Chloë Sevigny na scéne Nude Murder That Stole the Show v Sundance

“Lizzie je postava, ktorú som vždy chcel hrať,” povedal Chloë Sevigny z Lizzie Bordenovej, trápený Massachusetts socialistický notoricky známy za sekeru – vraždu svojho otca a nevlastnej matky v roku 1892 – a ktorého Sevigny vykresľuje vo svojom novom biopike Lizzie, ktorý premiéru na Sundance Film Festival minulý víkend. “Bola to gotická hrdinka a gotická ikona. Myslím, že kvôli tomu sa na ňu priťahuje toľko neúspechov. “

Pre svoju prvú úlohu v americkom filme vytvorila herečka, dizajnérka a vytrvalá cool dievča potom, čo bol v roku 2010 predstavený hlboko vadným historickým znakom. Aj keď príbeh prebieha vo viktoriánskej dobe, mnohé z nich LizzieTémy sú stále uplatniteľné v súčasnosti: patriarchát, sexizmus a LGBT diskriminácia (Kristen Stewart spolupracuje ako Bordensova živá a Lizzieho zakázaná milenka s pôsobivým írskym prízvukom).

Zatiaľ čo v meste Park City, Utah pre festival, Sevigny chytil V štýle aby diskutovali o jej vášňovom projekte, práci so Stewartom a viktoriánskom štýle.

Je to komplikovaná úloha. Čo vás priťahovalo? Skutočný zločin ma vždy fascinoval, a to je príbeh o žene, ktorá mohla zabiť svojich rodičov a prečo to urobila – dostala sa do tohto extrémneho násilia s cieľom získať slobodu. Bola tak podmanivá. Dokonca aj pri pohľade na jej obrazy sa zdala byť tam … ale nie tam.

Chloë Sevigny

na premiére Lizzie 19. januára.

George Pimentel / Getty Images

Kedy ste sa prvýkrát dozvedeli o Lizzie Bordene? Mám nejasné spomienky na to, že som o ňom počul ako na dieťa a samozrejme aj na rýmu, ale o ňom som o tom veľmi nevedel. Potom sa v mojom dome objavila moja priateľka, Lily Ludlowová, ako jej za Halloween a začala som robiť výskum. Zistil som sa v penzióne Lizzie Borden v meste Fall River, Massachusetts, a šiel tam a zostal tam. Potom, čo som strávil jednu noc, myslela som si: “Toto je príbeh, ktorý chcem povedať.” Útlak, ktorý ženy v tom čase cítili a nedostatok možností, sa zdalo, že by bolo veľa skúmaných.

Je zaujímavé, ako veľa spoločenských stigmákov z konca osemdesiatych rokov stále bohužiaľ stále pravdepodobne trvá, ako napríklad tie, ktoré sa týkajú nezosobášených žien vo veku 30 rokov. Zrazu sa všetko zdá byť veľmi včasné kvôli diskusii, ku ktorej dochádza po voľbách po Trumpove. Svet sa vyvíja a mení a my s ním ideme. Teraz je to ten správny čas, aby tento film vyšiel. Nikdy neviete, prečo sa tak stalo.

SÚVISIACE S DANOU: Chloë Sevigny nosí Gucci šaty s viacerými mačkami, tak vyhráva módu

Tam je tiež scéna, kde charakter Kristen Stewart je sexuálne obťažovaný jej zamestnávateľom. Ako niekoho, kto začal tak mladý v Hollywoode, je to niečo, čo ste niekedy zažili v práci? Nie som našťastie. Neviem, či je to moja silná povaha alebo kto som, ale bol som nejako ušetrený. Určite som povedal, že ľudia hovoria veci z manžety, ako: “Nikdy som nevedel, že máte telo,” alebo som bol v castingu, kde riaditeľ povedal: “Mali by ste ukázať svoje telo viac.” sú len nepotrebné. Myslím, že je to veľmi neformálny sexizmus, s ktorým sa všetci zaoberáme v práci.

Čo to bolo pracovať s Kristenom?? Bola úžasná. Bola som na ňu tak ohromená a takmer žiarlila. Niet divu, že má kariéru, ktorú má, pretože je taká jasná a prináša toľko a pracuje tak tvrdo, že je taká pripravená a v tom okamihu má toľko nápadov a ona spochybňuje všetko. Prišla ako táto sila a všetci otriasla. Prial by som si, keby som mala to isté, keď som bol jej vek, alebo dokonca teraz.

Videl som na Instagram, že vy dvaja narazíte do miestnych barov v Savannah, kde ste filmovali. Oh áno, oh, bavili sme sa. (Smeje sa) Museli sme. Bolo to veľa spájania.

Ja a tento požiarnik cracker urobil film a to bude # sundance2018 ona má chrbát a budem ju milovať navždy! Gratulujeme k našej tvrdej práci a posádke! #lizziethemovie #lizzieborden #fallriver vďaka @originalpinkiemasters za to, že nám dali bezpečné miesto na to, aby naše vlasy!

Príspevok, ktorý zdieľa Chloë Sevigny (@chloessevigny)

SÚVISIACE: Chloë Sevigny o módnej fantázii a jej vývoji s červenými kobercami

Tí, ktorí sú s týmto príbehom oboznámení, vedia, ako film končí, ale posledná scéna bola stále celkom šokujúca. Čo ste sa rozhodli urobiť vražednú scénu nahá? Už som bol nahý na obrazovke v niektorých z mojich predchádzajúcich filmov, potom som sa na to chvíľu odhodil od toho – nie že som sa stal prudkým, ale radšej som sa neukázal. Ale tento film naozaj volal. Len som chcel, aby to bol naozaj telesný, kataritný moment, kedy prevrhnú všetky sociálne obmedzenia a dostane sa naozaj divokého.

Móda zohráva veľkú úlohu vo filme, od sexuálneho napätia, keď Bridget (Stewart) tlačidla Lizzie šaty na Lizzie zbaviť nahý, aby jej odevy čisté. Aké to bolo mať takéto obmedzujúce viktoriánske oblečenie? Bola to pre mňa zábava. Vždy som chcel robiť časový úsek. Mám veľkú kolekciu šiat z viktoriánskej éry a my sme použili niektoré kúsky vo filme. Milujem barankovú škvrnu; Milujem to, čo robí pasu. Mám rád extrémne tvary a dĺžku – je tu niečo na swoosh, je tu elegancia.

Jay McInerney, kedysi skvelo nazývaný “najlepšia holka na svete”. Cítite tlak, aby ste boli cool, dokonca aj vo vašich 40s? Nie toľko denne, ale červený koberec je pre mňa stále ťažký. Vždy som s tým bojoval. Musíte sa prispôsobiť vzorke veľkosti, ktorá je vlastným zápasom, ako si viete predstaviť. A nikdy necítim, že viem, ako robiť celú obliekanú vec. Necíti sa mi jednoduché a príležitostné. Potom vďaka tomuto úbohému digitálnemu svetu, v ktorom žijeme, a akým spôsobom sú fotky nefalšované – kamery sú príliš blízko, takže vaša hlava je naozaj veľká a vaše nohy sú naozaj malé a je tu také hrozné LED osvetlenie nad hlavou. Nikomu nie je lahodný, aj keď ste mladé, krásne dieťa. Takže ešte predtým, ako dokonca odcestujete, ste v tomto strašnom priestore nad hlavou len premýšľaním o tom. A potom s aplikáciou Instagram vidíte celú dobu fotografie a pokúsite sa ich odstrániť, aby ste získali istý pocit dôvery. Je to zvláštny cyklus zneužívania, ktorý sa s tým musí zaoberať. Cítim sa trochu viac dôverne, ale stále je to pre mňa výzva.

VIDEO: 10 krát Kristen Stewart bola najchladnejšia dievčina na červenom koberci

Stále sa snažíte zachovať určitú úroveň tajomstva na sociálnych médiách? Áno. Často si myslím: “Nemal by som to už robiť?” Ale v dobe internetu by som radšej mal niečo, čo môžem tvrdiť ako svoje vlastné, že ľudia môžu vždy chodiť a povedať: “Toto je ona. Takto chce byť videný. ​​”Pretože nemôžete mať žiadnu kontrolu nad svojim obrazom na internete; je to príliš obrovské. Nie som živá – streaming, čo robím, a hovorím, “Mám nosiť, alebo nosiť to?” Nehovorím, že to nie je spôsob, ako to urobiť, ale ja som tiež 43-ročná žena , tak to robím vlastným spôsobom.

Nedávno ste urobili svoj režijný debut s krátkym filmom, mačiatko. Je to niečo, čomu chcete urobiť viac? V apríli robím ďalšie krátke čítanie, asi päť žien vo svojom 30-tych rokoch zápasí s ich silou a čo to pre nich znamená. Chcem prijať v mojej práci toľko žien, koľko môžem, a pracovať s ženskými výrobcami a vedúcimi oddelení. Cítim sa vystreľovaný.

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

+ 33 = 41

map