Je tajomstvo Victoria ukradnuté nápady svojich konkurentov?

Victoria nie je tak tajná spodná línia? Predaj značky značne klesá. Či výsledok zúženia zamerania na spodnú bielizeň a krásu (tak dlho, plávanie a odev), alebo možno odcudzenie, ktoré prichádza s odmietaním VS odovzdať modely, ktoré sú väčšie ako veľkosť vzorky – veci nie sú presne anjelské za okrajové brány.

Prostredníctvom štádia sme predpokladali, že spodná bielizeň bola nastavená na to, aby si zachovala svoju špecifickú a nekompromisnú identitu značky pri všetkých (doslovných) nákladoch – ale najnovšia zbierka Victoria’s Secret prehodnocuje všetko.

Zatiaľ čo značka sa chystá najať model, ktorého stehno sa dotýka (chráňte), nová línia spoločnosti VS nám ukazuje inú stránku spoločnosti, ktorá sa menej zaujíma o originalitu a zaujíma sa o to, že kradne nápady svojich konkurentov … ?

2016 Victoria's Secret Fashion Show in Paris - Show
Francois G. Durand / Getty Images

OK, “kradnutie” môže byť drsné, ale je ťažké sa pozrieť na novú kolekciu “Logo Mania” spoločnosti VS a necítiť sa nádychom sartorial déjà vu. Linka je vybavená jednoduchými, plnofarebnými odevmi s blokovými pásovými pásmi a popruhy na podprsenky, ktoré čítajú dobre známu značku od lemu až po hem.

Victoria's Secret Embed 1
Victoria's Secret Embed
Zdvorilosť

Skvelý nápad, nie? No, to je bol … keď ho predstavil Calvin Klein. ako Business Insider CK spodná bielizeň za posledné roky zaznamenala oživenie popularity (predaj kontajnerov v rovnakom obchode bol ku koncu roka 2017 vyšší o 4%), takže nie je žiadnym prekvapením, že iní by chceli získať svoju myšlienku. 

calvin Klein Embed

Hovorí sa, že značka copycatov je dostatočná na to, aby vyžadovala právne dôsledky? Podľa Jeffa Trexlera, zástupcu riaditeľa právneho oddelenia pre právnickú fakultu Fordhamovej právnickej fakulty, by právny nárok bol taký,.

“Nezdá sa, že Victoria’s Secret kopíruje samotné logo, ani sa nezdá, že by došlo k rozmnožovaniu dizajnu odevu chráneného autorským právom alebo dizajnového patentu, prinajmenšom z toho, čo môžem vidieť z materiálu zobrazeného na reklame” povedal V štýle.

SOUVISLOSTI: Prečo Stuart Weitzman práve vystrelil človeka za vaše podpätky

Módny právny inštitút zakladateľka a riaditeľka Susan Scafidi zopakoval tento sentiment a vysvetľoval: “Bitka (pásových) skupín sa zdá byť pravdepodobnejšie na ihrisku verejnej mienky ako na súde. Štýly spodného prádla sú určite podobné, ale dizajn odevov má všeobecne malú ochranu podľa amerického práva – a dokonca aj v jurisdikcii s ochranou dizajnu, ako je E.U., je pravdepodobné, že by sa tieto považovali za všeobecné. “

Nakoniec nie je veľa, čo dokáže Calvin Klein. “PVH [materská spoločnosť Calvin Klein] môže odôvodnene pochybovať o tom, že sa spoločnosť VS pokúša prísť medzi zákazníkom za tisícročie a jej Calvins, no pokiaľ spoločnosť VS nepoužíva logo CK, spoločnosť má len málo právnych prostriedkov.”

Dodáva, že “spodná bielizeň, ktorá zaklapne do novej logománie a post-# MeToo, pozitívne posilnenie tela by sa malo cítiť autentické – a spotrebitelia môžu spochybňovať posolstvo, ktoré prinášajú knokkoff knickers.”

Takže, ako “uncool”, ako to je knock off podpis štýlu značky, Victoria’s Secret je legálne A-OK, aby tak urobili. Skutočná reakcia, ak nejaká existuje, sa prejaví v predaji spoločnosti.

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

9 + 1 =

map