Je tu štipendium v ​​mene Amala Clooneyho

Je niečo, čo Amal Clooney nedokáže urobiť? Medzinárodne uznávaná advokátka a advokátka pre ľudské práva sa už dlho stala jej menom predtým, než sa stala pani George Clooney, a teraz dáva ostatným mladým dievčatám príležitosť stať sa rovnako vzdelanou a váženou, ako je. 100 životov, nadácia, ktorá je zakorenená v udalostiach arménskej genocídy, dnes oznámila, že začínajú štipendium Amal Clooney a jeho menovec nemôže byť viac spokojný. 

“Toto štipendium poskytne mladým ľuďom z Libanonu príležitosť na celý život,” povedal Clooney vo vyhlásení. “Medzikultúrne vzdelávanie a štúdium v ​​zahraničí môže byť transformačné. Som vďačný za 100 životov za to, že pomáhal otvoriť dvere pre tieto svetlé a talentované mladé ženy.”

FOTKY: Najobľúbenejšie súbory Amala Clooneyho

Každoročne pošle 100 žien jednu študentku z Libanonu na vysokú školu Dilijan UWC v Arménsku, aby sa zapísala do dvojročného programu baccalaureate. Ruben Vardanyan, spoluzakladateľ 100 životov a UWC Dilijan College, ocenil úspechy Clooneyho: “Ako vedúci advokátka pre ľudské práva a bojovník, Amal Clooney je inšpiratívnym modelom pre mladé ženy po celom svete, ktorá je príkladom integrity, súcitu a oddanosti – a predstavuje to, čo znamená byť globálnym občanom vo všetkých kultúrach. ” 

SÚVISIACE: George a Amal Clooney Krok za dobrú príčinu

Clooneysove filantropické väzby na 100 životov presahujú rámec tohto štipendia. V marci George oznámil, že jeho nadácia Not On Our Watch spolupracovala so 100 životmi na novej humanitárnej cene s názvom Aurora Prize for Awakening Humanity, ktorá oslavuje tých, ktorí sa riskujú, že zachránia ostatných. Predstaví inauguračnú cenu 24. apríla 2016 (101. výročie arménskej génocie) v Jerevane, Arménsku. 

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

− 2 = 1

map