Ako sa vyrovnať s hrudníkom a akné späť tento rok

Rovnako ako frizzy vlasy a opálenie, hrudník a zadné akné je problém koža, ktorá zasiahne svoj vrchol v lete. Zatiaľ čo telo akné nie je vôbec v ročnom období nežiadúce, v skutočnosti nič nie je ako objavenie hrudníka alebo spánku v noci pred víkendovým výletom na pláž, kde ste plánovali stráviť veľa času v nových plavkách. Hovorili sme so skutočným prispievateľom dermatológa Dr. Michele Green, aby sme zistili, prečo sme náchylní k hrudníkom a späť breakouts v horúcej vlne, ako aj ako zastaviť tieto škvrny od úplne kŕče váš letný štýl.

“Akné v oblasti hrudníka a chrbta sú počas leta dôležitejšie kvôli nadmernému teplu a poteniu. Ide o perfektné prostredie pre rozširovanie akné, pretože miluje spotené prostredie, “hovorí Dr. Green. “Keď sa potejete alebo nadmerne vystavujete, pevný odev vyrobený z materiálu, ktorý neumožňuje vašemu pokožke dýchať. Použitie špinavých plechov, uterákov a ďalších materiálov, ktoré prichádzajú do styku s vašou pokožkou, ktorá pohlcuje pot, môže tiež podnecovať výpadky. “

SÚVISIACE: Je telo akné váš najhorší nepriateľ? Skúste túto čistiacu lištu

Hoci žiadny typ pleti nie je vyňatý z hrudníka a späť akné, ak ste na mastnej strane, Dr. Green hovorí, že ste všeobecne viac náchylný k týmto breakouts. Ak chcete udržať škvrny na zátoke, navrhuje sprchovanie s exfoliáciou tela, ako je Glytone Exfoliating Body Wash ($ 32; dermstore.com) hneď po výkone alebo akékoľvek letné aktivity, ktoré vás rozbúria pot, aby sa zabránilo nahromadeniu oleja a upchatým pórom. Tiež zdôrazňuje dôležitosť zvyku pravidelne meniť vaše postele a uteráky.

Ak začnete s ťažkými výpadmi na hrudi a chrbte, Dr. Green hovorí, že urobí výlet k dermatológovi, ktorý vás môže pripraviť s aktuálnym antibiotikom na kontrolu stavu. Exfoliačné podložky, ktoré obsahujú akné-bojovníky salicylové a glykolové kyseliny, ako je jej Retexturizing podložky (65 dolárov, drmichelegreenmd.com) tiež môžu pomôcť. Najdôležitejšia vec, ktorú si musíte pamätať, keď chcete, aby sa hrudník a chrbát akné rýchlo uzdravili: Nezachyťte postihnutú oblasť. Nie je to len zhoršenie vzhľadu pupienkov, ale môže tiež viesť k zjazveniu. 

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

43 − = 39

map