Beyoncé povedal “FUPA” a zrazu sa cítim

Často sa vyjadrujem o prítomnosti mojich FUPA, keď som sa obliekol v akejkoľvek dvojici džínsov s vysokým pásom alebo veľkých nohavíc, ktoré som si vybral ten deň. Keď to robím, priatelia sa ma snažia presvedčiť, že mám pravdu, že FUPA v skutočnosti nie je prítomná – alebo že je prítomná, ale nebojte sa, celkom dobre ju skryla. Pre mňa však uznanie FUPA nie je o sebeobľúbení ani o nejakej forme pozitívneho vyhlásenia – vo všeobecnosti dám prednosť tomu, aby sa časti tela úplne oddelili od morálneho úsudku.

Inými slovami, moja FUPA práve je.

Beyoncé odkazovala na svoju vlastnú FUPA v septembri 2018 móda, najväčší a najvplyvnejší ročník tejto publikácie. Je to najnovšia z dlhej rady Beyoncé-breaks-the-internet momenty: Vo februári 2017 jej oznámenie o tehotenstve inšpirovalo tisíc kvetinových výstrižkov. Neskôr ako mesiac jej veľmi tehotná Grammysova operácia zničila naše smrteľné duše. V lete roku 2018 bola Coachella neoficiálne rebranded ako Beychella potom, čo dala živý výkon roka desiatkam tisíc spotených ovplyvňujúcich.

A v auguste 2018 Beyoncé oslobodil FUPA.

Beyonce FUPA
Kevin Mazur / Getty Images

Robila to bez bežnej omluvnej expozície, ktorú osobnosti často robia pri diskusii o akejkoľvek časti svojho tela, ktorá sa vôbec rozširovala z akéhokoľvek dôvodu, aj keď je to dôvod, prečo je dieťa rozvíjané vo vnútri.

“Dodnes sú moje ruky, ramená, prsia a stehná plné,” hovorí Beyoncé móda článok, ktorý je v podstate zbierkou miniatúrnych esejí o rôznych témach, vrátane po prvýkrát jej dvojča tehotenstva a pôrodu a jej tela. “Mám malý vrecko s mamičkou, a ja sa neradím zbaviť toho,” píše. “Myslím, že je to skutočné. Kedykoľvek som pripravený dostať šesť balíčkov, pôjdem do zóny zvieraťa a pracujem na svojom zadku, kým to nemám. Ale práve teraz, moja malá FUPA a mám pocit, že máme byť. “

Pre tých, ktorí nie sú oboznámení, FUPA znamená Fat Upper Pussy Area – a som skoro istý, že skratka nebola nikdy vytlačená na posvätých stránkach móda pred týmto dňom. Technicky sa to týka časti tela tesne nad vulvou a tesne pod bruchom, ktoré môže držať hmotnosť, najmä potom, čo žena bola tehotná. v móda, Beyoncé zdieľa veľa detailov o svojom tehotenstve s dvojčatami Rumi a Sir – toxémia, posteľový oddych, núdzový C-oddiel a samozrejme FUPA. Ona uznala jej FUPA ako vyhlásenie o skutočnosti, fyzická realita, že ona je prijatá namiesto problému, že má Master Cleanse sa s rýchlosťou.

Bolo osviežujúce čítať príbeh, ako je to od Beyoncé, ktorá je zvyčajne súkromná s podrobnosťami o jej osobnom a rodinnom živote a historicky mlčala o stave oblasti nad jej kundičkou. Možno to však bolo viac osviežujúce, keby bola vidieť, ako hovorí tak úprimne, že má časť tela, ktorá sa v takýchto termínoch zvykne buď skandalizovať ľudí, alebo nervózne nechávať, aby hľadali spôsob, ako vám povedať, že si len predstavujete veci.

Ženám sa často hovorí, že “objímajú svoje krivky” a “milujú svoj tvar” a “oslavujú svoje strihy” – ale pokiaľ ide o menej očarujúce aspekty prírastku telesnej hmotnosti, najmä v oblastiach tela, ktoré nemajú tradičný sex odvolanie, je to iný príbeh. Napríklad septembrové vydanie Vogue UK, Rihanna oslovilo záujem verejnosti o jej vlastný prírastok hmotnosti. Jej pohoda s jej meniacim sa telom bola osviežujúca, ale tiež posunula tuk okolo jej strednej časti ako náklady na podnikanie s veľkým zadkom.

“[Zastúpenie] prichádza s cenou,” povedala v rozhovore. “Chceš mať zadok, potom máš čreva.”

Inými slovami, mať veľké prsia a veľký zadok je prijateľné a mať brucho (hoci malé, že brucho by mohlo byť) je nevýhodou. FUPA určite zapadá pod brucho-tuk dáždnik, ale Beyoncé sa s ňou zaobchádzalo ako s nevýhodou. Vybrala Rihannovu “cenu podnikania” a vyzdvihla ju “do prirodzeného poriadku vecí.” Rovnako ako moje, Beyonce je FUPA práve je.

Musím pripustiť, že podľa svojej najtvrdšej definície nemám FUPA: Mina je len tvoj štandard, beh mlynského brucha. Nemám ani deti, takže váha, ktorú nosím okolo svojej strednej časti, sa nedá vysvetliť rozkošnými budúcimi deťmi z Forbesovho zoznamu (pravdepodobne to má niečo spoločné s rozkošnou genetikou a tou rozkošnou pizzou, ktorú chcem jesť časom time). Napriek tomu, pre Beyoncé, ktorého verejný obraz je tak blízko k dokonalosti, ako sa dá dostať, vložiť sa do srdca kultúry FUPA sa cíti ako neočakávané víťazstvo, aký som nikdy nevedel, že som vždy chcel.

 

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

+ 71 = 74

map