Cocktail Hour How-To: Zoznámte sa s Friar Tuck

Minulý týždeň sme mali šťastie, že sme pozvaní na večeru na Frankies 457 v Brooklyne v New Yorku, kde sídli hovorca Frangelico a hviezda kuchárka Giada De Laurentiis. Okrem štyroch línií krásnej, sezónnej talianskej kuchyne, ktorú pripravil De Laurentiis, a mrkvami na Frankiesi, miešal Micaela Piccolo niekoľko príjemných nápojov.

Všetky večerné nápoje obsahovali Frangelico, ktoré sa zvyčajne považuje za niečo, čo pridáte do kávových nápojov v chladných zimných nočných hodinách. Ako ukázala spoločnosť Piccolo, lístia z lieskových orieškov môže byť aj pomerne osviežujúca, keď sa zmieša s práve šumivými prísadami; skúste to s nástrekom seltzer a vápno pre jednoduchý nápoj. Ale dav v Frankies bol obzvlášť v láske k nočnému podpisu kokteilu, spenený, gingery Friar Tuck. Prekvapujúco to obsahuje oba tequila a Frangelico. “Tento nápoj je skvelý pre všetky vonkajšie stretnutia, alebo pre začatie jedla, keď prichádzajú hostia,” hovorí Piccolo, ktorý je v súčasnosti hlavným barmanom na Tribeca’s Distilled NY. “Je to skvelý cool-down kokteil.”

SPRIEVODCA: Jednoduché predkrmy od Giada De Laurentiis a 6 ďalších šéfov celebrít

Frangelico cocktail EMBED
Zdvorilosť

Friar Tuck od Michaela Piccolo

1 1/4 oz Espolón Blanco (alebo iná biela tequila)

1/2 oz Frangelico

1/2 oz zázvorový sirup

1/4 oz čerstvej limetovej šťavy

Top s klubovou sódu

Obloha: 1/4 okraj údenej soli

Miešanie bratov
Všetky prísady, okrem sódy, sa pridávajú do miešacieho skla. Zaistite mixér bezpečne a pretrepte nápoj dokonalým na asi 5 až 10 sekúnd. Naplňte kokteil cez ľad a top s klubovou sódu. Podajte nápoj ľahkým miešaním, aby ste skombinovali všetky prísady, pridajte slamku a podávajte! Pre mimoriadne chladný dotek nalejte do chladeného skla, ktoré je obalené v údenej soli.

Poznámky k zázvoru sirup
Peel čerstvý zázvor a nakrájame na veľké kusy na odšťavovač. Džús šťáva a pridajte rovnaké množstvo cukru k zázvorovej šťave na strednom ohni. Miešajte, kým sa cukor nerozpustí. Ak je sirup príliš korenený pre vaše podnebie, pridajte trochu vody, podľa chuti.

Kde sa dostať údená soľ
Údené soli, alebo dokonca korenené soli, pracujú veľmi dobre s týmto kokteilom. Môžete nájsť pevnú variáciu na miestach ako Meadow v West Village. Vyhnite sa pravidelnej soli, aby ste sa vyhli kokteilu, ktorý skončí príliš slaný. Žiadna ochutená soľ? Žiaden problém. Koktail je skvelý aj bez neho. Pridávanie ochutenej soli len prináša ďalšiu vrstvu chuti, ktorá dopĺňa zázvor, lieskový orech a tequilu. Nie je to povinné!

Potešujúce dav
Skúste slúžiť v tomto koktailovom štýle. Vyneste dosť recept doba naplniť misku, pridanie 2 až 3 oz klubovej sódy na nápoj, podľa vkusu. Pridanie zásobníka alebo dvoch ľadových a niektorých kosoštvorcových koliesok pre pútavý zákrut.

Súvisiace video: V štýleEditor redakcie vo veľkom je posadnutý Plátno domáce je matné zlaté príbory 

FOTOGRAFIE: Mix Up Montauk je najchladnejší koktail po tomto Easy How-To GIF

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

92 − = 88

map