Calvin Klein odhalil, že pracoval len s Kate Mossom, pretože tento model bol zaneprázdnený

Kate moss. Christy Turlington. Brooke Shields. Každá z týchto supermodelských legend môže poďakovať dizajnérovi Calvinovi Kleinovi, prinajmenšom čiastočne, za to, že začala svoju dlhoročnú kariéru so svojimi sofistikovanými a elegantnými reklamnými kampaňami. Ale aj keď sa zdá, ako keby Klein pracoval s každým náznakom hrubej tváre v hre, existuje jeden model, ktorý nikdy nemal šancu hrať – a chce, aby mal.

“Vždy som chcela pracovať s francúzskou herečkou Vanessou Paradisovou,” povedal Klein V štýle. “Chtěl som iný vzhľad než supermodelky, ktoré používal každý, pre mňa bola trochu androgénna s chlapčenskou postavou, ale na ňom bolo niečo také krásne a zmyselné.”

Vanessa Paradis - Embed
Patrick Camboulive / Getty

Napriek tomu, že sa dvaja nikdy nespojili (pracovala na filme a nedávala sa strieľať, keď sa dostal von), Paradis trochu nepriamo pomohla viesť dizajnéra k jednému z jeho najpamätnejších spolupracovníkov. “Spomenul som meno Vanessy na fotografa Patricka Demarcheliera a niekoľko týždňov neskôr zavolal a povedal:” Calvin, niekto iný práve prišiel do môjho štúdia, ktoré by ste mali vidieť. “Bola to Kate Mossová.  

Samozrejme, Moss sa stala tvárou Calvin Klein v mnohých najvýraznejších kampaniach značky Calvin Klein Jeans, CK Underwear a dokonca aj CK Obsession. Teraz tiež miluje obálku prvý dizajnérov kniha konferenčného stolíka, Calvin Klein, k dispozícii teraz (104 dolárov, barnesandnoble.com).  

kate Moss
© CALVIN KLEIN od Calvin Klein, Rizzoli New York, 2017

Ohromujúca, takmer 500 stránková časopis je poctou Kleinovej minimalistickej estetike a kariére, rovnako ako stovky vplyvných obrázkov a reklám, ktoré priniesol do života s fotografmi ako Mario Sorrenti, Bruce Weber a Irving Penn. Je rozdelená do troch vymedzených sekcií – Rebellious, Minimal a Stories – s poslednou kapitolou, ktorá dáva návrhárovi priestor na spomienku na to, ako sa stali niektoré z najtrvácnejších módnych momentov značky.

PRIPRAVENÁ: Brooke Shields nenechá svoj model dcéry až do ukončenia vysokej školy

“Bolo to nesmierne uspokojujúce skúsenosti, aby som sa vrátil k všetkým, čo som vytvoril na jednom mieste,” povedal Klein, ktorý vybral každú fotografiu knihy. “Počas celej svojej kariéry som sa dotkol mnohých rôznych dizajnérskych oblastí, od oblečenia a krásy až po spodnú bielizeň a denim. Napriek tomu, že som hovoril na mnohých univerzitách, uvedomil som si, že ľudia vedia meno, ale vždy nevedeli presne to, čo som urobil. Táto kniha je príležitosť rozprávať celý môj príbeh, príbeh môjho života. “

Zo všetkých okamihov uvedených v knihe, Klein povedal, že má obľúbenú, ktorá bude naďalej skočiť zo stránky. “Kampaň s Brooke Shieldsom bola najpamätnejšia kvôli tomu, ako malý to začal a kde to nakoniec viedlo,” povedal Klein, odkazujúc na komerčnú kampaň v roku 1980 s 15-ročným Shieldom recitujúcim slávnu líniu: “Chceš vedieť čo prichádza medzi mnou a mojimi Calvins? Vôbec nič. ‘

Brooke Shields
© Richard Avedon. Brooke Shields. New York, 1980

V tom čase bol Shields relatívne neznámy. A ako pripomenula Klein, obchodná zmenila všetko pre seba aj pre značku CK. “Dick Avedon, Doon Arbus, a strávil veľa večer v štúdiu spolupracovať a baviť sa s ním,” povedal Klein. “Netušili sme, že by to spôsobilo pocit. Sme potom globálna značka. “

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

77 − = 76

map