5 Veci organizátorov v Charlottesville Chceš, aby ste pomohli bojovať proti nenávisti

Počas víkendu biely nacionalistický pochod v Charlottesville vo Va. Vyvolal rasové napätie a stal sa tragickým, keď auto prebehlo proti protestom a zabili 32-ročnej Heather Heyerovej. V dôsledku toho prezident Donald Trump odmietol ihneď odsúdiť skupiny nenávisti a vyslovil pripomienky, ktoré sa rovnali neonacistom a členom KKK, ktorí bojovali proti baterkám, s protispoločníkmi, ktorí sa postavili proti fanatizmu – čo vyvolalo spirituálnu reakciu na celom svete.

Po tom, ako sme to sledovali, sa mnohí pýtajú: Čo môžeme urobiť, aby sme pomohli? Existujú online a akcie založené na darcovstve, ktoré môžete vziať, aby ste si mohli požičať prácu hneď teraz. To však nekončí. Náš informačný cyklus sa rýchlo vyvíja, ale nenávisť, ktorá je základom tohto incidentu, nie je, takže sme hovorili s organizátormi proti rasizmu v Charlottesville o tom, ako pokračovať v boji proti bigoterii v nasledujúcich týždňoch a mesiacoch. Tu je to, čo chcú, aby ste to urobili – a pokračujte v práci bez ohľadu na to, kde na svete žijete. 

Amy-Sarah Marshallová, predsedníčka Charlottesville Pride

“Jedna akcia, ktorú treba podniknúť – čo sa deje, či už ide o podnikanie, priateľstvo, náboženské, čokoľvek – prax, čo radikálne víta nejaký termín. Prekonajte politiku otvorených dverí a konkrétne vyzývajte marginalizovaných ľudí, aby sa uchádzať o prácu, váš klub kníh, jesť vo vašej reštaurácii, byť priateľom.Dúsková samolepka je jedným z univerzálnych spôsobov, ako povedať LGBTQ ľuďom napríklad, že sú vítaní a chcú Často marginalizovaní ľudia čítajú, či ľudia alebo miesta sú pre ne bezpečné vstúpte a zvyčajne sa chyťte na strane bezpečnosti tým, že sa dokonca ani nenaplníte ani nechodíte, takže musíte poskytnúť zámerné a explicitné správy o zaradení a privítanie, “povedal Marshall. 

“Samozrejme, školenie v bezpečnom priestore a odborná príprava zameraná na rôznorodosť posilňuje vedomosti o tom, že ide o inkluzívny zámer … Myslím, že idú ruka v ruke. Ponúkam tento tip, pretože tu v meste Charlottesville môže byť naše mesto veľmi segregované a dobrovoľné rovní bieli ľudia často vyjadrujú frustráciu o tomto, bez toho, aby si uvedomili, že černošské, hnedé, prisťahovalecké a podivné komunity sa neohrozujú a neočakávajú, že sú zahrnuté, pretože väčšinu času nie sme.

Univerzita vo Virgínii je Brody židovské centrum, Hillel

“V Hillel sa často stretávame s rôznymi náboženskými skupinami a menšinovými skupinami na akademickej pôde, aby sme sa podelili o perspektívu, ktorá môže pomôcť porozumieť,” uviedlo centrum InStyle. com. “Vykonáva sa to zosilnenie posolstva jednoty a vzájomného rešpektu. Skúste mať malé zhromaždenie alebo večierok, kde diskutujete o téme, nech všetci hovoria, zamerať sa na aktívne počúvanie a zistiť, aké skúsenosti vytvárajú názor každého človeka.”

Židovské centrum Brody, v spolupráci so spoločnosťou Ask Big Questions, ponúka rozhovorovú príručku obsahujúcu rady o tom, ako otvoriť rozhovory a podporiť pochopenie. 

Centrum pre južnú chudobu

“Spojte sa s spojencami z cirkví, škôl, klubov a iných občianskych skupín, vytvorte rozmanitú koalíciu, zahrňte deti, políciu a médiá, zhromažďujte nápady od všetkých a zapojte všetkých,” povedal centrum. “Urobte niečo: tvárou v tvár nenávisti, apatia sa bude interpretovať ako akceptovanie páchateľmi, verejnosťou a horšími obeťami, členovia komunity musia konať, ak to neurobíme, nenávisť pretrváva.”

Mary Bauer, výkonná riaditeľka justičného centra pre právnu pomoc

“Nestačí zbaviť sa symbolov rasového útlaku, hoci by som určite povzbudil komunity, aby to urobili,” povedal Bauer. “Musíme demontovať a opraviť systémy, ktoré spôsobujú najväčšiu ujmu: potrubie od školy do väzenia, náš porušený imigračný systém a masové uväznenie. Pokúsme sa riešiť najväčšie zdroje nespravodlivosti v našich komunitách – okrem symbolov . “

Janette Boyd Martin, predsedníčka NAACP v Albemarle-Charlottesville

“Napíš listy redakcii v mene komunity,” povedal Martin.  

Centrum Južnej chudoby zákon vydalo v pondelok sprievodcu spôsobmi boja proti nenávisti. Môžete si prečítať viac tipov, ako tu bojovať proti nenávisti a domácemu terorizmu. 

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

5 + 2 =

map