3 spôsoby, akým sa film Paper Towns líši od knihy

Filmová adaptácia románu mladého dospelého Jána Greena Paper Towns hitové divadlá tento víkend, s Cara Delevingne a Nat Wolff hrať ako dve dobrodružstvo-hľadá teens z príbehu knihy. Ale podobne ako väčšina úprav kníh, filmový scenár, ktorý napísal Chyba v našich hviezd scenáristov Michael H. Weber a Scott Neustadter, sa úplne nezdržiava v knihe. Existuje niekoľko dôležitých prepínaní v režime zameranom na cestnú premávku, čo odhaľuje aj tých najodvážnejších fanúšikov zelených románov.

Konkrétne existujú tri rozdiely, ktoré odlišujú knihu od filmu, a to lepšie a horšie. (Upozornenie: spoilery dopredu.)

1. Angela sa pohybuje od menšieho až po hlavný charakter.

Radarova priateľka, Angela, nie je v knihe hlavná postava. Zostáva v Orlande v FL, namiesto toho, aby sa pripojila k Lacey, Quentinovi a Benovi na výlet. Ale vo filme, po tom ako ona a Radar diskutujú o stave svojich vzťahov, Angela sa rozhodne pripojiť k dobrodružstvu – a to je dobrá vec. Okrem toho, že prináša inú stránku Radaru, pomáha rovnováha dynamiky skupiny. Takže zatiaľ čo Quentin, Ben a Radar začínajú ako trio BFFs, Lacey a Angela idú z vonkajších strán do bláznov, keď sú ponorené do skupiny. Dokonca aj Green je fanúšikom zvýšenej prítomnosti Angela vo filme.

SÚVISIACE S DANOU: Papier mestá Autor John Green je najlepšie životné poradenstvo

2. Výlet sa odohráva v inom čase.

Vo filme skupina plánuje svoju výlet na cestu, aby sa dostala na ples – a Margo upraví vstup do mesta Omnictionary, aby povedal, že čoskoro bude mať jednu populáciu. Ale v knihe, dospievajúci opustia strednú školu absolvovanie skoro nájsť Margo predtým, než opustí Agloe, ktorý bude mať populáciu jedného až do konkrétnejší dátum: 29. mája v poludnie. Quentin, Ben a Radar sa musia ponáhľať, aby porazili hodiny predtým, než Margo opustí Agloe za dobré, a Quentin stále chýba na ples, keď sa rozhodne preskúmať opustený mini obchod (obchod so suvenírmi vo filme) namiesto toho, aby šiel na strednú školu tanec , Tento román zvyšuje dramatickú vyhliadku chýbajúceho plesu, keď Quentin a jeho priatelia zanechávajú Orlando vo svojich šatách, aby dokázali, ako je naozaj nadšená a nerozumná jeho láska k Margo.

3. Príbehy končí v rôznych bodoch.

Paper Towns román končí šokovaním. Neexistuje žiadny návrat do Orlanda alebo akýkoľvek obraz-perfektná vysoká škola tanečnej scény. Namiesto toho je Margo s Laceym zle a má rozhovor s Quentinom, v ktorom si uvedomuje, že si vždy predstavoval, ako ju chce vidieť. Koniec románu prichádza takmer náhle ako Q a Margo pobozkajú predtým, ako sa rozdelia. Neexistuje náznak toho, čo sa stane s ktorýmkoľvek z nich, s výnimkou vedomia, že idú svojimi samostatnými spôsobmi. Film však rozpracováva Quentinove predpokladané lekcie, ktoré sa dozvedel od Margo. Keď obaja pohltia mlieko po tom, čo Margo prvý šok pri pohľade na neho, Q popisuje všetky veci, ktoré sa dozvedel od Marga. Dokonca aj po tom, čo vyjadrila svoje opovrženie za to, že bola nalepená na manickej pixie snovou dievčinu, Q sa stále nezdá, že ju vidí ako niečo viac ako postavu, ktorá mu pomohla nájsť seba. A nakoniec stále zostáva mýtom Q, keď sa vracia domov – práve včas, aby sa pripojil k svojim priateľom na ples. Film dodáva Quentinovi príbeh viac než knihu, ktorá skrýva príbeh Greenovej s ružovou farbou. Zatiaľ čo obidva médiá rozprávajú príbeh o “chlapcovi sa stretne s manickej pixie snovou holkou”, kniha rozptýli to trope s väčšou agresivitou. Nový román bližšie k reálnemu životu, bez toho, aby ponúkol nereálne uzatvorenie.

Dokonca aj s rozdielmi existuje veľa spoločného, ​​ako je to. Takže čo je jedna vec, ktorú môžete očakávať od obidvoch verzií Paper Towns? Spousta dobrodružstiev.

SOUVISLOSTI: Toto je spôsob, akým Cast Towns Cast popisuje Cara Delevingne

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

+ 68 = 70

map