Elizabeth Hurley: “Je tu ešte dlhá cesta” v boji proti rakovine prsníka

Elizabeth Hurley môže hrať britskú kráľovnú na E! ‘S Royals, ale herečka nie je na obrade. Keď som sa s ňou stretol na sade, stále nosí červenohnedé večerné šaty – pod županom. Napriek tomu, že je nešťastie, je to veľká prítomnosť, hlavne pri diskusii o subjekte, o ktorom sa cíti tak silne ako o rakovine prsníka. “Vedci nám hovoria, že jediná vec, ktorá stojí medzi dnešným dňom a dňom, keď ženy prestávajú zomierať na rakovinu prsníka, je financovanie.” Hurley je globálny veľvyslanec kampane kampane zameranej na rakovinu prsníka spoločnosti Estée Lauder (BCA) a jej spojenie s takzvaným cisárom všetkých chorôb je osobné. Krátko predtým, ako nastúpila do modelu Estée Lauder v roku 1995, stratila babičku na rakovinu prsníka. Hurleyho intenzívne publicistické inštinkty boli dôležité pre jej úlohu v krížovej výprave, aby pomohli prelomiť tvrdohlavé tabu v okolí tejto vysoko liečiteľnej choroby.

Vy ste sa podieľali na boji proti rakovine už od 90. rokov. Čo vás najviac zasiahlo?
Pred dvadsiatimi rokmi nikto nehovoril o rakovine prsníka. Ženy o ňom zašepkali za zatvorenými dverami. Keď sa k mne priblížila Evelyn [Lauderová], povedala: “Tieto ženy umierajú a nikto o tom nehovorí. Zdá sa, že majú niečo na prsiach.” V roku 2010 sme vytvorili Guinnessov svetový rekord pre osvetlenie najdôležitejších pamiatok naraz. V priebehu 24 hodín sme rozsvietili 38 pamiatok v ružovej farbe v 24 krajinách, aby sme venovali pozornosť tejto veci. Takže sa od začiatku veľa zmenilo.

SÚVISIACE: 21 Štýlový spôsob, ako podporiť Mesiac povedomia o rakovine prsníka

Aké sú niektoré problémy, ktoré zostávajú?
Hoci v mnohých krajinách existuje veľké množstvo uvedomenia, v niektorých častiach rozvojového sveta je len zmienka o rakovine – najmä o rakovine prsníka – stále anathema; nemôžete ani dať slovo “prsia” na kryt zásobníka. Preto je povedomie aj takou dôležitou súčasťou kampane.

Rozširovanie správy je podľa môjho názoru ešte dôležitejšie v prípade rakoviny prsníka, pretože s včasnou detekciou je päťročná relatívna miera prežitia 99%.
To je správne. Takže zatiaľ čo došlo k nárastu počtu diagnostikovaných žien, môže to byť čiastočne spôsobené väčším počtom mamografov, čo je dobrá vec. Ešte lepšie je, že miera úmrtnosti sa od roku 1990 znížila o 34 percent. Ale je tu ešte dlhá cesta, takže naša práca pokračuje.

Darujte teraz na bcacampaign.com.

FOTKY: Elizabeth Hurley v priebehu rokov

Tento článok sa prvýkrát objavil v októbrovom čísle V štýle. Pre ďalšie príbehy, ako je tento, teraz sa prihláste na časopis

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

51 − = 42

map