Jediné 4 dôvody, prečo sa vrátiť späť k svojmu ex

DEAR DR. JENN,

Moja bývalá a ja som sa rozišla pred pár rokmi, ale napriek sérii záchytov, ešte stále nie som nad ním. Je to blázon, aby sa pokúsil späť dohromady? -Backslider

VÁŽNÝ BACKSLIDER,

Prvá vec je prvá: Prečo ste sa rozišli – pamätajte na to. Je ľahké získať vzťah amnézia po sérii neúspešných romantických spletení. Niekedy neúspešné termíny alebo pripojenia nám môžu zanechávať triedenie v našej histórii a idealizáciu starých, známych partnerov. Pocit odrádzania alebo, horšie, zúfalstvo nám zanecháva v zlom stave, pokiaľ ide o rozhodovanie.

To znamená, že niekedy starý plameň nevypracoval z jedného dôvodu, ale teraz by sa daril. Ak chcete zistiť, ktorý scenár je váš, musíte si položiť sériu otázok. Môžete dokonca chcieť implementovať pomoc čestného, ​​objektívneho priateľa, aby ste preskúmali odpovede:

SÚVISIACE: 3 veci, ktoré nikto nehovorí o sexe po narodení

-Prečo ste sa rozpadli??

-Idealizujete svoj bývalý partner a / alebo vzťah?

-Čo sa zmenilo, čo si myslí, že veci sa budú tentokrát líšiť?

-Čo robil váš bývalý partner, aby sa stalo viac schopným partnerom od rozpadu?

-Ak dôvera bola porušená na oboch koncoch, môžete ju znovu vytvoriť?

-Ste obaja ochotní urobiť prácu potrebnú na opravu toho, čo predtým nefungovalo? Ako to urobíte?

-Kto sa rozišiel s kým?

Osobitne chcem zdôrazniť tretiu otázku na tomto zozname: Čo sa zmenilo? To je príliš často ignorované. Zmierili ste sa? Akú prácu ste urobili na seba, aby ste pomohli zlepšiť svoje vzťahové zručnosti? Akú prácu majú? Hovorilo sa: “kamkoľvek idete, ste tam.” Je to rovnaký spôsob ako vzťahy. Kľúčové problémy, ktoré kedysi existovali, pravdepodobne budú existovať aj vtedy, keď prekonáte medové týždne. Pokiaľ obaja ste urobili veľa práce na sebe a skutočne dospeli, vyvinuli nové zručnosti a naučili sa nové nástroje, pravdepodobne sa ocitnete späť na tom istom mieste, kde ste boli, keď ste sa rozišli.

VIDEO: Najviac nahé šaty všetkých čias

Táto cesta, najmä ak bola sporná rozchod, začína zmierenie. Niekedy, keď sa vzťah rozplynie, je to spôsobené pomalou eróziou, ku ktorej dochádza v súvislosti a interakciami medzi oboma stranami. Inokedy – častejšie – dochádza k zrážaniu. Jedna osoba zrádza druhú, slová sú povedané, že sú tak bolestivé, že sa nevráti, závislosť ovplyvňuje váš spoločný život, jeden partner sa nezobrazí na podporu druhej osoby, zoznam pokračuje. Či ste boli na doručení alebo na prijatie konca správania, ktoré v konečnom dôsledku ukončilo vzťah, aby ste sa posunuli dopredu, je potrebné vykonať zmeny.

Pokiaľ ide o úpravu, vždy odporúčam hľadanie toho, čo vo svojej knihe nazývam štyri R Vzťah opraviť. Bez týchto štyroch podstatných krokov sa vzťah nemôže liečiť:

1. Remorse. Úprimné ospravedlnenie pochádza z uvedomenia si zranenia, ktoré ste spôsobili. Povedať, ľutujem, nestačí. To sú len slová. Zmysluplné ospravedlnenie verbalizuje pochopenie bolesti, ktorú ste spôsobili, a vyjadruje poľutovanie nad vykonanými krokmi.

2. Zodpovednosť. Za prevzatie zodpovednosti preukazujete vlastníctvo svojich činností, ako aj ich vplyv, aj keď spôsobená neúmyselná bolesť. Keď prevezmete zodpovednosť, necháte druhú osobu vedieť, že rozumiete závažnosti situácie, ktorú ste spôsobili, a uvedomte si, čo ste urobili zle.

3. Rozpoznanie. Je dôležité poskytnúť fórum, v rámci ktorého sa bude rozprávať o tom, čo sa stalo, a spracovať pocity každého. Keď ľudia vedia, že ich bolesť bola počuť, pomáha im uzdravovať.

4. Náprava. Osoba, ktorá vykonala opravu, musí opraviť škodu, ktorá bola spôsobená, a podniknúť kroky, aby sa zabránilo opakovaniu zlého správania. Ak máte akčný plán, ktorý rieši problémy, ktoré spôsobili, že sa človek správal zle, je dobrý štart. Niekedy to môže znamenať prienik sociálnych médií, prepínanie pracovných miest, navštevovanie terapie alebo odchod do rehabilitácie.

SÚVISIACE S DÁRKY: 9 Sex Toys Every Woman Needs, Beyond Vibrator

Takýto štvrtý krok – zavedenie akčného plánu – je pravdepodobne najdôležitejšou, ak existuje nejaká šanca na opravu vzťahu, ale príliš často páry to vynechajú alebo predpokladajú, že je to jednorázová konverzácia. Nemôžem vám povedať, koľko hovorov som dostal na mojej rozhlasovej show od ľudí, ktorých manželka opakovane urobila niečo hrozné a volajúci sa rozhodol vziať ich späť. Vidím to najčastejšie u žien. Pýtam sa: “Čo urobil, aby si myslel, že by to tentoraz bolo iné? Aký plán má urobiť na odstránenie tohto zlého správania? “Odpoveď je vždy rovnaká: nič. “Povedal, že je to ľúto a že to znova neurobí.” Bez akčného plánu sa nič nezmení, aby ste niekoho vzali späť, ktorý vám opakovane ublížil, ale nie je zaviazaný robiť nič inak. viac z toho istého škodlivého správania.Ospoznať sa bez vykonania plánu je nastaviť sa na opätovné zranenie a ublíženie svojho partnera.

Zosúladenie a konanie nie sú vždy možné. Existujú niektoré ukazovatele, ktoré by mali byť absolútnymi prekážkami. Akékoľvek zneužitie – či už je to fyzické, emocionálne alebo sexuálne – je vo vzťahu úplne neprijateľné. Ak váš partner raz narazil, vždy je tu možnosť, že to urobia znova a nikdy nebudete mať slobodu byť s nimi úplne úprimní, alebo im dôverovať, aby vám znova neublížili. Ak niekto má závislosť alebo duševnú chorobu, ale nie je ochotný dostať liečbu, je to rozrušovač. Ak niekto nie je morálne a eticky zladený s vami, to sa nemení. Môžete zmeniť správanie, ale znak nemôžete zmeniť. Ak je niekto kompulzívnym podvodníkom, pravdepodobne to zostane, hoci to je iné ako niekto, kto sa raz zvrtol. Ak je niekto kompulzívnym lhářom, nikdy im nedôverujete a dôvera je základom každého úspešného vzťahu. Ak by váš bývalý partner bol vinný z vyššie uvedeného, ​​odporúčam vám pokračovať ďalej.

SÚVISIACE: 6 spôsobov, ako experimentovať s Kinkier Sex, aj keď ste plachý

Ale – a tu je veľký, ale niekedy vzťah končí kvôli zlému načasovaniu. Zvyčajne sa v tom prípade dvaja partneri nenachádzajú na rovnakej stránke o rozhodnutiach alebo štádiách veľkého životného štýlu, či ide o usadzovanie, manželstvo, deti, kariéru, pohyby alebo odhodlanie. Časom však časové priority jedného partnera môžu dohnať k ostatným. Ak všetko vo vzťahu fungovalo, ale hlavné rozdiely v cieľoch vás odviedli, je úplne zmysluplné, že keď sa tieto ciele posunú, tak aj vaša kompatibilita. Zavolajte mi to “späť,” ale v takom prípade sa zdá, že spätné získanie späť s ex je viac ako rozumné.

Ak po prečítaní toho všetkého stále myslíte, že sa vrátim späť je to správna vec, potom choďte na to. Ale začnite pomaly. Oslovte svojho bývalého významného iného a uistite sa, či je ochotný sa stretnúť, aby mal rozhovor. Strávte nejaký čas spoločne. Pozrite sa, či sa pripájate, ako ste kedy používali. Možno zistíte, že ste vlastne úplne nad nimi. Alebo môžete zistiť, že váš príbeh sa práve začal.

V Hump Day, kde ocenený psychoterapeut a televízny hostiteľ Dr. Jenn Mann odpovedá na vaše najsexivejšie otázky – neospravedlniteľné a nefiltrované. Pošlite nám e-mail anonymne na adresu [email protected].

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

+ 59 = 60

map