Ikonické svadobné šaty Amal Clooney má nečakaný nový domov

Pamätáte si sňatky Amal Clooney v roku 2014? Samozrejme to robíte: právnik v oblasti ľudských práv sa kĺzal po uličke v krajinkovej princeznej-hodnej šnúrke Oscar de la Renta, aby sa stretol s jej hollywoodským princom, Georgeom Clooneym, ktorý získal Oscara.

Úprimne povedané, keby sme si museli vybrať medzi životom stráveným s Georgeom Clooneym alebo večerom v tých neuveriteľných šatách (čo sa stane posledným svadobným šaty de Renta navrhnutým pred jeho smrťou v októbri toho istého roka), bolo by celkom vyhodiť.

No, toto šaty má teraz nový účel – nebojte sa, nepoužíva sa ako deka pre dvojčatá alebo moderné tapisérie v mnohých domácnostiach Clooneys. Od 8. októbra bude šaty vystavené v múzeu výtvarného umenia v Houstone v retrospektívnom názve Glamour a romantika Oscar de la Renta, ktorý bude obsahovať takmer 70 dizajnov de la Renta vrátane pôžičiek od Beyoncé a Annette de la Renta, vdova zosnulého dizajnéra.

Kurátor výstavy André Leon Talley vysvetlil, že už nejaký čas túži mať Amalove šaty, ale nedávno dostal povolenie..

TK
Thomas R. DuBrock; Inštalačný pohľad na Glamour a romantiku Oscar de la Renta v múzeu výtvarných umení, Houston, 8. októbra 2017 – 28. januára 2018.

SÚVISIACE: Choďte vnútri George Clooney a svadba Amala Alamuddina s 11 fotografiami, ktoré nikdy predtým neboli videné

“Je to pôžička od pani Clooneyovej, ale veľmi sme sa snažili mať takéto oblečenie tak dlho,” povedala Talley WWD. “Chtěli sme to [na skoršej výstave v San Franciscu], ale pani Clooneyová sa mi dostala cez svojho asistenta, aby povedala, že je príliš skoro na to, aby si jej oblečila na exponáte po tom, ako sa vydala (George Clooney).”

Ak sa ocitnete v Houstone medzi 8. októbrom a 28. januárom 2018, kultúrne šaty určite stojí za návštevu.

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

1 + 3 =

map