Do alebo farbivo: Ako opraviť vlasy vlasov doma strašne zle

Dokonca aj keď začnete s najlepšími úmyslami a budete postupovať podľa pokynov na krabici na T, niekedy môže dôjsť k nehodám v farbe vlasov aj u tých najzachovalejších farebníkov. “Najčastejšou záležitosťou pri farbení vlasov doma je pochopenie procesu, do ktorého vkladáte vlasy,” hovorí Duffy, globálny veľvyslanec Vidal Sassoon. “Čím viac viete o tom, ako sa vaše vlasy správajú, tým lepšie budete s tým schopní pracovať.” Predtým, ako dokonca vyzdvihnite krabicu, zvážte históriu vlasov – ak ju často farbujete, je pravdepodobnejšie, že bude pórovitá a hrúbka a štruktúra vašich prameňov bude mať vplyv aj na výsledok. Napriek tomu poznáme bolesť, ktorá následuje po každom smere na krabici na T, len aby sme skončili s menej než hviezdnou povrchovou úpravou, a preto sme požiadali Duffy o jeho radu o tom, ako napraviť chybu pri práci s farbami bez toho, aby ste museli prosiť pre milosť svojho kadeřníka a ako zistiť, či je farba mimo vašich vlastných rúk. 

SÚVISIACE: Tipy na prevenciu (neprirodzene) červených vlasov pred vyblednutím

Ako opraviť príliš tmavú farbu
Ak vám škatuľka farbiva vyzerá skôr ako Morticia Addams ako Megan Fox, nemusíte strach-tmavšie farby vyblednúť do prirodzenejšieho výsledku s malým šampónom a lakom. “Pokúste sa čo najskôr vypláchnuť vlasy pomocou čistiaceho šampónu, aby ste sa pokúsili odstrániť farbu a použite hlboký kondicionér po šampónovaní, aby ste nahradili všetky odstránené oleje,” hovorí Duffy, ktorý odporúča odstín Vidal Sassoon ColorFinity Presná liečba (5 dolárov; walgreens.com). Podľa našich skúseností fľaša pertu (6 dolárov; drugstore.com) alebo hlavy a ramená (5 dolárov; walmart.com) odstráni nechcené tóny po dvoch alebo troch umývaniach, ale ak ste naozaj v štipke, dokonca niekoľko kvapiek misy mydla zmiešané s pravidelným šampónom môže pomôcť zmariť farbu. Len majte na pamäti, že to môže byť sušenie na vlasy, takže odporúčame vrstvenie hlboké kondicionér ihneď po, a nechať ju sedieť, zatiaľ čo budete sledovať epizódu Mad Men– vrátane obchodných prestávok.

Ako opraviť Brassy farbu
Choď z hlbokej brunetky na platinovú blondínku neprichádza bez očakávaných radov žltej a oranžovej farby, ale často je to voda, ktorá spôsobuje, že sa vaša farba otáča. “Voda je najväčším faktorom pri farebnom vyblednutí, v dôsledku oxidačných minerálov, ktoré môžu spôsobiť voľné radikály a ovplyvniť kvalitu vlasov,” hovorí Duffy. “Aby ste zabránili tomu, aby sa prstencové farebné odtiene v prvom rade, prejdite na chladný alebo popraskaný tón.” Odporúčame používať purpurové alebo modrofarebné šampóny a kondicionéry na vyblednutie mramoru, rovnako ako farebne neutrálny lesk. Tiež chrániť vaše pramene pred tepelným poškodením tiež zabráni opakovaniu tónov. “Pokúste sa používať nižšiu teplotu pri stylovaní a vždy používajte tepelne ochranný výrobok,” dodáva. 

SÚVISIACE S DANOU: Foilyage: Nová metóda farby vlasov pre hlavné slnko

Kedy sa poraďte s profesionálom
Ak je vaše vlasy vážne ohrozené, alebo skončíte s farbou, ktorá je príliš svetlá, úplne vyblednutá alebo nerovná, budete musieť nasávať svoju pýchu, zavolať svojmu stylistovi a ísť do salónu. “Vašou najlepšou stávkou je dostať sa do salónu, aby ste mohli urobiť akékoľvek väčšie korekcie farieb. Je to oveľa jednoduchšie, aby ste si dali pevnú farbu doma, v porovnaní s farbou vlasov, ktorá je roztržitá a nerovná,” hovorí Duffy. “Keď sa vlasy zbavia príliš svetla, strácajú prirodzený pigment, ktorý je potrebné vrátiť späť, kým sa znovu nevykoná požadovaná farba – nie je to práca pre doma.” 

Potom budete chcieť do vašej rutiny začleniť ultra-hydratačné kondicionéry a hlboké kondicionéry masky bohaté na bielkoviny, ktoré pomôžu obnoviť vaše vlákna do zdravšieho stavu. Dajte svojim vlasom odpočinok z farebných zmien a ak sa rozhodnete skúsiť svoju ruku v domácom odtieni, nezabudnite sa vyhnúť viac ako dvomi odtieňmi, ktoré sú svetlejšie alebo tmavšie než váš prirodzený tón, aby ste sa vyhli opakovaniu cyklu.

FOTKY: 11 vecí, ktoré potrebujete vedieť pred farbením vlastných vlasov

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

43 − = 37

map