Je tu veľmi reálny dôvod, prečo by ste nemali zdieľať make-up očí (a nie je to dosť)

Keď príde na pekné zoznamy krásy, zdieľanie očného make-upu je prvé. Hovoríme všetko, od výmeny brušných a veka obľúbených počas zasadnutí kúpeľňovej glamy až po používanie testerov na kozmetike. Skontrolovali sme sa s odborníkmi, aby ste sa dozvedeli viac o dôsledkoch zdieľania maskary, liner, korektora a tieňa.

Čo spôsobuje očné infekcie?
“Mikroskopické organizmy sa môžu ľahko prenášať z jednej osoby na druhú prostredníctvom make-upu,” hovorí dermatológ Whitney Bowe V štýle spôsob, akým sa očné infekcie môžu šíriť. A nemyslite si, že môžete povedať, či je váš priateľ nosičom, len keď sa na ňu pozeráte. “Napriek tomu, že tieto baktérie môžu uniknúť na jednu osobu, môžu spôsobiť problémy v druhej osobe.” Medzi najlepšími spôsobmi, ktorými sa infekcia šíri prostredníctvom kozmetiky? Testeri na počítadlách make-upu – tak odolať nutkanie vzorkovať v obchode.

SÚVISIACE: Umenie Prenájom Go: Dekódovanie Vášho make-upu, a kedy Vyhadzovať staré produkty

Čo robiť po infekcii oka
Ak ste sa práve dostali cez očné infekcie, je dôležité, aby ste ihneď prehodili a znova zásobili očný make-up. “Suché tmavé prostredie riasenky je perfektným prostredím pre baktérie, huby alebo vírus, aby prekvitali a opätovne infikovali oko s následným používaním,” vysvetľuje dermatológka Jessica Weiserová. “Makeup by sa mal pravidelne nahradiť každé tri mesiace kvôli bezpečnosti a okamžite po akomkoľvek type infekcie oka. “

SÚVISIACE: Ako čistiť make – up kefy

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

31 + = 37

map