jednosmerný vstup do Večného mesta. Zatiaľ čo ikonický tortu tradične vyžaduje špagety, Batali, ktorý podáva rímsku kuchyňu v reštaurácii Greenwich Village Lupa, namiesto toho sa rozhodne pre rigatoni. 

“Miestna kuchyňa v Ríme je hlboko zakorenená v histórii, ale varenie sa stále vyvíja vďaka stovkám variácií receptov, ktoré sa líšia od šéfkuchára k šéfkuchárovi a vplyvov zo susedných regiónov,” hovorí Batali V štýle. Okrem toho sú rezance dokonalé pre nasiaknutie hustého, krémovej omáčky. Vyčistite misku (alebo štyri) za 30 minút alebo menej s nižšie uvedeným receptom. 

Rigatoni Cacio e Pepe

vyrába 4 porcie

Aktívny čas 10 minút

Celkový čas 20 minút

prísady

1 polievková lyžica soli kosher
1 lb nevarené cestovinové cestoviny
1 lyžice čierne korenie
8 oz strúhaný CACIO de Roma, asi 2 šálky (10 dolárov / 8 oz; rakuten.com)
1/2 šálky extra panenského olivového oleja

SPOJENÉ: Najväčší Cacio e Pepe Ever, schválený Mario Batali

Smery

1. Pridajte 3 litre vody a soli do varu do veľkej zásoby na stredne vysokej teplote. Pridať rigatoni; varíme až do al dente, asi 11 minút.

2. Zatiaľ čo kuchári na cestoviny, kombinujte papriku a 1/3 šálky syra do veľkej misy. Pridajte 3/4 šálky vriacej cestovinovej vody; intenzívne miešajte, až kým zmes nevytvorí cestoviny, približne 30 sekúnd.

3. Keď sú cestoviny pripravené, vyčerpajte, pretrepte nadbytočnú kvapalinu a ihneď preneste do misky so syrovou zmesou. Pridať olej; rýchlo premiešajte pokrytie cestovín.

4. Rozdeľte cestoviny rovnomerne medzi 4 platne; obloha so zvyšným syrom.

SÚVISIACE: #InspiredByInStyle: Pozrite sa, ako čitateľ týždňa Joanie Edwards zdobí Chic narodeninovú tortu

Pre ďalšie pády recepty, vyzdvihnite septembrové vydanie V štýle, k dispozícii na novinových stánkoch a pre digitálne stiahnutie piatok 12. augusta.

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

9 + 1 =

map