Šťastné 68. narodeniny, Meryl Streep! Pozrite sa na jej najviac štýlové filmové úlohy

Nikto nie je celkom ako Meryl Streep. Jej 20 nominácií na Oscara a tri víťazstvá dokazujú, že dokáže hrať nejakú úlohu. Doslova žena hraje a Muž rabín, zlú čarodejnicu, líšku, najznámejšieho kuchára sveta a rockstar. Teraz, samozrejme, jej úžasné herecké schopnosti robia väčšinu práce, ale jej chameleón-ako spôsoby, ako sa stať znakom majú tiež veľa spoločného s hľadaním ich štýlu. Na oslavu jej 68. narodenín poďme sa pozrieť na niektoré z najstylickejších úloh Streep.

Kramer vs. Kramer, 1979

KRAMER VS. KRAMER, Meryl Streep, 1979, © Columbia/courtesy Everett Collection
Zdvorilostná kolekcia Everett Collection

Jej úloha ako konfliktná žena v domácnosti Joanna Kramer, ktorá opúšťa svojho manžela (Dustin Hoffman) a malé dieťa, ale potom bojuje, aby ho dostala späť, bola zložitá, a preto získala Streep prvý Oscar. Bola to epitóma klasického New Yorku s jej dlhým výkopom Burberry (Hoffman sponzoroval verziu mužov na začiatku filmu, ktorý dobre fungoval, keď sa ich postavy zmenili v manželstve). To tiež pomohlo, pretože vtedy skrývala svoje tehotenstvo!

Mimo Afriky, 1985

VON OF AFRICA, Meryl Streep, 1985. (c) MCA/Universal: Courtesy Everett Collection.
© MCA / Zdvorilostná zbierka Everett Collection

Ako dánska barónka Karen Blixenová, ktorá stavia a prevádzkuje kávovú plantáž v Afrike na začiatku 20. storočia, mali by byť kostýmy epické (hlavne kvôli Robertu Redfordovi). Bolo to všetko klobúky, dlhé sukne, elegantné kabáty, jazdecké topánky a oh toľko béžové. Podľa Zábava Weekly, film viedol k módnemu trendu inšpirovanému safari, s dizajnérmi ako Ralph Lauren, Donna Karan a Yves Saint Laurent, ktorí sa odrazili od diela kostýmovej tvorby Mileny Canonerovej. “Kostýmy v Mimo Afriky malo značný vplyv na módu. Bolo to, akoby bol módny svet pripravený na štýly filmu; kostýmy práve chytili niečo, čo bolo vo vzduchu, “povedal Canonero.

Pohľadnice z okraja, 1990

Postcards FROM THE EDGE, Meryl Streep, 1990
© Columbia Pictures / Zdvorilosť Everett Collection

Na základe skutočného vzťahu Carrie Fisherovej a jej matky Debbie Reynoldsovej, Streep hrá Suzanne Vale, herečka nútená žiť so svojou matkou, tiež herečka, keď sa dostala von z rehabilitácie. Na rozdiel od toho, že robil toľko dobových filmov, to bolo všetko okolo konca 80-tych rokov začiatku deväťdesiatych rokov, kompletné s veľkými vlasmi, bundy z džínsy a kovbojské topánky.

Smrť sa stane jej, 1992

DEATH BECOMES HER, Meryl Streep, 1992, © Universal/courtesy Everett Collection
© Universal / Courtesy Everett Collection

Streep mal veľa tejto zábavnej komédií proti Goldieho Hawnovi a Bruce Willisovi. Ako úplne márna a plytká vyprázdnená herečka, Madeline Ashtonová je ochotná urobiť čokoľvek, aby zachránila jej mladosť. Takže si vezme elixír, ktorý by mal robiť práve to – no, predtým, ako sa veci zdráhajú drasticky. Keď ste nepozerali pôsobivé špeciálne efekty, bolo to všetko o oblečení. Báječné lycrové súbory, dramatické trenčové kabáty a barety a večerné šaty vo všetkých svojich začiatkoch 90. rokov.

Diabol nosí pradu, 2006

 DEVIL WEARS PRADA, Meryl Streep, 2006, TM & Copyright (c) 20th Century Fox Film Corp. All rights
© 20thCentFox / zdvorilostná zbierka Everett

Tento film mal mega módu a Streep to pracovala, transformovala sa do dynamického, mocného a naprosto desivého editora ranvej časopis, Miranda Priestly. Hoci Andy Anne Hathawayová bola odovzdaná do magickej transformácie módneho šatníka, Streep sa zdala byť perfektným celým filmom vo veľkých súboroch bez vrecka, náramku, kabátu (ktorú často hodila na Hathawaye) alebo Prada kus mimo.

Železná pani, 2011

 IRON LADY, Meryl Streep as Margaret Thatcher, 2011. ph: Alex Bailey/©Weinstein Company/courtesy
© Weinstein Company / zdvorilosť Everett Collection

Navrhovanie štýlu veľkej premiérky Margaret Thatcherovej bude výzvou, ale s Železná dáma kostýmová dizajnérka Consolata Boyleová a Streepova mŕtva-herecká herečka (vyhrala Oscara za najlepšiu herečku), bolo to skutočne umelecké dielo. Povedal Boyle Forbes: “Využívala farbu inteligentne, vždy vedel, že bude obklopená mužmi, ktorí boli vždy v šedých oblekoch, tmavé obleky – pinstripe boli len tie najsvetlejšie sfarbené, aké kedy dostali. Bol to svet monochromatický a bola to plameň svetlo uprostred toho. “

SÚVISIACE: 20 Ohromujúca vinobranie fotografií najlepších oblečených hviezd na filmovom festivale v Cannes

Ricki a Flash, 2015

Ricki AND THE FLASH, advance US poster art, Meryl Streep, 2015. © Sony Pictures Releasing /
© Sony Pictures / Zdvorilosť Everett kolekcie

v Ricki a Flash, Streep hrá rockovú hviezdu Ricki Rendazzo, ktorá zanechala svoju rodinu na živote na ceste. Ale keď sa jej dcéra (hrajúca skutočná dcéra Mamie Gummerová) rozpadne, vráti sa, aby sa pokúsila stať matkou, ktorú nikdy nebola. Streep ukazuje serióznu módnu škálu, rockin niektoré hlavné vlasy Stevie Nicks, veľa čiernej kože a nejakú úžasnú obuv. 

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

92 − = 89

map