Esenciálne oleje, ktoré fungujú na zázrakoch vlasov

Suchosť, riedenie, mastné, lámavosť: Na trhu existuje celý rad výrobkov, ktoré sľubujú, že vyliečia akékoľvek vlasy, ktoré by ste mohli zažiť. Zatiaľ čo mnohé z týchto výrobkov spadajú do práce, nemusia pracovať pre vás. Ako alternatívu, éterické oleje sú prirodzeným spôsobom na ošetrovanie vlasov a môžu drasticky zlepšiť stav, ktorý vás spôsobuje smútok.

Zatiaľ čo si môžete kúpiť niektoré z nasledujúcich olejov ako výrobky špeciálne navrhnuté pre vašu pokožku hlavy, ak používate koncentrované oleje, sú to silnejšie, preto je dôležité ich riediť vodou alebo základným olejom ako (olivový olej) pred uplatňovať ich. Ako dodatočné opatrenie použite malé množstvo na skúšobnú plochu, aby ste sa uistili, že nemáte žiadnu citlivosť na použitý olej. Čítajte ďalej, aby ste sa dozvedeli, ktoré esenciálne oleje pôsobia úžasne na bežné chlpy.

Zázvorový olej
Genetika, stres, hormonálna nerovnováha: existuje veľa faktorov, ktoré môžu spôsobiť vypadávanie vlasov a môžu sa objaviť v mnohých formách. Napriek tomu, či sa vypadávanie vlasov vyskytuje na záplatoch, pozdĺž vlasovej línie alebo celkom nadmernej hrúbky, môže byť dezertívne a nemožné nájsť koreň problému bez konzultácie s lekárom. Avšak, zázvorový olej obsahuje cirkulačné činidlá, ktoré pri aplikácii na pokožku hlavy môžu zvýšiť krvný obeh, stimulovať vlasové folikuly a pomôcť spustiť nový rast. Obsahuje tiež mastné kyseliny, ktoré pomáhajú predchádzať riedeniu vlasov.

SÚVISIACE: 4 éterické oleje, ktoré potrebujete vo svojom živote – a ako ich používať

Jojobový olej
Pravidelný tepelný štýl, sfarbenie alebo dokonca prostredie môže vlasy zanechať suché a krehké. Jojobový olej je fantastický prirodzený spôsob doplňovania a uzamknutia vlhkosti vašich vlákien. Hoci sa jedná o olej, jojobový olej je v skutočnosti voskovým esterom, ktorý je plný mastných kyselín a organicky blízko mazu, prírodného hydratačného činidla, ktorý produkuje vaša pokožka a je to, čo z neho robí tak účinný hydratačný.

Levanduľový olej
Levanduľa je známa svojimi utišujúcimi utišujúcimi účinkami a aromaterapeutickými vlastnosťami. To robí to skvelý hlboký kondicionér, ktorý zvyšuje lesk, vyživuje vlasy a ponecháva príjemnú vôňu, ktorá bude prežiť celý deň. Je tiež účinný pri liečbe vypadávania vlasov kvôli svojim upokojujúcim vlastnostiam. Rastlina je považovaná za adaptogén, bylinku alebo rastlinu, ktorá má schopnosť odolávať stresu a môže pomôcť vyliečiť nespavosť, úzkosť a stres – čo všetko môže vyvolať vypadávanie vlasov.

Čajovníkový olej
Lupiny sa môžu stať problémom v chladnom, suchom počasí a zatiaľ čo prognóza môže vyžadovať sneh, kotva počasia neznamená, že vločky padajú na vaše ramená. Najčastejšie, lupiny sú spôsobené suchou kožou, ale môžu to byť aj dôsledky podráždenej, mastnej kože, citlivosti na vlasové výrobky alebo horšie huby. Olej z čajovníka zvlhčuje okrem svojich upokojujúcich, antibakteriálnych, antifungálnych a antiseptických vlastností.

SÚVISIACE: Olej na tvár pre mastnú pokožku? Dôverujte nám, tieto práce!

Olej z rozmarínu
Ak sú vaše vlasy vždy mastné, bez ohľadu na to, koľkokrát ich umyjete, príčinou môže byť, že vaša pokožka vlasov produkuje príliš veľa prírodných olejov. Aplikácia rozmarínového oleja na pokožku hlavy môže pomôcť regulovať sekréciu mazu (prírodné oleje produkované vašou pokožkou), zastaviť prebytočné oleje.

Geranium Oil
Rozbité a roztrhané konce môžu spôsobiť frizz a fuzz, takže vlasy ťažšie na štýl a kontrolu, nehovoriac o tom, že je esteticky nepríjemné. Použite geranový olej – ktorý je plný antioxidantov – ako liečbu na posilnenie slabých prameňov a folikulov a minimalizujte a zabráňte ďalšiemu poškodeniu. Kvetinový esenciálny olej tiež pôsobí zázraky, ktoré prinášajú matné vlasy späť do života tým, že zvyšujú jeho lesk.

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

25 − = 22

map