Ako sa vyrovnať s cystickou aknou – a čo robiť, ak ste náhodou vybrali na to

Existuje akné, a potom sú tie duše-zničujúce, pod-kožné hrbole, ktoré ublížia vždy, keď sa ich dotknete, a nemožno riešiť, až kým sa na povrch. Poďte určitý čas každý mesiac, cystické akné je naďalej zlomom našej existencie, hoci bolestivé škvrny môžu byť vyvolané aj niekoľkými príliš veľa vývarmi Ben & Jerryho, ako aj inými mliečnymi výrobkami. Samozrejme, regulovanie vašej stravy je jednoduchý spôsob, ako vyriešiť problém v očiach, ale citovať bojového básnika Drakea – ak to čítate, je (pravdepodobne) príliš neskoro. 

Pri pokuse o to, aby sme sa s touto otázkou venovali raz a navždy, hovorili sme s odborníkom na kožu Renée Rouleau o tom, čo robiť, ak máte pocit, že sa objavíte a akým spôsobom sa vysporiadať, ak ste o tom náhodou vybrali. (Hej, my sme len ľudia.) Pravé cystické škvrny sa nikdy nedostanú na povrch, rozvinú sa hlboko v kožnej vrstve pokožky a hojia sa v dermisovej vrstve, “vysvetľuje Rouleau. “Ak si to vyberiete a vyberiete to, možno by ste nakoniec mohli niečo vymôcť, ale do tej doby ste roztrhli pokožku tak hrozne, že máte zaručené, že budete mať za mesiace sfarbenú známku.” Na dosiahnutie týchto hlbších vrstiev kože Rouleau odporúča vyhľadávať ošetrenie na mieste špecifické pre cystické záchvaty, ako je jej Anti-Cyst Treatment ($ 42; reneerouleau.com), ktorá je bohatá na kyselinu mliečnu a preniká do dermisovej vrstvy na rozpustenie infekcie.

SÚVISIACE: Mohol váš mobilný telefón byť príčinou vášho breakouts?

Tiež aplikácia ľadu na náraz môže pomôcť znížiť opuch, najmä ak vaše túžba vybrať dostala to najlepšie z vás. Po skúšobnej extrakcii Rouleau odporúča, aby sa na ňu zmrazilo 10 minút, potom sa pokračovalo v liečbe cystí. Potom ignorujte hlas v hlave, ktorý vám povie, aby ste sa ho dotýkali, a nechajte miesto uzdraviť sám. Ak chcete zistiť, či je problém vyvolaný cyklom vášho mesiaca alebo konzumáciou mlieka, Rouleau tiež navrhuje úplné odstránenie akéhokoľvek príjmu jogurtu, syra, mlieka a zmrzliny po dobu troch týždňov, a potom ju pomaly zavedie späť do vašej stravy po tomto období, aby zistili, či Vaša pleť začne reagovať a určovať vašu toleranciu. “Ak v tomto trojtýždňovom období nevyvíjate žiadne nové cysty, potom by to mohlo byť riešením vášho problému,” hovorí nám. “Niektorí ľudia môžu stále jesť dostatočné množstvo mliečnych výrobkov, zatiaľ čo iné doslova nemôžu mať bez toho, aby sa ich pokožka vytratila.”

SÚVISIACE: Ako sa zbaviť hrudníka akné

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

+ 20 = 27

map