5.3 miliónov žien v Španielsku odišlo z práce za Medzinárodný deň žien

Téma štvrtkového Medzinárodného dňa žien 2018 je #PressForProgress, ale to nie je jediná správa,.

Ženy nosia fialové, venujú sa Plánovanému rodičovstvu, píšu ženským politikom a dokonca sa navzájom solidárne šíria a každoročne vyzývajú k rodovej rovnosti, ktorá sa začala v roku 1909. Ženy zúčastňujúce sa zhromaždení po celom svete prinášajú #MeToo a #NoMore do rozhovoru a spoločne urobili jeden bod jasný: Čas vypršal.

ženy's Day Rallies Lead
Pablo Cuadra / Getty Images

Podľa The Guardian, 5,3 milióna ľudí odišlo zo zamestnania v Španielsku na podporu Medzinárodného dňa žien a konkrétne venovalo pozornosť rodovým nerovnostiam, pokiaľ ide o sexuálne a domáce násilie a príjmy. Hlavným posolstvom #MeToo hnutia bolo zastaviť sexuálne obťažovanie na pracovisku, kým kampaň No More pracuje na ukončení domáceho násilia a sexuálneho násilia.

Ženy, ktoré sa zúčastnili na protestoch Španielska, ktoré organizovala Komisia 8. marca, zahŕňajú významné politické osobnosti, ako je napríklad madridský primátor Manuela Carmena a primátor Barcelony Ada Colau. Znaky vytvorené pre zhromaždenia nesú silné správy ako “Kto beží svet? Dievčatá “,” Girl Power “,” Začneme revolúciu “a” Práva žien = ľudské práva “. BBC, Penélope Cruz zrušil predtým naplánované udalosti, aby sa pripojil k štrajku.

SÚVISIACE: 16 značiek nakupovať na oslave medzinárodného dňa žien

#mujeres ❤️ # everydayismarch8th #todoslosdiasesochodemarzo

Príspevok, ktorý zdieľa Penélope Cruz (@penelopecruzoficial)

Navyše, New York Times že podobné zhromaždenia sa vyskytli v celej Európe. V Anglicku Zhromaždenie žien Strike UK vyzvalo ženy, aby nosili červené, zatiaľ čo francúzske Libération noviny sa predávali za 2,50 € pre mužov, za 2,00 € za ženy.

VIDEO: Všetko, čo potrebujete vedieť o Medzinárodnom dni žien 2018

 

V Ríme sa údajne zúčastnila aj pochodová agentúra Asia Agento, jedna z mnohých žien, ktoré obvinili Harveyho Weinsteina zo sexuálneho útoku. Ďalšie protesty sa uskutočnili na Filipínach, Indii, Južnej Kórei, Afganistane a Stredoafrickej republike.

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

2 + 2 =

map