5 vecí, ktoré sme sa naučili z Národnej výstavy psov

Zatiaľ čo väčšina ľudí sa zobudí na ranné dni vďakyvzdania, ktoré sa vzrušujú, aby sa zapli Macy’s Day Parade, milovníci psa všade naladili na NBC špeciálnu, ktorá sa nasníma po Národnej výstave psov, ktorá sa koná vo Philadelphii.

V skutočnosti sa o týždeň predtým uskutočnila súťaž, ktorú usúdil americký Kennel Club v Philadelphii – kde sa 150 psov súťaží o titul Best in Show. V zákulisí ukázali, že psi sa dostanú do náručia a hýčkali sa na svoj veľký okamih v kruhu, kde sa hodnotili na peppe vo svojom kroku a samozrejme ich vlasy.

 NATIONAL DOG SHOW 2015 embed
Bill McCay / NBC

Pre psovodov, majiteľov, chovateľov a psov sa výstavy považujú za šport a tento rok súťaž bola tvrdá. Po tom, čo boli vystavené všetky psy, bol vyhlásený najväčší titul Best in Show, kde sa stal víťazom Skye teriér s názvom Charlie.

SÚVISIACE S DÁRKAMI: Naše Top 10 Holiday Gift Ideas pre milovníkov psov

Dlhosrstý teriér odhalil jeho hodvábne zámky a prehnal sa okolo štadióna, ktorý nahradil minuloročné najlepšie v show, Nathan krvotvorca.

 NATIONAL DOG SHOW 2015 embed 2
Bill McCay / NBC

Prázdninová tradícia je v skutočnosti oveľa zložitejšia, ako sa zdá. Je to zložité hodnotenie, ktoré ide do súťaže, podobne ako krása. Tu je päť ďalších vecí, ktoré sme sa naučili po sledovaní Národnej výstavy:

1. Na Národnej výstave psov je zastúpených sedem skupín.
Každé zo 150 zaregistrovaných plemien, ktoré sú súťažné v prehliadke, je pridelené skupine na základe funkcií, z ktorých boli pôvodne chované. Sedem skupín je teriérna skupina, skupina hračiek, športová skupina, non-športová skupina, pracovná skupina, skupina chovateľov a skupina pasienkov.

SPRIEVODCA: Kaley Cuoco dostane emocionálne o svojich milovaných domácich maznáčikov na Stand Up for Pits Event

2. Existuje viac ako 180 registrovaných plemien a odrôd psov AKC.
Každý má obľúbené, ale americký Kennel Club má viac ako 180 čistokrvných plemien psov registrovaných.

3. Best in Show nie je jediným víťazom dňa.
Zatiaľ čo Best In Show je najprestížnejším titulom na konci dňa, existujú aj tituly pre Best in Group. Víťazi skupiny Best in Group boli nasledujúci:

Skupina teriérov: Skye terrier

Skupina hračiek: Hladká kabát Chihuahua

Športová skupina: Ascob Cocker Spaniel

Nešportová skupina: francúzsky buldog

Pracovná skupina: Newfoundland

Hound skupina: škótsky deerhound

Herding skupina: Bearded collie

4. V tomto roku sa na Národnej výstave psov pridalo sedem nových plemien – bezprecedentná suma.
Tento rok sa do skupiny pridali niektorí cudzinci: Lagotto Romagnolo, Berger Picard, Cirneco dell-Etna, Boerboel, Bergamasco a Miniatúrny americký ovčiak.

Gwen Stefani: “Ja by som zomrel, keby som to videl na strednej škole”

5. Zábavný fakt: Podľa AKC je francúzsky buldog najpopulárnejším psom v N.Y.C.
Známe za hýčkanie domácich maznáčikov celebrít ako sú Lady Gaga a Chrissy Teigen, francúzsky buldog zaujme vládnuce korunu nielen najlepšieho v skupine pre non-športovú skupinu, ale aj ako najobľúbenejšie plemeno psov v New Yorku! Zatiaľ čo malý buldog vzal doma názov najpopulárnejšieho psieho mesta slicker v New Yorku, Lab bol najpopulárnejší v Bostone, Chicago, Dallas, Houston a San Francisco.

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

+ 54 = 55

map