Žena, ktorá vyliezla sochu slobody bola inšpirovaná touto ikonickou citáciou Michelle Obamovej

Politická demonštrantka Therese Patricia Okoumou sa v stredu dostala na titulky, keď sa pripojila a začala stúpať na základňu Socha slobody na 242. narodenín nášho národa.

odrážajúce the sentiments of last weeks nationwide End...
Pacific Press / Getty Images

Okoumou, naturalizovaná občianka, ktorá emigrovala do USA z Konžskej republiky v roku 1994, trvala na tom, že nezostane, kým “nebudú uvoľnené všetky deti” (odkaz na hrozné oddelenie rodín na hraniciach medzi USA a Mexikom ako výsledok politiky “nulovej tolerancie” spoločnosti Donald Trump).

Protestovateľ sa držal svojho sľubu niekoľko hodín, ale 16 príslušníkov orgánov činných v trestnom konaní, ktorých úlohou bolo jej odstránenie, nakoniec vybojovalo Okoumouho z doslovného výbežku.

Pred jej stúpaním, stojacom na ľavom boku banneru “Abolish I.C.E”, postaveného na spodnej časti sochy (nižšie), Okoumou zdvihne ľavú ruku vo vzduchu.

odrážajúce the sentiments of last weeks nationwide End...
Pacific Press / Getty Images

Po svojom prejave odporu, 44-rok-starý Staten Island obyvateľov bol obvinený z prekračovania a ďalšie dve priestupky. Po vyhlásení nevinného počas konania federálneho súdu na Manhattane Okoumou vydala krátku a silnú reč pred tlačovou kanceláriou, v ktorej uviedla kultové slová bývalej prvej dámy Michelle Obamovej pôvodne vydanej na Národnej konferencii o demokracii v roku 2016:

“Michelle Obama, naša milovaná prvá dáma, o ktorú som sa veľmi zaujímala, povedala:” Keď idú nízke, ideme vysoko, “a ja som šiel čo najvyššie,” povedala. “Nerobila by som to znova,” pokračovala a odvolávala sa na rozhodnutie, aby sa jednoducho vyšplhal na národnú pamiatku. “Sudca mi povedal, že nemám – ale myslím, že posolstvo bolo zaslané: Žiadne dieťa nie je v klietke, deti by nemali byť oddelené od svojich rodičov, najmä na takejto dovolenke.

Žiadne slovo (zatiaľ) od Obamu o akciách Okoumou, ale spolu s ostatnými tromi žijúcimi bývalými prvými dámami, ona urobil odsúdiť separačnú politiku spoločnosti Trump. Hoci Trump nakoniec ukončila prax výkonným nariadením, väčšina detí sa ešte musí zjednotiť so svojimi rodičmi. 

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

+ 30 = 37

map