Hyaluronová, glykolová, salicylová: Ktorá kyselina je pre váš typ pleti správna?

Nie je to tak dávno, že myšlienka používať kyselinu na vlastnú pokožku – konkrétne vašu tvár – môže znieť ako úplne šialený koncept, ktorý by sa nikto nemal ochotne pokúsiť. Rýchlo dopredu k dnešku a tieto silné zložky sa stali dôležitou súčasťou starostlivosti o pleť, najmä pokiaľ ide o schválenie štruktúry Vašej pleti. Ale vyhnite sa tomu, aby ste vyzerali ako paradajková tvár, presne vedieť, čo vlastne robia niektoré z najčastejšie sa vyskytujúcich kyselín vo vašich produktoch a ako budú mať vplyv na vašu pokožku, je prvým a nevyhnutným krokom k zabráneniu nežiaducemu podráždeniu a reakciám. Povedala Dr. Jeanine B. Downieová, riaditeľka Obrazovej dermatológie v Montclairi v NJ V štýle aby sme nás naučili, aké kyseliny by sme mali zaradiť do našej starostlivosti o pleť na základe typu a témy kože.

Kyselina hyalurónová
Hyalurón je prírodná kyselina, ktorá sa nachádza v našej pokožke a pomáha udržiavať hydratované telo. To sa tak stane, je tiež skvelé pre všetky typy pleti ako denne ľahký hydratačný krém. Ako starneme, množstvo tejto kyseliny v našom tele znižuje a spôsobuje, že sa naša pleť dehydratuje. Hydratačný prostriedok na báze kyseliny hyalurónovej, ako je SkinMedica HA5 Rejuvenating Hydrator ($ 178; skinmedica.com), dodá pokožke hydratáciu a pomáha udržiavať tak dehydratovanú, ako aj starnúcu pleť hydratovanú.

“Z našej koži a kĺbov stratíme 50% kyseliny hyalurónovej v polovici 40. rokov,” vysvetľuje Dr. Downie. “Je to veľmi hydratačný prípravok, ale bez oleja a môže byť použitý na tvár, krk a ruky. Táto technológia využíva silné antioxidanty, je tiež protizápalová a zlepšuje bariérové ​​funkcie.” 

SÚVISIACE: 5 tipov pre riešenie hormonálnej akné

Kyselina glykolová
Ak bojujete proti známkam starnutia ako jemné linky a vrásky, výrobky s kyselinou glykolovou, prírodná alfa-hydroxykyselina, ktorá sa nachádza v potravinách ako cukrová trstina, cpomôcť spomaliť a minimalizovať ich vzhľad. Táto kyselina je tiež účinnou zložkou, ktorá zapíja zits. Dr. Downie odporúča používať exfoliačný čistiaci prostriedok – ideálne s 15% kyselinou glykolovou – aby sa predišlo ďalším známkam starnutia a nežiadúcich výpadov. Dávajte pozor: kyselina je pravdepodobne najlepšia pre tých, ktorí majú mastnú až kombinovanú pleť, pretože táto kyselina môže byť dráždivá. Stumped na ktoré si vybrať? Dermatológ obzvlášť rád DERMAdoctor Wrinkle Revenge Antioxidant Enhanced Glycolic Acid čistiaci prostriedok na tvár ($ 32; sephora.com).

Pre hlbšiu exfoliáciu, ktorá odstraňuje odumreté bunky a odstraňuje pokožku, Dr. Downie odporúča kožnú tvár s oveľa vyššou dávkou kyseliny glykolovej. Doma, nechajte Caudalie Glycolic Peel ($ 39; sephora.com) 10 minút a opláchnite dvakrát týždenne, aby ste znížili produkciu oleja a zlepšili textúru pokožky.

Kyselina salicylová
Koža náchylná na akné by sa mala pozrieť na čistiace prostriedky obsahujúce kyselinu salicylovú ako Neutrogena Oil-Free Acne Wash (5 dolárov; target.com), aby sa minimalizovali škvrny, ako aj akékoľvek hrče vlasov. Táto beta-hydroxykyselina sa môže nachádzať v našich telách a plodoch prirodzene, alebo sa dá vyrobiť synteticky.

SÚVISIACE: Najlepšia starostlivosť o pleť v každom veku

Hoci táto kyselina rýchlo vyráža pupínky, Dr. Downie hovorí, že je to najlepšie vhodné pre mastnú alebo kombinovanú pleť a má sa používať šetrne na citlivú pokožku, pretože môže sušiť alebo dráždiť av niektorých prípadoch spôsobiť hyperpigmentáciu.

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

83 + = 86

map