Autor Kevin Kwan o prinesení bláznivých bohatých Ázijčanov na veľkú obrazovku

Kevin Kwan to urobil znova.

Sprievodca za lahodným Crazy Rich Asians séria vytiahla kultu podobný pohľad so svojimi extravagantnými príbehmi horného ázila. On je späť s poslednou splátkou série, Problémy s bohatými ľuďmi (ubezpečte sa, je to rovnako úchvatné ako prvé dve zväzky trilógie). Svojím tretím románom sa na horúcej tlači a hviezdou adaptáciou na ceste nemôže nechať ujsť šanca grilovať Kwan na všetky veci týkajúce sa literárneho (a čoskoro kinematografického) fenoménu.

Posúvajte sa nižšie a dozviete sa viac o mužovi, ktorý sa nachádza za prekročením v našich exkluzívnych otázkach a otázkach.

Čo má proces book-to-film ako pre vás?

Bolo to ako bláznivý sen, ktorý sa stále rozvíja. Nepísal som knihu, ktorá by mala byť filmom, ale zdálo sa to prirodzené, keď prišiel do Hollywoodu.

Je zaujímavé, ako sa film stal skoro ako blesk – to je film, ktorý toľko ľudí dáva toľko nádeje na ázijských Američanov, ázijských na celom svete. Rovnako ako je to film, v ktorom všetci pozornosť upriamujú pozornosť naň, pozerajú sa naň, starajú sa o to, aby boli čo najdôkladnejšie, a je to dojem, ktorý sa presunul mimo knihu. Za tým je hnutie, z ktorého nie som ani súčasťou.

Ken Jeong bol nedávno pridaný do obsadenia Crazy Rich Asians. Môžete nám povedať, akú postavu bude hrať?

Nemôžem ti to povedať. To je súčasť zábavy obsadenia. S castingom urobíme nejaké nečakané veci. Ľudia očakávajú, že Ken [Jeong] bude hrať určité postavy – viete, je veľa diskusií o sociálnych médiách, že on bude samozrejme Eddie, viete, skutočne snobby nepríjemný bratranec – a to by mohlo byť tak … ako zábavné pre divákov, aby trochu objavili týchto hercov. Chcú aj výzvu. Nechcú len hrať stereotyp.

Trilógia naozaj číta ako séria alebo film, mali ste nejaký vplyv na film alebo soap opera, keď ste začali písať?

Rozhodne! Ako malé dieťa som bol ako kluk vždy prilepený k televízii, ale moji starí rodičia skutočne sledovali veľa z týchto ázijských myšlienok. V každom večernom večernom vyraste v Singapure, každý večer, bol tento úžasný vesmír televíznych operácií a mydlových divadiel a drámy, o ktorých nikto v USA nepozná. Existovali v Ázii, stále to robia a boli to tie skvelé, spenité, zábavné – ako ekvivalent Mladí a nečinní, a Tučný a krásny, všetky také veci. Vyrastal som len taký druh inhalácie. Samozrejme, keď som sa presťahoval do štátov v polovici 80. rokov, bol to rozkvet dynastie, a dallas, a Falcon Crest. Bol som jedným z týchto detí, ktorý ich všetci sledoval, takže celý svet mydlovej opery skutočne ovplyvnil moje písanie tejto knihy. Bolo to jedno, čo vyniká, že si najviac pamätám, bolo to nazvané Včera trblietky. Bol nastavený v tridsiatych rokoch minulého storočia. Bol umiestnený v Šanghaji a to sa otáčal okolo tohto veľmi bohatého magnáta, ktorý bol aj politikom … Tieto veci sa v mojom živote skrývajú veľmi, veľmi skoro.

Aká bola odpoveď na sériu ako v zahraničí?

Knihy sa tu udiali tak dobre, ale v Ázii sa to stalo fenoménom. Bola som rozhovorom v singapurskej rozhlasovej stanici a povedala som jej: “Stále nemôžem uveriť, že singapurčania vlastne čítajú moju knihu” a ona bola ako “Oh, môj bože, Kevin, je to tsunami. Jediná vec, s ktorou môže vždy hovoriť, sú vaše knihy. Všetci sa pokúšajú zistiť, o čom píšete … “Takže to bolo naozaj, naozaj dobre prijaté, čo si myslím, že je to preto, že sa to robí s humorom a dobrým úmyslom. Nikoho neberiem, sú to zábava, sprosté príbehy, s ktorými sa každý môže vzťahovať, oveľa viac v Ázii, pretože tam to vidia.

Dokonca aj keď nie ste “Crazy Rich Asian”, ak žijete v Singapure, ak žijete v Hongkongu, ak žijete v Thajsku, po celý deň uvidíte nepríjemný sprievod. Vidíte mladých párov, ktorí sa plavia vo svojich Bentleyho, je to oveľa viac v tvojej tvári v Ázii ako v Spojených štátoch..

Myslím, že moja kniha číta taká široká škála ľudí v Ázii, skutočne sa stala kultúrnym pilierom pre všetkých a je to úžasné vidieť. Je to smiešne, ľudia skutočne prijali tieto postavy a v niektorých prípadoch naozaj tvrdili, že sú nimi. Pre mňa je to konečná forma lichotky. Milujú ich toľko, že ich chcú byť, alebo tvrdia, že sú nimi.

Sú niektoré z postáv inšpirované ľuďmi vo vašom živote?

Povedal by som, že postavy sú inšpirované mnohými ľuďmi, ktorí boli v mojom živote absolútne. Ako to nie je? Veľa postáv je amalgami mnohých ľudí, nie iba jedného. Takže jo, veľa toho ovplyvňuje rodina, priatelia, ľudia, ktorých som narazil – nielen v Ázii. Myslím, že by som mohol písať o priateľovi v New Yorku, ktorý som v knihe zakryla. Príbehy sú príbehy a nakoniec nejako presahujú geografiu.

Odkiaľ pochádza vaša počiatočná inšpirácia pre sériu?

Najmä pred piatimi, šiestimi rokmi bola Ázia uprostred neuveriteľného ekonomického boomu a títo ľudia sa stali tak neuveriteľnými bohatými a mocou, ktorá z toho vyplynula, vplyv a ako sa celá frakcia luxusného trhu naozaj premenila uspokojiť do Ázie. Je to najväčšia spotrebiteľská základňa pre luxusný tovar. Spotrebujú 70 percent svetového luxusného tovaru. Ľudia na Západe tomu tak veľa neuvedomovali, a tak som cítil, že je čas povedať tento príbeh.

Chcel som rozprávať príbeh zakorenený v kultúre a charaktere – čo vyzerá tak, že títo ľudia na skutočne osobnej úrovni vyrastajú a pochádzajú z tak veľa peňazí v čase takej masívnej zmeny v Ázii. Myslel som si, že by bolo zaujímavé, aby som to preskúmal.

Tento román je tak podrobný a presný, pokiaľ ide o módu. Ako ste kultivovali tieto vedomosti, potrebovali veľa výskumov?

Nemusel som robiť žiadny výskum, len ako stvorenie v New Yorku a pracoval pre módne časopisy, išiel som do Parsonsovej dizajnérskej školy, takže móda bola vždy v mojom živote, nasledovala móda a len obdivovala dizajn vo všeobecnosti, je to naozaj časťou mojej slovnej zásoby. Ale je to tiež naozaj v popredí toho, čo sa deje v Ázii a tam s ľuďmi. Znalosť je taká dôležitá, že ľudia naozaj berú veci tak vážne. Ľudia naozaj zohrávajú takú pozornosť a sú tak pekní vo svojom štipendiá, keď sa tieto veci tešia a konzumujú. Myslím, že je to taký rozdiel, ktorý je veľmi, veľmi jedinečný voči Asiatom a ich výdavkovým návykom. V USA ľudia nemajú tendenciu hovoriť o značkách toľko. Ak nehovoríte so svojimi blízkymi priateľmi alebo rodinnými príslušníkmi, ľudia nie sú označovaní labelmi, považujú sa za déclassé – v Ázii, je to len otázka faktov, ľudia hovoria o svojich nákupoch, ľudia hovoria o tom, čo majú na sebe, je to veľa otvorenejšie. Spomínam si, že to bolo ešte pred 10, 15 rokmi, navštívil by som svojich bratrancov v Hongkongu a chceli by som vedieť, “Čo džínsy nosíš? Aké tenisky máte na sebe? Aké topánky máte na sebe? “A myslela som si, že to bolo na prvý pohľad tak zvláštne, ale potom som si uvedomil, že to je len časť toho, ako komunikujú a ako zdieľajú. Signalizácia značiek a značiek je toľko našich definujúcich ľudí a je to veľmi zaujímavé, aká dôležitá je a preto získavate toľko lojality značky od ázijských zákazníkov. Existujú ľudia, ktorí budú nosiť len Chanel a iba sa nedotknú Louis Vuittonu … Ľudia naozaj veľmi sledujú svojich ovplyvňujúcich štýl v oveľa prísnejšom a disciplinovanejšom spôsobe, ako tu, takže som naozaj chcel tento svet autenticky zachytiť.

Ak ste dodržali tradíciu extrémnej lojality značky, ktorú by ste mali výhradne nosiť?

Bolo by to Dries van Noten. Je to taký eklektický dizajnér a má taký intelektuálny a predsa poetický prístup k móde. Každá kolekcia, ktorú robí, je tak prekvapivá. Existujú aspekty, ktoré môžete rozpoznať vo svojej práci, akonáhle ich uvidíte, ale nie je okamžite identifikovateľný. Vždy je morfing, vždy je ovplyvňovaný kultúrou a umením … Myslím, že má najpodstatnejšie a najpríjemnejšie oblečenie. Niektoré z mojich najobľúbenejších skladieb, ktoré vlastním, sú od neho.

Viem, že ste povedali, že ide o trilógiu, ale šanca, že sa vrátite na ďalšiu splátku?

Nikdy nehovor nikdy. V tomto momente som napísal tri knihy, viac ako 1500 strán, o skutočne jednej rodine a som naozaj pripravený na zmenu. Som pripravený ohnúť svaly a skúsiť niečo úplne iné a môj umelecký dosah mierne iným smerom, ale vrátil som sa k nemu, nikdy neviete …

Čo je pre vás najbližšie?

Začal som rozvíjať televízne seriály. To je môj nový projekt teraz, keď som skončil s knihami. Je to v štúdiu SPX, to je veľmi, veľmi skoro, je veľmi málo, čo môžem povedať, ale bude to úplne iné, Crazy Rich Asians vesmír. Bude to jedna hodina scenára dramatických sérií a niektoré scény by mohli zopakovať. Pre mňa ide o premostenie východu a západu v mojich projektoch. Myslím, že to zostane jadrom toho, čo robím, ale bude to veľmi odlišný príbeh a veľmi odlišné obsadenie postáv, ale dúfajme, že niečo oveľa experimentálnejšie.

Je tu postava v sérii, ktorú vidíte ako seba?

Myslím, že veľa z postáv má rôzne stránky. Myslím, že je to pravda pre každého spisovateľa – ich DNA je v takmer všetkom, čo píšu.

Na sociálnych médiách veľa ľudí špekuluje o mne a o tom, čo si myslia, že som. Pre mňa to vždy bolo veľmi zábavné. Niektorí ľudia si myslia, že som Nick, niektorí ľudia si myslia, že som Eddie, niektorí ľudia si myslia, že som Oliver a je to ako len postavy. Môj život je taký odlišný od každého z týchto bláznivých bohatých Ázijčanov, je to len smiešne, že ma s nimi ľudia budú spájať. Mnohí z nich majú v sebe rôzne aspekty.

Ako čo?

Sú to moje aspekty v Alistaire, napríklad bratranec. Je to bratranec, ktorý je vo filmovej tvorbe a je to niečo nepochopené a každý ho vždy podceňuje a myslí si, že je to hlúpy chlapec špičkového typu a myslím si tiež, že veľa ľudí, najmä priateľov a rodina v Ázii, nikdy naozaj neviem, čo robím v New Yorku, lebo som nebol lekár, ani právnik, ani bankár, viete? Robil som toľko rôznych vecí po celý čas a ľudia boli ako “Má prácu? Je to nezamestnaný? “A je to, ako keby som riadil vlastnú firmu 20 rokov, ale nikto to vážne neberie. Nikto naozaj to neurobil vážne, pretože je to tak, že je pre tak veľa ľudí v Ázii, kde všetci pracujú pre nadnárodné spoločnosti a podobné veci. Predstavte si, že máte život, v ktorom vytvárate svoje vlastné projekty a máte kreatívny život … v tomto aspekte som trochu podobný Alistaire.

Myslím, že je to len časť tvorivého procesu, keď vytvárate znaky. Obsahujú určité aspekty vás.

VIDEO: 10 najlepších kníh, ktoré sme čítali v roku 2016

 

SÚVISIACE: 6 Knihy na čítanie, ak ste milovali Veľké malé klamstvá

Investujte do kópie Problémy s bohatými ľuďmi dnes (15 dolárov, amazon.com). 

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

5 + 5 =

map