Dorothy modré šaty od Wizard z Oz predáva za viac ako 1,5 milióna dolárov

Neexistuje miesto ako doma a zrejme ani nie je nič ako Dorothyho šaty Čarodejník z krajiny Oz. V aukcii v Bonhame v New Yorku v pondelok modré ginghamové košele a košele oblečené mladou Judy Garlandom sa v kultúrnom filme z roku 1939 predával za 1,56 milióna dolárov neoznačenému víťazovi, podľa CNN. Určite nie sme v Kansase!

Šaty, ktoré obsahujú čalúnený kožušinový náprsok, bavlnená blúzka a plnú sukňu s Judy Garlandovou, ktorá sa nachádza na vnútornej strane sukne a košele, sa očakávalo, že bude predávať len medzi 800 000 a 1,2 miliónmi dolárov. “Ako sme dnes svedkami v predajni Bonhams, šaty sú považované za pravú a nadčasovú ikonu klasického Hollywoodu,” povedala Catherine Williamsonová, riaditeľka zábavných pamiatok Bonhams.

 Judy Garland-worn
TIMOTHY A. CLARY / AFP / Getty Images

súvisiace: Oslava 93. narodenín Judy Garlandovej

Fascinácia s milovaným filmom je stále silná, keďže veľa kostýmov a rekvizít z filmu prinieslo vysoké ceny na aukcii. V roku 2012 sa jeden z Garlandových ďalších kostýmov z filmu predával za 480 000 dolárov a Bonhams predal kostým Cowardly Lion Bert Lahra za 3 milióny dolárov v roku 2014. 

SÚVISIACE: Mama vie najlepšie: Stručná história celebrít Matka-dcéra štýl

Dorothyho šaty sa predávali ako súčasť zbierky 400 klasických filmových skladieb vrátane skriptov casablanca. 

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

+ 14 = 23

map