6 najdôležitejších spôsobov Veľkej malých lží HBO sa líšilo od knihy

V prípade, že ste to vynechali, najsilnejší, najkrajší mini-seriál HBO Veľké malé klamstvá vysielal svoju finálnu súťaž v nedeľu večer. Epizóda zostala celkom pravdivá, čo prinieslo rovnaké zvraty – s miernymi úpravami. Tu sú najväčšie rozdiely od románu až po adaptáciu, za lepšie, alebo za horšie. Spoilers dopredu, samozrejme.

Avenue Q

Madeline (Reese Witherspoon) pracuje na čiastočný úväzok v spoločenskom divadle a pracuje na uvedení na show, ale nie je to Avenue Q a kniha sa venuje takmer veľa času produkcii. V knihe to slúži viac ako Madeline spôsob, ako dokázať, že pracuje a nie je mamička na plný úväzok.

terapia

V relácii HBO Celeste (Nicole Kidman) a Perry (Alexander Skarsgard) spolu chodia na terapiu (najprv to je). Vo verzii: Celeste ide sama a hľadá terapeuta, ktorý sa špecializuje na týrané ženy. Vyberá si niekoľko miest, aby ju nikto nepoznal – čo je v súlade s jej myšlienkou zachovať vzhľad perfektného života. Ale keď sa dostaneme k jednorázovým zasadnutiam Celeste, všetko – popretie, prijatie a nájdenie záložného apartmánu – sa znižuje presne tak, ako to kniha hovorí.

veľký Little Lies - Book vs Show - EMBED
Zdvorilosť HBO

Renata

Kniha Liane Moriartyho naozaj rozpráva príbeh od Jane (Shailene Woodley), Celeste a Madeline. Ale, ach, bol som rád, že vidím túto stranu Renata (Laura Dern), ktorá v románe vôbec nebola skúmaná. Laura Dernová, vážne si môj hrdina. Tiež zábava skutočnosť, v románe, Renata manžel ju podvádzal s francouzskou opatrovateľkou po celú dobu, a tak sa presťahuje do Londýna s malou Amabella. 

veľký Little Lies - Book vs. Movie - 2
Zdvorilosť HBO

Madelina je verná manželka

Toto je tá, ktorá ma najviac znepokojovala. Madeline a Ed (Adam Scott) plné manželstva je v knihe skoro nie. Áno, majú rozhovor, ktorý vychádzajú z Edovej neistoty nad Madelininim ponižujúcim hnevom voči bývalému manželovi, ale uisťuje ho, že miluje Eda, nie Nathana (Jamesa Tuppera). Ale kniha Madelina nie je podvodníkom. Neexistuje žiadny Joseph, žiadny Tori a nie Avenue Q. Madelina robí sporné rozhodnutia, keď zasahuje do svojich priateľov a detí, ale jej stabilné a šťastné manželstvo s Edom je jednou z jej najviac vykúpených vlastností. TV Madeline je oveľa menej príjemná (hoci Reese Witherspoon vás môže zamilovať do ľubovoľnej postavy, ktorú hrajú). Prehliadka navyše prehlbuje svoj srdečný vzťah so svojím bývalým manželom, ktorý opustil Madeline a dieťa Abigail, keď mala len pár dní. Nathan vytiahol klasiku “ísť von dostať plienky a nikdy sa nevrátil” trope, takže Madeline zvýšiť svoju dcéru ako slobodná matka, až o 10 rokov neskôr, * chce * späť vo svojom živote. Abigailová, ktorá pravdepodobne neuvedomila stratu svojej matky v tom čase, ho víta späť s otvorenými náručami, čo pochopiteľne pretrváva srdce jej matky, čo vedie k napätému vzťahu, keď sa vpustí do svojho nejakého neprítomného otca.

Saské banky

Toto bola ďalšia veľká odklon od románu. Saxon Banks bol muž, ktorého Jane myslela, že ju znásilnil, hoci nakoniec vieme, že to bol Perry. Kniha Perry si na noc zapožičala meno svojho bratranca, “Saxon Banks”, aby zabezpečila, že jeho nevera zostane tajomstvom (spôsob, ako hodiť svojho bratranca pod autobus, Perry). Keď Jane rozpráva Madeline a Celeste o jej znásilňovači, myslí si, že vedia “pravú” identitu otca Ziggyho: Celesteho bratranca. Celeste si tieto informácie ponecháva sama osebe, ale nechce, aby vylúčila, že jej zosobášený bratranec je cudzoložníkom. Sarkóniu série “Saxon Baker” televíznej show sa nikdy nestane, a v knihe, pravda vychádza, keď sa Jane konečne stretne s Perry v noci trivia, ako v show. 

Veľké odhalenie

HBO zostala veľmi dôveryhodná k dôležitým zápletkam: Perry je otec Ziggyho a Bonnie je ten, ktorý zabíja Perryho. Ale spôsob, akým sa v románe zvrhol, sa trochu líšil od predstavy. Všetci dospelí – Madeline a Ed, Celeste a Perry, Bonnie a Nathan a Jane – stoja vonku na hornej palube školy s výhľadom, uhádli ste to, oceán. Jane rozpoznáva Perryho a hovorí mu, že keď sa naposledy stretli, povedal, že jeho meno je Saxon Banks. Celeste si teraz uvedomuje, že jej manžel nie je len obyvateľ domáceho násilia, ale je aj znásilňovateľom. Perry rozpráva Celeste v noci, keď Jane nič nehovorí, a ona mu hodí nápoj, čo ho samozrejme rozzúri. Dôkladne ju podopiera a hodí ju cez verandu. Rozhnevaná Bonnie ho tlačí a on sa vráti z jej jogínovej tónovej sily a prepadne cez balkón. Ďalšia dôležitá informácia zostala z výstavy: Bonnie vyrastala so zneužívajúcim otcom a pochopiteľne nemá žiadnu trpezlivosť pre zbabelých, zneužívajúcich manželov. V románe, tesne pred veľkým tlakom je miesto, kde prináša svoju najpopulárnejšiu líniu: “Vaše deti vidia!”, Evokujúc jasne naučené násilné návyky svojho syna. “Vidíme! Vidíme to! “Choď, Bonnie!

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

− 2 = 3

map