Hrubý dôvod, prečo by ste nikdy nemali ohohať nohy pred pedikúrou

Holiace nohy pred pedikúrou – a tým ušetriť nevinného cudzinca, aby sa musel dotknúť vašich pichľavých teliat – vyzerá ako nepríjemný. Ale to, čo sa môže javiť ako jednoduchý hygienický čin (a zdvorilosť), by vás mohlo v skutočnosti pripraviť na nepríjemnú infekciu, povedal dermatológ a americká akadémia dermatológov Dr. Lauren Ploch.

“Holenie nohy môže spôsobiť mikrofissures (ako malé škvrny) v koži, zvýšiť riziko infekcie po pedikúre,” vysvetľuje Ploch.

VIDEO: Amy Sedaris zdieľa svoje úžasné krásy Tipy

Ak baktérie, huby alebo vírusy číhajú v nesprávne očistenej pedikúre, hovorí Ploch, že môžu “využiť zlom v našom kožnom bariére” a viesť k infekcii.

Najhorší scenár, hovorí sa, je, že skončíte s bakteriálnou infekciou, ako je jedna spôsobená stafylokokom aureus – ktorý, ak nie je liečený antibiotikami, preniká hlboko do kože a dostane sa do krvného obehu.

Väčšina infekcií súvisiacich s kúpeľmi by však bola pomerne malá, keby sa liečili včas, hovorí.

TÝKAJÚCE SA: 6 najlepších vitamínov a sér pre vlasy, obočie a nechty

Napriek tomu “strašidelná časť,” hovorí Ploch, je, že nemôžete vždy povedať, či váš salón čistia svoje zariadenie dobre. “Umývadlo môže vyzerať dokonale čisté, ale môže to mať aj baktérie, huby a vírusy,” hovorí.

Ak chcete hrať v bezpečí, tak Ploch a Americká akadémia dermatológie odporúčajú jednoducho čakať na oholenie nohy až po pedikúre. Mali by ste tiež zostať ďaleko od kúpeľov, ak máte blister alebo inú zlomenú pokožku na nohách alebo dolných končatinách, hovorí Ploch.

SÚVISIACE S OZNAČENÍM: Tento Razor vám umožní oholiť a vyfúknuť naše mysle 

“Odporúčam čakať, kým sa pokožka úplne nevylieči (jeden až dva týždne) alebo urobí pedikúru doma,” dodáva Ploch.

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

+ 40 = 48

map