Bude Camilla byť kráľovnou Anglicka Keď princ Charles vystupuje na trón?

Vo väčšine prípadov je kráľovská línií dedičstva jednoduchá. Kedysi kráľovná Alžbeta už nebude schopná vládnuť, jej najstarší syn, princ Charles, bude prevzatý za kráľa. Po ňom prichádza princ William, princ George, princezná Charlotte, čoskoro dieťa č. 3 a potom princ Harry.

Ale keď sa Charles stane kráľom, má aj Anglicko kráľovnú? Odpoveď nie je tak jednoduchá.

Princ Charles sa od roku 2005 oženil s Camilla, vévodkyňou z Cornwallu, aj keď sa navzájom poznali oveľa dlhšie. Dali pred, počas a po svojich príslušných bývalých manželstvách – Charlesovi princeznej Diane a Camillemu Andrewovi Parkerovi Bowlesovi – na veľa diskusií. Bude však svet vidieť kráľovnú Camilla? Teraz je to viac možné, než pred 10 rokmi.

TK
Karwai Tang / WireImage

Predtým než boli manželia a manželia Camilla, bolo oznámené, že bude “princezná manželka”, nie kráľovná, keď sa Charles stal kráľom. Niektorí si mysleli, že ide o krok uskutočnený z úcty k princeznej Diane, ktorej Charles podviedol s Camillou. Princezná konzortný titul sa v britskej histórii nikdy predtým nepoužíval, ale webová stránka princa z Walesu ju jasne definovala.

“Ako bolo vysvetlené v čase ich svadby v apríli 2005, plánuje sa, že vévodkyně bude známa ako HRH Princess Consort, keď sa princ z Walesu prizná k trónu,” povedal.

DÔVODOVÁ SPRÁVA: Princezná Diana počula princ Charles Tell Camilla On by “vždy miloval jej”

Bolo rozrezané a suché potom, že sa Camilla nestala kráľovnou, až tento týždeň. Od chvíle, kedy bola uverejnená, táto konkrétna časť webovej stránky definujúca princíp konzorcium titulu zmizla.

“Naše často kladené otázky sa pravidelne aktualizujú,” povedal zástupca Kensingtonského paláca telegraf na požiadanie. “Toto je jedna otázka, ktorú už dlhšiu dobu verejnosť nepýta Clarence House, a preto už nie je známa.”

Zostáva byť vidieť, či Camilla bude nakoniec kráľovnou alebo princeznou manželkou, ale s tichým odňatím titulu z oficiálnej kráľovskej komunikácie, je to ktokoľvek.

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

78 + = 80

map