Južná Ázia je tiež zaplavená – tu sú 5 spôsoby, ako môžete pomôcť

Hurikán Harvey devastoval oblasť Houston, Texas, od piatku, čo prinútilo mnohých, aby zintenzívnili a ponúkli pomoc v dôsledku búrky. Zatiaľ čo sa táto katastrofa spojí so zoznamom najviac devastujúcich hurikánov, ktoré zasiahli USA, nie je to bohužiaľ jediná ničivá búrka, ktorá hneď teraz spôsobuje katastrofu vo svete. 

Masové záplavy a zosuvy pôdy v južnej Ázii zahnali oblasti Bangladéša, Nepálu a Indie v jednej z najhorších záplav v rokoch. Podľa Organizácie Spojených národov bolo viac ako 40 miliónov ľudí postihnutých, pričom 1 200 zabitých a ďalších nehôd očakáva úradníci. Desiatky tisíc škôl, nemocníc a domov boli zničené a pomocné organizácie chcú vašu pomoc. 

juh Asia Flooding - Embed 1
Vijayanand Gupta / Hindustan Times

Pozostalí z povodní potrebujú prístrešie a jedlo a existuje potreba lekárskej starostlivosti od organizácií, ktoré sú kvalifikované na ich poskytovanie. Dokonca aj vtedy, keď nežijete v tejto oblasti, môžete urobiť veľa, aby ste pomohli. Tu je presne to, čo môžete:

1. Podporovať deti pozostalých a obete prostredníctvom UNICEFu

UNICEF má detský núdzový fond, ktorý sa osobitne stará o mladé obete prírodných katastrof. Môžete darovať jedenkrát alebo pravidelne dane odpočítateľné dary, z ktorých všetky smerujú k tomu, aby sa deti dostali do bezpečia v situáciách, akými sú záplavy v južnej Ázii.

2. Darujte základné informácie, ktoré znižujú riziko ochorení prenášaných vodou

Keď darujete núdzovému fondu Save the Children, pomôžete znížiť riziko ochorení tým, že odovzdáte čistiace prostriedky a výrobky hygienickej hygieny obetiam, ktoré to potrebujú. 

juh Asia Flooding - Embed 2
DIPTENDU DUTTA / AFP / Getty

3. Staňte sa dobrovoľníkom sami

Ak ste schopní, môžete pomôcť pri realizácii dobrovoľníckej práce Červeného kríža v konkrétnych oblastiach katastrof. Prečítajte si viac o tom, ako sa zapojiť. 

SÚVISIACE: Miranda Lambert zachránila 70+ psov od hurikánu Harvey

4. Dajte peniaze miestnej mimovládnej organizácii, ktorá pomáha vidieckym rodinám

Goonj sa snaží dosiahnuť 75 000 rodín po celej vidieckej Indii, ale potrebujú pomoc. Svojím darom môžete poskytnúť rodinám základné náležitosti pre jedlo a prístrešie a dlhodobo plánujú oživenie komunitných štruktúr, ako sú cesty a školy. 

5. Získajte čistú pitnú vodu pre ľudí, ktorí ju potrebujú

Spoločnosť Oxfam pomáha ľuďom postihnutým povodňami získať čistú pitnú vodu, hygienické súpravy, prístrešky a zásobovanie potravinami a súčasne spolupracuje s miestnymi partnermi, aby zabránili vzniku budúcich kríz. Pri masívnych záplavách tohto rozsahu je prístup k týmto základným potrebám dokonca ešte dôležitejší a s vašou pomocou a darovaním môžu ľudia získať dodávky, ktoré potrebujú. 

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

+ 7 = 13

map