Kim Kardashian hovorí, že má telesnú dysmorfia – Tu je to, čo skutočne znamená

Považuje termín “telesná dysmorfia” za známy?

Ak áno, je pravdepodobné, že ste všetci chytili Držať krok s Kardashianmi. V nedávnej epizóde Kim Kardashian West odhalila, že ona, rovnako ako mnohí z nás, zažije veľkú úzkosť, pokiaľ ide o jej vlastný obraz tela. “Vy fotografujete a ľudia vás len zahanbujú,” povedala a odvolávala sa na svoje nové bikinské fotografie na dovolenke. “Je to ako doslova dáva mi telesné dysmorphia.”

Tento výraz sme počuli veľa, ale čo vlastne znamená? Ak sa chcete dozvedieť, obrátili sme sa na Dr. Edu Gorbisa, člena Americkej asociácie úzkosti a depresie a riaditeľa a zakladateľa inštitútu Westwood pre úzkostné poruchy.

Gorbis uviedol definíciu telesnej dysmorfickej poruchy (BDD), je to oficiálne meno v termíne laikov: “telesná dysmorfická porucha je považovaná za chorobu samého vnímania ošklivosti,” povedala V štýle, vysvetľuje, že postihuje približne 5 miliónov Američanov, rovnako ako ženy aj mužov.

telo Dysmorphia Kim Kardashian
Anthony Ghnassia / Getty Images

SÚVISIACE: Claudia Schifferová hovorí, že toto je # 1 kráľovské pravidlo, ktoré potrebujete prelomiť

Ľudia s poruchou sa v podstate stávajú obsedantnými vo svojom vzhľade, najčastejšie zdôrazňujú to, čo považujú za nedokonalosti na nosiči, brade, očných viečkach, koži, ušiach, penise a prsiach. “Majú narušený, skreslený obraz seba samého,” povedal Gorbis, vysvetľujúci, že tieto “nedokonalosti” sa zvyčajne nedajú vidieť voľným okom.

Niekedy pacienti vyhľadávajú pomoc od kozmetických lekárov, aby zmenili svoje vystúpenia skôr, ako si všimnú základné psychologické problémy. “Mala som jedného pacienta, ktorý mal 100 procedúr a 17 plastických operácií a potom bola posadnutá ďalšou časťou svojho vzhľadu. Obvykle po ukončení operácie môžu byť trochu šťastní a potom sa ohnisko pohybuje ďalšia časť tela alebo vzhľad, “povedala.

Gorbis dodáva, že ľudia žijúci s BDD môžu stráviť veľa hodín (myslieť si 10) a posudzovať svoje telo pred zrkadlami a iní môžu jednoducho vyhýbať zrkadlám za každú cenu. Vo všeobecnosti sa pacienti s ťažkým BDD obťažujúco obracajú k blízkej rodine a priateľom kvôli uisteniu. “Mala som človeka, ktorý bol neskoro na svoje 36. narodeniny v hodinách, pretože bola uviaznutá v zrkadle dokončujúca jej make-up, kým sa jej cítil nádherný,” povedal Gorbis.

Ale aký je rozdiel medzi prebúdzaním sa s nižším sebavedomím a skutočným BDD?

Gorbis vysvetlil, že stav, ktorý často pramení z porúch, ako je obsedantno-kompulzívna porucha a môže viesť k iným, ako je anorexia nervosa, sa mení od miernej až po závažnú, ale znižuje to, či posadnutosť vlastného vnímania ovplyvňuje vašu schopnosť vykonávať rutinné denné funkcie.

SÚVISIACE: Mám Hyperemesis ako Kate Middleton – tu je to, čo je naozaj rád

“Viac ako 50 percent ľudskej populácie sa cíti, akoby chceli zlepšiť svoj vzhľad, alebo sa cítia nepríjemne ráno, keď sa pozerajú do zrkadla, ale nezasahujú do života,” uviedol Gorbis. porucha vstúpi do nekonečného cyklu podobného snehovej gule porovnávať a kontrastovať určité časti tela s ostatnými.

Nazýva to “vnútorné monštrum, ktoré sa pohybuje z jednej časti tela do druhej” a hovorí, že nebezpečenstvo pri hľadaní odbornej pomoci nemôže vyústiť do impulzov, ako sú samovražedné myšlienky alebo zneužívanie návykových látok. Iní vyvíjajú pustovnícke sociálne vzorce, vysvetľuje Gorbis a je “veľmi, veľmi sociálny, plachý kvôli poruche.”

Takže čo by ste mali urobiť, keby ste skontrolovali “áno” na všetky tieto príznaky?

“Je veľmi dôležité hľadať profesionálnu pomoc ľudí, ktorí sa špecializujú na telesnú dysmorfickú poruchu a liečia ju spolu s psychiatrom, ktorý sa na ňu špecializuje,” uzavrela.

A hovoriť o tejto otázke, ako Kardashian West odvážne a verejne, je skvelý spôsob, ako pomôcť ľuďom urobiť prvý krok.

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

71 + = 79

map