Andrew Garfield a Claire Foy Inspiringly obnoviť skutočný príbeh lásky v Breathe

dýchať, otvára tento piatok 13. októbraje klasický, staromódny, romantický trhací trhák. Pripomína nám veľa  Teória všetkého v tom, že je to film založený na skutočnom príbehu britského muža, ktorý proti všetkým prekážkam prekonal ničivé ochorenie a prežil. Ďalšia podobnosť? Oba filmy sú v srdci neuveriteľné milostné príbehy.

Ľudia za dýchať môže byť takéto porovnávanie obťažované, ale je ťažké ignorovať skutočnosť, že Stephen Hawking v roku 2008 teória (hral Eddie Redmayne, ktorý získal Oscara za svoj predstaveniea Robin Cavendish (hral Andrew Garfield) v dýchať mali podobné príbehy a neuveriteľne silné, podporujúce a trpezlivé ženy, ktoré im pomohli tlačiť, aby zmenili životy iných ľudí.  

TK
Zdvorilosť Street Bleecker a účastnícke médiá

Hawking, teoretický fyzik, ktorý bol diagnostikovaný s ALS na začiatku 60. rokov, sa naučil hovoriť hlasovým syntetizátorom, napísal uznávanú knihu Stručná história času a bol podporovaný po celej svojej ceste jeho prvá manželka Jane (hrá Felicity Jones vo filme).

Sledujte: mince: Top 5 najdrahších filmov

Cavendish prežil polio, žil o mnoho desaťročí dlhšie, ako sa očakávalo, a pomohlo zmeniť kvalitu života pre zdravotne postihnutých ľudí všade, čo dokazuje, že aj tí, ktorí sú závislí od ventilátorov, môžu byť mobilnými, aktívnymi a produktívnymi ľuďmi. Jeho manželka, Diana (hrala vynikajúco Claire Foy, od Koruna) odmietla počúvať lekárov, ktorí trvali na tom, že jej manžel mal len pár mesiacov na to, aby žil a uviazol ho až do dňa, kedy zomrel.

SÚVISIACE: Sledujte Claire Foy a Andrew Garfield v Sneak Peek z dýchať

Dôležitá bočná poznámka – film sa zdá byť trochu milostným listom od producenta Jonathana Cavendisha jeho rodičom Robinom a Dianou a riadi ho jeho dobrý herec Andy Serkis (Gollum vo filme Pán prsteňov filmy a Ceasar v Prahe Planéta opíc). Je to teplý, sentimentálny pohľad na ich životy, krásne natočený filmom Oscarom, ktorý získal ocenenie Robert Richardson, ktorý si vzal Oscara za svoj wok na JFK, letec, a hugo.

TK
Zdvorilosť Street Bleecker a účastnícke médiá

Film sa otvára s temperamentným chlapecom Robinom v šikovnom kriketovom zápase. Robin sa stane prekliaty nádhernou elegantnou Dianou, ktorá sa pozerá z boku v sladkých kvetinových šatách. Dvaja si vymieňajú nejakú vtipnú rozpravu, iskrujúcu mušku a romantiku. Čoskoro sa ožení, chodia do Keni na služobnej ceste a vidíme, ako ich bozkávajú proti úžasnému západu slnka.

Zdá sa to ako rozprávka, keď mu Diana povedala, že je tehotná a všetko je úžasné, až do šokujúcej situácie sa Robin zhroutí pri tenisovom zápase a čoskoro je diagnostikovaná detská obrna v mladom veku 28 rokov.

SÚVISIACE: Andrew Garfield hovorí, že je homosexuálom “bez fyzického zákona”

Paralyzovaný z krku dolu, neschopný dýchať a spočiatku neschopný hovoriť, Robinovi je povedané, že má len niekoľko mesiacov na to, aby žil a rezignoval sa na skutočnosť, že zomrie v depresívnej nemocnici. Diana povedal: “Prečo tu stále prichádzate? Nie som pre teba užitočná. Musíš ma naozaj opustiť. “

Diana však rozhodne odmieta tento osud a tlačí Robina, aby znovu získal svoju vôľu žiť a byť otcom svojho syna. Nad námietkami lekára prináša svojho manžela späť do svojho domova spolu s dýchacím prístrojom.

TK
Zdvorilosť Street Bleecker a účastnícke médiá

Dvaja mali šťastie, že majú farebnú posádku excentrických priateľov a rodín (vrátane Dianiných škodlivých dvojčiat, obaja hrajú Tom Hollander), ktorí často prichádzali navštíviť, hádzali párty a hrali hry, aby udržali Robinove duchy vysoko.  

Niektoré z našich obľúbených scén vo filme sú tieto živé oslavy pitia, kavitácie a kostýmov, s Garfieldom ako Robin v strede, úsmevom od ucha k uchu a šťastný, že je nažive.

TK
Zdvorilosť Street Bleecker a účastnícke médiá

Nakoniec jeden z ich kamarátov, vynálezca menom Teddy (hral Hugh Bonneville, aká lord Grantham z centrum opátstva) vytvára mobilný respirátor, ktorý je možné pripojiť k invalidnému vozíku Robina. Čoskoro spolu s Dianou cestujú a rozprávajú sa v mene zdravotne postihnutých osôb, zvyšujú peniaze a povedomie, aby pomohli zlepšiť kvalitu svojho života a vyrábali stoličky pre ostatných.   

Niekedy môže byť film príliš sentimentálny a skrýva niektoré z problémov, ktoré pár musel vydržať pozdĺž cesty, ale sentimentálnosť je ľahko odpustiť. To je napokon láskavý hold syna jeho rodičom – inšpiratívny pár, ktorý prekonal všetky zdravotné šance na to, aby žil plný a zmysluplný život. Čo s tým nemôže milovať? 

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

+ 47 = 50

map