Chcete hladké nohy? Nepoužívajte tieto holenie Faux Pas

Po tom, čo sme sa cítili ako najdlhšia zima v histórii, sme si mysleli, že tento deň nikdy nepríde: Je to konečne leg-baring sezóna. Aký lepší čas zvládnuť umenie perfektného oholenia?

Ak aj vy ste trpeli škrabancami, popáleninami holiaceho strojčeka a hustými chĺpkami pri hľadaní hodvábnych hračiek, pomoc je na ceste. Pravdepodobne sa dopúšťate nejakého holiaceho faux pasu, ktorý možno jednoducho opraviť len niekoľkými vylepšeniami.

tak, môcť si požičiavate holiaci strojček vášho priateľa? A je v poriadku používať mydlo v šupke? Máme odpovede na tie horiace otázky a ďalšie. Tu nájdete šesť bežných chýb, ktoré by ste mohli robiť pri holení nohy.

SÚVISIACE: 3 jednoduché kroky, ako dostať svoje nohy pripravené na jar

1. Používanie horúcej vody. “Teplá voda zmiešaná s krémovými mydlovými alebo krovinkovými pruhmi pokrýva vašu pokožku z éterických olejov, ponecháva ju pevnú, suchú, svrbiacu a viac náchylnú na škvrny a popáleniny,” hovorí dermatológka NYC Dr. Marnie Nussbaumová V štýle. Pred holením namočte nohy do teplej vody na päť minút. “Otvorí póry a zvlhčí vlasy, aby sa ľahko odstránili,” hovorí.

2. Preskočiť krém na holenie. Striekajte vždy s hydratačným krémom na holenie, pokiaľ nepoužívate holiaci strojček so zabudovaným gélovým gombíkom (ako Gillette’s Venus Razor, 13 dolárov, drugstore.com). Toto vám pomôže dosiahnuť horšie oholenie a eliminovať podráždenie pokožky. Okrem toho Nussbaum poukazuje na to, že “to tiež umožňuje vidieť, kde ste už vyholili, takže nebudete opakovane prechádzať na rovnakú oblasť, čo spôsobuje zápal.” Odporúčame Aveeno’s Positively Smooth Shave Gel ($ 4; drugstore.com), jeden z tohtoročné najlepšie tipy na nákupy krásy. Je to nabitá sójou, o ktorej sa hovorí, že znižuje rast vlasov nadčas. 

Takže, nie, vaše mydlo z mäsa nezreže to. “Tradičné mydlá môžu mať pH až 9, ponechávajú pokožku suchý a pevný pocit,” hovorí Nussbaum. Keď vaše pH rovnováhy vzrastie, vaša pokožka bude náchylnejšia na veci ako popáleniny a hrbole.

3. Nie exfoliačné. Tieto obťažujúce vlasy, ktoré sa vám niekedy dostávajú, sa môžu vyhnúť pravidelným exfoliáciou. Odporúčame vám masírovať nohy s Dermadoctor’s KP Duty Body Scrub ($ 46; sephora.com) dvakrát týždenne. Bude sa odlepiť suché kožné vločky a prácu divy na tých, ktorí trpia keratosis pilaris (alebo malé červené hrbole na koži).

SÚVISIACE: Ako guma pre mŕtve bunky, exfoliátory Gommage budú transformovať vašu pokožku

4. Používajte holiaci strojček s jednou čepeľou. Čím viac čepelí sa môžete spoľahnúť, tým lepšie. “Použitie holiaceho strojčeka s viacerými čepeľami skutočne minimalizuje rezy, pretože lopatky sú rozmiestnené bližšie, čím sa dosiahne hladší sklon a hlbšie oholenie,” hovorí. Jednou z možností na jedno použitie, ktorú milujeme, je Schick’s Hydro Silk Razor ($ 14, drugstore.com), ktorá má päť lopatiek a zvlhčujúce sérum, ktoré udržujú nohy pocit hydratácie aj niekoľko hodín po holení.

Len viete, kedy to hodiť. “Hlboká čepeľ môže spôsobiť horúčku, ktorá môže spôsobiť príliš silné zatlačenie na kožu,” dodáva. Uistite sa, že používate malé ťahy.

5. Pôžičky od chlapcov. Aj keď kradnutie jeho krému na holenie je v poriadku (vlastne milujeme holeňové maslo spoločnosti Van Der Hagen, $ 6, drugstore.com, ktorá je vážne zvlhčujúca a cíti úžasne), jeho břitva nebude tak efektívna. “Zatiaľ čo majú podobné čepele, holiace strojčeky majú zvyčajne krivkovú tvár, ktorá umožňuje kĺzanie cez krivky,” hovorí. “Tiež majú tendenciu mať viac zvlhčujúce pásy a rukoväť bez sklzu, aby sa predišlo rezom.”

6. Neskvitnite potom. “Je nevyhnutné, aby ste pokožku vysušili a naneste utišujúce pleťové ochranné mlieko, ktoré zablokuje vlhkosť a podporuje bariérovú funkciu pokožky (ktorá udržuje vodu pri zachovaní dráždivých účinkov),” hovorí. “Odporúčam Sebamed Moisturizing Body Lotion ($ 17, target.com) svojim klientom – glycerínová zložka je ideálna pre tých s citlivou pokožkou a zabráni sucho a vyparovanie pokožky pri súčasnom vyrovnávaní pH pokožky na ideálne pH 5,5.”

FOTKY: Najlepšie krásy kupuje 2015: Nakupujte najlepšie produkty pre vaše telo

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

48 − 43 =

map