John Legenda o tom, prečo podporuje vzdelávacie príležitosti: “Zvýšil som sa v rodine, ktorá nemala veľa peňazí”

“Vyrastal som v rodine, ktorá nemala veľa peňazí, ale vedel som, že vzdelanie je cesta k úspechu,” hovorí John Legend, hudobník a zakladateľ LRNG, organizácie, ktorá pracuje na zvyšovaní vzdelávacích príležitostí pre mladých ľudí. “Zameriavame sa na výučbu, pretože je to tak kritický aspekt toho, ako sa učíme učiť.” Prečítajte si viac o tom, ako Legenda pracuje na inšpirovaní učiteľov, udržiavaní detí v škole a rozvíjaní rozhovoru o tom, ako sa vzájomné prepojenie vzdelávania a zabraňovania uväznenia.

Povedzte nám, ako vás vaše detstvo vyzvalo, aby ste podnikli kroky na podporu iných detí?
Keď som bola mladá, videl som vzdelávanie ako cestu z chudoby. Ale tiež som videl, že toľko detí nedostáva nástroje, ktoré potrebujú na to, aby v škole dobre pracovali a pokračovali v ich vzdelávaní. Bohužiaľ, v Amerike existuje veľa ľudí, ktorí nemôžu získať prístup k vzdelaniu kvôli okoliu, v ktorom žijú, alebo čo rodí ich rodičia. Takže som sa chcel ubezpečiť, že existujú možnosti, ktoré by mali prístup pre deti bez ohľadu na to ich bohatstvo.

Aký je spôsob, akým LRNG podporuje jednotlivé školy?
Sústredením sa na učiteľov. Deti trávia toľko času v priebehu týždňa so svojimi učiteľmi, ale v školskej komunite je veľmi málo energie, ktorá sa venuje tomu, aby učitelia mali zdroje, ktoré potrebujú na inováciu a skutočne motivovať vzdelávania. Mal som jedného konkrétneho učiteľa, ktorý inšpiroval moju speváckú kariéru. Než som sa s ňou stretol, nemyslel som si, že mám tú kreativitu, ktorú používam každý deň pre svoju prácu.

SÚVISIACE: Pozrite sa, ako Kate Hudson, John Legend a ďalšie osobnosti oslavujú sviatky

Prečo ste sa rozhodli založiť svoju vlastnú organizáciu a nie podporiť takú, ktorá už existuje?
Nemyslím si, že by sme mohli urobiť niečo sami, ale chcel som si flexibilitu spolupracovať s inými skupinami, o ktorých sme skutočne presvedčení, že sú účinné a robia to najlepšie pre ľudí, ktorým pomáhajú. Naša stratégia nie je, “môžeme to urobiť sami, pretože máme skvelý personál.” Namiesto toho som chcel využiť moju pozíciu celebrít, aby som dal príčinu hlasu a zintenzívnil to, čo robia ostatní, aby pomohli získať peniaze a boli efektívnejšie.

Tiež ste hovorili o vašej podpore pre hnutie #FREEAMERICA kampane Show Me, ktorá mení konverzáciu o uväznení v Amerike. Ako sú prepojené LRNG a #FREEAMERICA?
Dôvod, prečo som skončil robiť #FREEAMERICA je to preto, že po tom, ako som pracoval na školách, som pochopil, koľko rodičov týchto detí je uväznených. Z tohto dôvodu žiaci žijú v rodine s jedným rodičom a nielen, že uväznený rodič je uzamknutý, vybavenie veľmi ďaleko. Takže tým, že sa nezaoberáme, problému trváme.

Čo to bolo, ako tráviť čas v niektorých z týchto väzníc?
Bol som v zariadeniach pre mužov a zariadeniach pre ženy. Hovoril som s väzňami, opatrovníkmi, väzňami a ich rodinami. Hovoril som s organizáciami, ktoré sa zaoberajú obeťami zločinov. Často si myslíme, že boli uväznení ľudia ako kriminálnici, ktorí boli uzamknutí, aby všetci ostatní boli v bezpečí. Ale akonáhle počujete príbehy týchto ľudí a začnete chápať, prečo robili rozhodnutia, ktoré urobili, začnete ich humanizovať a uvedomíte si, že potrebujeme humánnejšiu politiku, aby sme sa s nimi vyrovnali.

SPRIEVOD: John Legend zdieľa svoju najlepšiu módu a krásu poradenstvo

Ako vidíte, že vaši fanúšikovia reagujú??
Mám toľko zábavy s účasťou ľudí, ktorí počúvajú svoju hudbu o tejto veci. Nedávno sme získali fundraiser v škole v mojom rodnom meste Springfield, Ohio. Zvýšili sme peniaze na auditorium, aby mohli mať priestor na vytvorenie programu výtvarných umení. Ale najlepší spôsob, ako sa zapojiť, je len počúvať to, čo sa deje vo vašej komunite. Ak uvidíte, že ľudia sú rozrušený a rozhnevaný, premýšľajte nad politikami, prečo by to mohlo byť. Keď ich porozumiete, tým viac budete schopní urobiť, aby ste im pomohli lepšie.

Ak sa chcete dozvedieť viac o tohtoročnej skupine Shining Stars – a príčiny, na ktoré sa zaviazali ich neochvejnú podporu – vyzdvihnúť decembrové vydanie V štýle, na novinových stánkoch a k dispozícii na digitálne stiahnutie.

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

20 + = 28

map