Bližší pohľad na slávne svadobné šaty Jackie Kennedyovej Ann Lowe

Je to pocit, že polovica Hollywoodu sa dostala do tohto leta – Justin Bieber a Hailey Baldwin, Ariana Grande a Pete Davidson, Priyanka Chopra a Nick Jonas, zoznam pokračuje a on – čo znamená, že veľa hviezd je na love pre nejaké svadby InSP. A naozaj, kde je lepšie hľadať to, než tie najznámejšie svadobné šaty našej doby?

Nemôžete si myslieť na ten konkrétny zoznam bez toho, aby si šaty Jackie Kennedy dali do uličky, aby si vzal Johna F. Kennedyho na myseľ. Zobrazenie čísla Ann Loweho je oprávnene pripomenuté ako jeden z najväčších, ktoré sa kedy uskutočnilo, aj keď prišlo so šokujúcim príbehom, ktorý nie je tak dobre známy. Zatiaľ čo to je jasné pekné šaty, ktoré prežili skúšku času, je oveľa viac, než sa spočiatku stretáva s očkom.

Na počesť Ann Lowe a Jacqueline Kennedy Onassis (ktorá by sa dnes obrátila na 89), poďme sa pozrieť trochu bližšie na históriu šiat, budeme?

jackie Kennedy wedding embed
Bachrach / Getty Images

Len týždeň a pol predtým, než sa Jacqueline Bouvier stala Kennedym, jej svadobné šaty boli slávne zničené štúdiovou potopou v Madison Avenue, čo spôsobilo, že jej matka sa obrátila na trochu známu afroamerickú designérovku Ann Loweovú za pomoc. Lowe prišla na ich záchranu a vytvorila slávny šaty za pouhých 500 dolárov – kradnúť, dokonca aj počas tohto obdobia – aj napriek skutočnosti, že jej verejne nebolo pripísané.. 

SÚVISIACE: Všetko, čo ste nikdy nevedeli o dizajnéri svadobných šiat Jackieho Kennedyho

ako The Huffington Post keď sa Kennedy pýtali, kto bol zodpovedný za svoje krásne šaty, povedala, že to urobil “farebný šatník”. Zástupca tiež uvádza, že spoločnosť Lowe bola spomenutá len v názve a Washington Post článok v tej dobe, ktorý hovorí: “… šaty boli navrhnuté negrom, Ann Lowe.”

jackie Kennedy wedding embed
Bachrach / Getty Images

Trvalo mnoho rokov, kým Lowe získala uznanie, ktoré práve získala, a teraz je jasné, kto je zodpovedný za ikonický moment šiat Kennedyho. 

Dnes sú niektoré z Loweových diel vystavené v Národnom múzeu afrických amerických dejín a kultúry vo Washingtone D.C. a na projektoch v Módnom technologickom inštitúte sa sústredili výstavy. Ako sme už uviedli, boli tu aj detské knihy o dedičstve Lowe.  

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

+ 39 = 43

map