Goldie Hawn zdieľa jej tajomstvá k životu vyrovnaného života

Úspešná kariéra a krásna rodina. Ktokoľvek povedal: “Nemôžete to mať všetko,” nikdy sa nestretol s Goldie Hawnovou. Tanečná herečka sa stala režisérom a producentom, ktorá sa venovala každodenným rituálom V štýlevýkonný redaktor Amy Synnott-D’Annibale. Zistite viac o tom, čo ju udržiava a ako jej nová kniha, 10 minút všímať: denník vás môže v rozhovore nižšie preukázať vašou cestou k celkovej informovanosti.

Uvoľnili ste 10 pozorných minút v roku 2011 a táto nová kniha je trochu interaktívnejší prístup k tomu. Môžete mi povedať, ako ste sa rozhodli napísať túto knihu a aký bol účel vo vzťahu k ostatným knihám?
Toto vás dáva do činenia a dáva vám čas skutočne rozmýšľať a hlbšie do seba, namiesto toho, aby ste len hovorili u ľudí, čo robí knihy. Sú informačné, ale je úžasné zapojiť niekoho do vlastnej osobnej cesty. Je to nástroj, ktorý sa zbližujete nielen kto ste, ale čo cítite a premýšľate a ako presmerovať niektoré z negatívnych emócií, ktoré nás prevažujú a naše rozhodovanie. Pripomína mi, kedy som bol baletkou. Chodil by som každý týždeň na to, čo by sme nazvali pomalým baletným barom … a ja osobne som vedel, že budem naozaj tvrdo pracovať, pretože všetko bolo rozdelené a pomalé. Vytvorila skvelé vyrovnanie a veľké svaly, pretože zlepšila vašu silu. Takže to je to, je to ako pomalá baletná trieda.

Je to myšlienka, že vyberáte jeden denne alebo ako naznačujú, že ľudia požívajú knihu?
Nemusíte v ňom pracovať každý deň, ale mali by ste si ho prečítať lineárnym spôsobom a vyhýbať sa preskakovaniu. Všetky tieto veci sú určené na to, aby ste sa dostali späť do kontaktu so sebou. A je to pomalý proces, rovnako ako meditácia. Nemyslíte raz a náhle sa váš život otočí. To, čo robí, je, že vám umožňuje trénovať svoj mozog, aby ste sa stali stabilnejšími v akcii orientovanom spôsobe.

V jednej z vašich kníh ste povedali, že Kate je 1-ročná, keď ste sa rozviedli od svojho otca a obávali ste sa, že to bude mať. Alebo sa len snažte, ako sme všetci, byť najlepšou matkou, ktorú by ste mohli byť.
`Presne tak. Ako sa budeme zaoberať turbulentným vzťahom, ktorý sa deje po rozpadu? A manipuláciu a používanie detí, aby sa navzájom späť. Pokračuje ďalej a ďalej. Tak ako sa stať pokojným? Ako žiješ ako človek a príde do pokoja najhlbšieho mora? Vrchol mora je plný vln a plný flutterov a trhania. Ale skutočne, ak sa dostaneme na miesto, kde sa môžeme cítiť uzemnený, ten pokoj, potom budeme môcť lepšie navigovať. Spôsob, ako to urobiť, je upokojiť sa. Aby som sa fyzicky dostal na toto miesto. Takže môžete vidieť jasne. A akonáhle sa dokážete odovzdať k tomu, že ste práve na tomto mieste, začnete nadobúdať pocit, že sa stáva súčasťou vás. A ľudia to cítia, keď idete do miestnosti. To je jediný spôsob, akým budeme niekoho meniť, je zmeniť sa. Takže si myslím, že to je téma všetkého, čo som urobil so všetkými týmito vecami a čo som sa naučil, život je ťažký, ale ako sa rozhodneme riešiť, je to, čo to urobí trochu jednoduchšie.

SÚVISIACE: Čo Goldie Hawnová učila Kate Hudson o kráse

Aké rady by ste dali ľuďom, ktorí si možno myslia, že nájdu pokojné miesto ako ťažké … alebo tí, ktorí sú proti tomuto nápadu … ako navrhujete, aby našli svoju cestu?
Nemyslím si, že môžete. Môžete si vziať kone do vody, ale nemôžete ho piť. Ak sú ľudia naozaj na mieste osobného šialenstva, budú lepšie vedieť, že meditácia nie je o “om”, meditácia je výcvik mozgu. Je to vedecká skutočnosť a existujú kvantitatívne dôkazy. Meditácia pomáha ľuďom vyvážiť a kalibrovať svoj ľavostranný mozog. Tiež posilňuje predkožnú kôru alebo samotnú kôru a corpus callosum, ktorý spája obidva mozgy a preto sa spojenie medzi dvomi mozgami zahusťuje. To znamená, že meditácia nie je iná ako zdvíhanie hmotnosti. Ak sa chystáte trénovať svoje telo, bolo by naozaj dobrá vec, aby ste tiež trénovali svoj mozog.

Máte obľúbenú dennú dobu, keď meditujete, alebo určitú dobu? Určitý čas?
To sa líši. Rád to urobím najmenej 20 minút ráno. Robím to aj večer. Niekedy môj deň trvá tak dlho a nechcem meditovať pred spaním, pretože ma vlastne prebudí.

naozaj?
Oživuje mozog.

Mám pocit, že mi pomáha spať.
To je iný druh meditácie a nazýva sa to pokojné. Ste si veľmi vedomí svojho tela a uvedomíte si, že musíte relaxovať túto časť tela, potom tú časť tela. A tvoj mozog ti začne hovoriť, že musíš pustiť. A keď sa dostanete do tejto pokojnej meditácie, potom je to krásny spôsob spánku.

SÚVISIACE: Nová aplikácia umožňuje meditovať na zvuk hlasu Russella Simmonsa

Myslíte si, že je dôležité, kde to robíte?
Musíte byť na pokojnom mieste. Musíte mať miesto, kde ste sám a nie ste narušený. Môže to byť stánok v kúpeľni. Už som to urobil predtým. Po stretnutiach, keď ste vyčerpaní, alebo ste unavení, idem do stánku. Teraz tu nesedávam 20 minút. Sedím tam tri minúty. A začnem dýchať, zamerať sa na svoje telo a upokojiť svoju myseľ. Je to úžasné. Počas desiatich pozorných zápisov som napísal o čase, keď som produkoval a konal ďalší film, a ja som bol jediný rodič a bol tak vyčerpávajúci. Ale keď som prišiel domov z práce, začal by som svoj deň znova, pretože som nechcel, aby moje deti ma vidia unavené. Zastavil by som auto pred mojim domom a ja by som sedel tam a ja by som priniesol všetku energiu späť ku mne a ja by som prepustil všetky tieto negatívu tým, že tam sedel na päť minút a som bol pripravený ísť.

To je skvelý nápad. Pracujete celý deň, prídete domov a potom, ako ste povedali, je to celá iná práca. Vyžaduje veľa energie.
Veľa. Ženy, sme všade. Prebúdza sa ráno, pripravíme deti, pripravíme raňajky, kontrolujeme psa … a máte všetky tieto veci na tanieri pred prácou. Ale dodnes sa dostanem do môjho auta a budem tam chvíľu sedieť predtým, než ju dám do výbavy. A to je to všetko, pričom tieto momenty. Pripomína mi tweet, ktorý som napísal: Vezmite jednu minútu 10 krát denne. Jedna dôležitá minúta. Je to vlastne to isté, keď hovoríte o sexualite. Keď je v noci a teraz sa váš manžel vráti domov. Opravili ste večeru a teraz sa chce milovať, ale vy ste tak unavený unavený. A každá žena sa sťažuje na to, pretože po chvíli je to ako keby som mala náladu. Tak som len chodil, posadil sa a kľudil som sa a dal som si úplne iný názor.

Myslíš meditovať skôr?
Presne tak. Použijem analógiu baletu znova. Nemôžete skákať ani sa pozdvihnúť sami, ak si samozrejme nie je plié a plié ohýbať. Potom môžete pozdvihnúť. Takže sa tiež pozriem na meditáciu ako ohyb ako plié. Je to príprava na skok. Musíme sa každú chvíľu pripravovať na skok.

Ako meditácia ovplyvnila váš spôsob riešenia normálneho druhu bojov o každodenné vzťahy?
Umožnilo mi, aby som sa viac pozrel, menej reaktívny. V niektorých ohľadoch oveľa viac súcitné z hľadiska mojich vodcovských zručností a tiež sú viac trpezliví a tolerantní vo vzťahoch, či už sú rodinní, pracovne orientovaní, alebo naši priatelia.

-Správa Amy Synnott-D’Annibale

SÚVISIACE S PRÍSLUŠNÝM ZENOM: Zenové prikázania: Váš poľný sprievodca pre život v súčasnosti

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

68 − 65 =

map