Idea jesene: Ina Garten’s Roasted-Turkey Roulade

pre Potravinová sieť hostiteľa Ina Garten, jej génius sa otáča na tradičnej pečenej morke, vyrieši výzvu, aby sa nedoprepávalo mäso, aby sa ubezpečil, že náplň je dôkladne zahriata – jej cesta, oba variť rovnomerne. “Plus, každý si žiada biele mäso a moja verzia sa skladá z celého motýľovitého prsníka.” Prečítajte si recept.

S VZŤAHOM: recepty vďakyvzdania od troch Potravinová sieť hviezdy

Pečená rukola Roulade

slúži: 6-7

zloženie:

¾ šálka veľkých nakrájaných sušených fíg, stopky odstránené

¾ šálky sušených brusníc

½ šálky Calvados, francúzskej jablkovej brandy alebo pravidelného brandy

4 lyžice (1/2 palice) nesoleného masla

1½ šálky nakrájanej cibule

1 šálka ½ palcového nakrájaného zeleru

¾ lb bravčová klobása, odstránené črevá (sladké a teplé zmiešané)

1/2 lyžice nakrájaných čerstvých rozmarínových listov

3 lyžice borovíc, opekané

3 šálky Pepperidge farma-korenené náplň zmesi

1½ šálky kuracieho materiálu, najlepšie domáce

1 mimoriadne veľké vajce, zbitú kosherskú soľ a čerstvo mletú čiernu korenie

1 celé (2 polovice) morčacie prsia, vykostené a motýľové (5 libier)

3 lyžice nesoleného masla, roztaveného

Smery:

1.Omiestnite figy a brusnice do malej panvice a nalejte Calvados a ½ šálky vody. Priveďte zmes na teplotu varu pri strednom ohni; nižšie teplo a 2 minúty. Odstráňte z tepla a odložte ho.

2. Medzitým tavte maslo vo veľkej (12-palcovej) panvici na strednom ohni. Pridajte cibuľu a zeleru; sajte až do zmäknutia, asi 5 minút. Pridajte klobásu, rozdrobíme ju na malé kúsky s vidličkou a sutíme a miešame 10 minút, až kým nie je opečené a varené. Pridajte figy a brusnice s kvapalinou, nakrájaným rozmarínom a borovicovými orechmi; varíme ešte 2 minúty. Zostrihnite hnedé kúsky pomocou drevenej lyžice.

3. Vložte náplň do veľkej misy. Pridajte klobásovú zmes, kurací vývar, vajce, 1 lyžičku soli a ½ lyžice korenia; dobre premiešajte. (Plnka sa môže pripraviť v predstihu a skladovať v chladničke cez noc.) Predhrievajte rúru na 325 ° F. Položte pekáč na plech.

4. Položte motýľový krém na prsiach na dosku. Posypte mäsom 2 lyžice a 1 lyžičkou papriky. Roztierajte v mäse vrstvu s hrúbkou ½ palca a nechajte ½ palcový okraj na všetkých stranách. Nepoužívajte náhubok na náplň alebo morčacie bude ťažké roll. (Umiestnite zvyšky v mäsovom gratinovanom pokrmu a upokojte počas posledných 45 minút pečenia vedľa moriakov.) Začnite na jednom konci, zamotajte morčiak ako želé a vložte do náplne, ktorá sa pokúša utiecť po stranách. Pečať pevne s kuchynským povrazom každých 2 palce, aby ste vytvorili kompaktný valec. Umiestnite upečený morčací prsník smerom nadol na stojan na panve. Štetnite roztopené maslo, šlejte soľou a korením a pečte o 1¾-2 hodiny, kým mäsový teplomer umiestnený v strede nebude čítať 150 ° F (test na niekoľkých miestach). Obalte morku s hliníkovou fóliou a nechajte ju nechať stáť pri izbovej teplote 15 minút.

5. Vyrezajte plátky s hrúbkou ½ palca a podávajte teplé s extra náplňou.

VZŤAHOVANÉ: Naše obľúbené recepty na jeseň

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

5 + 3 =

map