Dievča na vlakovej hviezde Emily Blunt o hraní opitý, prekonanie koktanie, a udržanie nízky profil

Nebolo ľahké premieňať Emily Blunt na nafúknutú alkoholikovku za jej hlavnú úlohu vo veľmi očakávanom thrilleri Dievča vo vlaku. Po prvé, tam boli tváre plumpers. “Profesionálni ľudia vytvorili tieto formy, ktoré mi pripútali zuby, aby sa mi tvár zdala nafúknutá,” hovorí Blunt, ktorá spolu so svojou make-upovou umelkou Kyrou Panchenkom študovala výstrižky opilých vodičov, aby si to vyzerala správne. “Keď sme natáčali, boli sme veľmi presne informovaní o tom, kde bola počas dňa: ako bola opitá, bez ohľadu na to, či bola alebo nie,” hovorí Blunt. “Kyra je tak talentovaná. Použila som šedivé očné tiene pod očami, aby som priniesla kruhy a trochu štetca, aby som na celú tvár mal maľované pavučiny. “A možno to najzvláštnejší príbeh makeupu? Séria krvných kontaktných šošoviek, ktoré boli prepočítané na základe jej úrovne intoxikácie (ružová pre špinavé, červené pre opitý, žlté pre hungover). “Je krásna, takže bolo dosť ťažké, aby vyzerala strašne,” hovorí Tate Taylorová, ktorá režírovala film. “Hovoril som posádke:” Dobre, môžeme ich dostať späť a urobiť z nej trochu opilá a ošklivá? ”     

Spočiatku Blunt priznáva, že je náročné zabaliť jej myseľ okolo postavy, depresívny alkoholik, ktorý je posadnutý jej bývalým manželom a jeho novou manželkou (nehovoriac o náhodnom páre, ktorý žije niekoľko dverí od nich). “Spôsob, akým žijem svoj život, je taký rozdiel,” hovorí herečka, ktorá bola počas natáčania tehotná s jej druhou dcérou Violet. Pri príprave na túto úlohu sledovala epizódy dokumentárnych seriálov intervencie. “Potreboval som pochopiť, čo vás fyzicky a mentálne ovplyvňuje a ako ovplyvňuje vaše sebavedomie. Táto žena, ktorú hrám na obrazovke, je tak poškodená, tak rozbitá, že ľudia nechcú ani dýchať ten istý vzduch ako ona. “

SPRIEVOD: Emily Blunt sa stretne s Johnom Krasinským na dievčenskej premiére 

Na Blunta sa dá povedať presný opak. Keď sa stretneme na obed v útulnej miestnej reštaurácii v blízkosti nového domu v Brooklyne, zdieľa so svojím manželom herec John KrasinskiKancelária) a dcéry Hazel, 2 a Violet, 5 mesiacov, vyzařuje akýsi nízke-kľúčové, self-deprecating charizma, ktoré je ťažké odolávať. Sálajúc sa s prívalom nového materstva a čerstvého z okruhu publicity a záberov, ktoré sú viazané Dievča vo vlaku, ona sa vkrádza do reštaurácie ako nejaký hollywoodsky jednorožca: herečka, ktorá je úplne očarujúca a napriek tomu úplne nedotknutá. “Chcem ešte dojčiť, takže mám hlad po celú dobu,” hovorí mi, keď prehliadne menu. Oblečená v krémových klobúkoch a priehľadnej čiernej blúzke od Maison Scotch, vyzerá ako mierne dospelá a sofistikovanejšia verzia svojej slávnej Ďábel nosí Pradu charakteru. Predstavte si Emily ako modernizovanú Miranda Priestly, šéfredaktorku Runway, všetky čisté čiary a luxusné tkaniny. “Mám rád vysoko pasový kožušinový nohavičku,” hovorí, ležiaci oblečenie. “V súčasnej dobe som z toho džínsy.” Keď hovorí, prebehne rukami cez zlatý náhrdelník Jennifer Fishera, ktorý visí z krku. “Mám J a E a dám na to dievčenské mená,” hovorí, ukazujúc na prázdnu zlatú tyč. Ona a Krasinski si vybrali mená Hazel a Violet, pretože sa im páčila ich “starožitná” britská atmosféra. “Znie to ako dve staré dámy,” hovorí Blunt so smiechom. “Mali by hrať most alebo tak niečo.”

Osem týždňov po pôrode sa Blunt stále prispôsobuje skutočnosti, že opäť má novorodenca. “Keď sme sa dostali z nemocnice domov, nevyplávili sme sa na týždeň a potom sme s Johnom boli ako:” Poďme na večeru. “Mohol by som trvať len asi hodinu, lebo moje prsia explodujú. Keď mlieko najprv príde, je to ako tsunami. Ale šli sme, len aby sme dokázali, že by sme sa na chvíľu cítili normálne. “Prechod z jedného na dve deti nebol ľahký. “Je to zoo!” Hovorí Blunt. “Keď bolo len jedno dieťa, niekto by si sadol. Teraz nikto nerobí prestávku. Ale John je tá najneuveriteľnejšia. Uprednostňuje Hazel, takže sa mi príliš nestretá, pretože som sa s dieťaťom tak strávila. “Hazel sa pomaly zvykne na to, že má trochu sis. “Neboli žiadne fyzické útoky alebo dusenia,” hovorí Blunt suše. “Ona kolíše medzi úplnou nezaujatosťou a okamihmi úplnej vášne.”

Ak sa zdá, že Blunt je osviežujúca, môže to mať niečo spoločné so svojím pozadím. Ako dieťa herečka trpela koktanie. “Myslím si, že čokoľvek, čo máš prekonať v živote, nakoniec dláždi cestu, pre ktorú sa staneš ako dospelá osoba,” hovorí. “Moja vec bola veľmi hodná a dodnes nenávidím neľútosť ľudí a šikanov.” Keď bola Blunt malá, hovorila ľuďom, že jej meno je niečo iné ako Emily, pretože, rovnako ako mnoho stutterers, mala ťažké časy hovoriac vlastným menom. “Názvy sú vždy zložité, pretože nemôžete nahradiť iné slovo a na to je spojený veľký tlak. Dokonca aj v dnešnej dobe, keď som unavená alebo cítim, že som na mieste, stále niekedy bojujem o to, aby som dostal slová. Keď zavolám – najmä ak volám niekoho, koho neviem – musím sa psychicky pripraviť. Tam je vždy veľká prestávka, keď sa pýtajú ‘Kto volá?’ A keď hovorím ‘Emily Blunt’. “

SOUVISLOSTI: Emily Blunt sa zmenil vzhľad 

Herečka, ktorá verí, že v škole hraje ako dieťa, pomohla jej prekonať svoje plynulé problémy, je teraz otvoreným obhajcom výročnej slávnosti American Institute for Stuttering. “Bruce Willis v podstate silne ozbrojený každý známy stutterer viem, že je jeho súčasťou,” hovorí. Viceprezident Joe Biden, Samuel L. Jackson a Harvey Keitel boli všetci vyznamenaní. Nikdy ste naozaj nevyhnali koktanie, hovorí. Ale väčšina ľudí sa naučí prispôsobiť sa. Vezmi Willisa. “Vždy mal koktanie. Ale robí to pre neho prácu. Viete, ako hovorí trochu ticho? “Môže sa zdať nezmyselné, že s touto poruchou bojujú toľko hercov, ale Blunt hovorí, že to má zmysel. “Ak hovoríte s akýmkoľvek účastníkom, povedajú vám, že nikdy nezaujímajú, keď konajú. Herectvo je spôsob, ako si od seba odstrániť. “Keď sa stane niekým iným, hovorí, že unikne sebareflexii, ktorá sa často dostane do cesty.   

Rovnaké schopnosti, ktoré umožnili Bluntovi prekonať jej koktanie, jej pomohli vybudovať reputáciu ako jednu z najuniverzálnejších herečiek svojej generácie. “Nikto ju nedá do krabice, pretože urobila toľko rôznych filmov,” hovorí Dievča vo vlaku kameraman Charlotte Bruus Christensen. “Niektoré herečky robia kariéru mimo hrania sami. Ale s Emily je to pravý talent. “Taylor súhlasí:” Ona sa naozaj dostala do hĺbky toho, čo je postava na intelektuálnej úrovni. “Popri jej scéna-kradnúť výkon proti Meryl Streep a Anne Hathaway v Diabol nosí pradu, Blunt získala kritické ocenenie za svoje úlohy v časopise Biopic (Mladá Victoria), sci-fi thrillerov (Hrana zajtrajška) a dramy, ako napríklad film BBC TV Gideonova dcéra, za ktorú získala Zlatý glóbus a cenu Peabody. Ale s jej hlavnou úlohou Dievča vo vlaku, čo sľubuje, že bude v tomto jeseň ekvivalent krabice Gone Girl, Blunt sa chystá na katapultáciu na úplne novú úroveň hviezdy. “Je to pekne výkon,” hovorí Christensen. “Ak sa nestane nominovaná na Oscara, neviem … mala by byť!”

V súčasnej dobe, keď očakáva októbrovú premiéru filmu, Blunt s rodinou zostáva nízka. O víkendoch niekedy uniknú navštíviť svojich priateľov v Connecticute, v štáte Westchester v New Yorku alebo v Martine’s Vineyard, kde nedávno zostali s blízkymi púčikmi Tedom Dansonom a Mary Steenburgenovou. “Je to ťažké naozaj veľa cestovať s novorodencom,” pripúšťa, vkladajúc sa do teplej misy ricotta cavatelli s tasso šunkou. Našťastie nemá nevôľu zostať blízko domova. “Väčšina ľudí, ktorí žijú v Brooklyne, veľmi rešpektuje naše súkromie, takže sa tu cítim chránená,” hovorí. “Nechcete sa kričať na ulici. Ak niečo je, ľudia sú ako: “Ó, milujem tvoj film,” a to je ono. “V LA, kde pár nedávno predal svoj dom Kendallovi Jennerovi, je to veľmi odlišná scéna. “Slávni ľudia sú všade, takže existuje viac kavalírskeho postoja k celebritám. Je tu očakávanie. “Zhotovíš so sebou fotografiu” je fráza, ktorú som počul veľa. “

Ako ste si mohli uhádnuť, herečka nie je na sebe samých. V skutočnosti je celkom šťastná, že úplne vyhýba celému cirkusu sociálnych médií. “Aby som bol úprimný, som na to všetko kecy. Sotva môžem držať krok s e-mailom a textami, natož aby som rozoslal verejný účet o tom, čo robím celý deň. “Aj keď udržiava súkromný účet Instagram (” Jediní ľudia, ktorých sledujem – okrem mojich priateľov – sú Lena Dunhamová a Amy Schumerová, pretože sa ma smiať “), necíti žiadnu povinnosť ísť verejne. V skutočnosti naopak: “Musíte niekde kresliť linku,” hovorí. “Mojou úlohou je presvedčiť ľudí, že som niekto iný a dovoliť im, aby so mnou išli na cestu. Ak sa zdieľate príliš veľa o sebe, záujem ľudí sa stáva o vás, na rozdiel od úloh, ktoré ste hrali. “Blunt je nostalgický pre zlatý vek v Hollywoode, keď absencia spoločenských zdieľajúcich platforiem, ako sú Instagram a Twitter, nechali filmové hviezdy zachovať zmysel tajomstvo. “Tam bola taká mystika pre hercov – uvidíte ich a boli ako vzácne vtáky.”  

Pridá sa čaj malinový nápoj. “Nikto v tomto meste nevie, ako si vyrobiť správny čaj,” vtiahne, roztrhla malý zapečatený vrecúšok a utiekla čajovú tašku do šálky vlažnej vody pred ňou.  

Na jeseň, keď sa herečka a jej klan dočasne presťahovali do Londýna pre svoju nadchádzajúcu úlohu v remake klasického filmu Mary Poppins, Blunt nebude mať problém nájsť slušný šálku čaju. Celá jej rodina žije (vrátane jej najstaršej sestry, ktorá je ženatý s hercom Stanley Tucci – dvaja sa stretli na svadbe Blunt a Krasinskiho v panstve Georgea Clooneyho pri jazere Como), takže je veľmi nadšená, že sa vráti domov. Rovnako vzrušujúce pre fanúšikov divadla, ktorý ju urobil v noci na osemnástke v Londýne proti Judi Denchovej? Vystupuje ako Mary Poppins hamilton hviezda Lin-Manuel Miranda. “Videl som jeho show na Broadwayi trikrát, ako stalker,” vysvetľuje, keď sa ho opýtal, či ho osobne poznala skôr, ako začali natáčať. “Je to srdcový pretek, celý projekt.” V novom filme sa Poppins vráti po tom, čo dospelé deti vyrástli a teraz majú vlastné deti. “A zázračne sa Julie Andrewsová zmenila na mňa,” hovorí Blunt. “Ale ona nie je taká dobrá ako speváčka.” Pravda je povedané, herečka – ktorá mala rozsiahle lekcie, než spievala v hudobnom fantasy filme Do lesa– pokiaľ ide o vokály, nie je žiadny zlý. V skutočnosti už roky ticho vyprázdňovala svoj hlas, hrávala časti animovaných filmov, ako napríklad Gnomeo & Juliet a nadchádzajúce prispôsobenie populárnej detskej televíznej show Môj malý poník. “Je milé robiť tieto filmy, pretože moje deti budú môcť vidieť jeden deň,” hovorí. “To a ja sa mi páči, aby som sa dostala do práce v pyžame.”

Keď nezažíva svoje PJs, Blunt sa nakloní k štruktúrovanejším siluetám. “Pre červený koberec mám rád formfitting oblečenie,” hovorí. “Nie som taká dobrá s takým druhom éterických, dievčat, náladových vecí. Mám tendenciu ísť na šaty, ktoré majú výrazné strihy a silné farby. “Po tom, čo Blunt opúšťa reštauráciu dnes odpoledne, odíde domov a vyskúša si veľa šiat Dievča vo vlaku premiéra. “Moja priateľka prichádza s peknou fľašou pinot noir, takže by to mohla byť nočná pumpička,” hovorí. Ale najprv bude mať tendenciu k prioritám: kŕmenie Violet a uvedenie na módnu prehliadku pre Hazel. “Moja dcéra si myslí, že je vzrušujúce, keď môj stylista prichádza so stojanmi oblečenia. Vždy som ju nechal vyskúšať na stilettoch. ” 

VIDEO: Transformácia krásy Emily Bluntovej

 

Pre viac informácií o našom príbehu Emily Blunt, vyzdvihnúť novembrové vydanie V štýle, k dispozícii na novinových stánkoch a na digitálne sťahovanie piatok 14. októbra.

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

21 − = 20

map