Ako zistiť, kedy parfum zlyhal a kedy ho vyhodiť

Ak ste niekedy mali vôňu dlhú dobu, môžete si všimnúť, že sa začína cítiť a málo pri kontakte s pokožkou. Parfumy majú spravidla skladovateľnosť 3 až 5 rokov, ak sú správne uložené, ale v závislosti od použitých poznámok sa časová os môže líšiť.

“Ak má určitý parfém množstvo prírodných látok, ako sú citrusy alebo iné rýchlo sa vyparujúce zložky, je pravdepodobnejšie, že sa zhorší oveľa rýchlejšie ako vôňa s množstvom pižmov alebo drevených prvkov,” hovorí Jan Fockenbrock, parfumér v spoločnosti Drom Fragrances.

Jedno pravidlo, ktoré sa má prejaviť – ak vaša vôňa páchne, akoby sa zhoršila alebo zistíte zmenu vzhľadu tekutiny, je pravdepodobne čas vyzdvihnúť novú fľašu. “Po roku by ste mali zvážiť nákup nového,” dodáva.

SOUVISLOSTI: Chanel Iconic č. 5 vôňa získa interaktívny výstava, ktorú si zaslúži

Aby sa predĺžila životnosť vašej vône, Fockenbrock navrhuje, aby sa z fľaše udržiaval vzduch, ktorý oxiduje vôňu a uchováva ich v chladnej oblasti, kde je málo svetla. “Teplo a svetlo ovplyvňujú životnosť vône,” hovorí. “Najhoršie miesto, ktoré by bolo možné uviesť, by bolo na parapete, pretože je vystavené priamemu slnečnému žiareniu a teplu.” To spôsobuje rýchlejšie rozpadanie vône, najmä ak je sklo čisté.

Ak ste typ, kto nevadí rozšírenie vašej márnosti do vašej kuchyne, Fockenbrock je presvedčený, že najlepšie miesto na ukrytie vašej vône je v chladničke, a ak sa rozhodnete tak urobiť, odporúčame ju tam nechať. Kolísanie teploty môže tiež zvýšiť stres vášho vôňa a v dôsledku toho znížiť jeho životnosť krátke.

FOTKY: 20 najkrajších jarných vôní

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

+ 78 = 81

map