Kool Thing – Impressiony Kim Gordon a jej nová kniha Girl in a Band

Lisa Martin je V štýle’riaditeľ fotografie. Sledujte ju na Instagram.

Prvýkrát som videl Sonic Youth play počas turné Goo kapely v roku 1990 na slávnom klube Minneapolis First Avenue. Práve som absolvovala umeleckú školu a moja súčasná manželka zvládla zvuk pre kravy, kapelu, ktorá sa hrala pred Sonic Youth. Keď Sonic Youth prišiel na pódium, vyplienili dav. A moje oči boli pripevnené k prednej žene Kim Gordonovej.

Ona nebola typická dievčina, ktorá spievala v skupine, ktorá chlapcov podporovala. Bola sexy v silnej, chladnej a tvrdej dievčine. Mala určitú obsiahnutú energiu vo svojich bielych mini-šatách a vysokých topánkach. Jej dlhé blonďaté vlasy padali do tváre, takže si jej výraz nevidíte. Jej basová gitara bola hlasná. Jej hlas bol hrubý a ťažko počuť jasne, čo vás chcel viac zamerať na ňu. Nemyslím si, že som si v ten večer všimol zvyšok kapely, pretože som bol taký dojem, že som Kim.

031615-kim-Gordon-embed-7.jpg
Zdvorilosť

Keď som čítal Kimovu novú pamäť, Dievča v kapele ($ 28, harpercollins.com), pasáže o jej hraní a jej rozvíjanie vlastného osobného štýlu naozaj vynikli. “Keď to bolo dobre, bolo to takmer extatický zážitok,” píše teraz 61-ročný, “chcel som oslobodenie, stratu seba, schopnosť byť vnútri hudbu. “Nemôže byť ľahké spievať s hlasno-šumovým kapela. Kim však mala istú dôveru a prítomnosť na pódiu, ktorú som našiel inšpiratívne. “Cíti sa aj nehmotné, všetka bezvýznamná milosť bez námahy,” píše.

Tiež som rád, že nikdy neočakávala, že bude uznávaná pre svoj štýl. “V retrospektíve je smiešne, že ma niekto videl ako módnu ikonu, pretože všetko, čo som sa snažil robiť, bolo blbšie, keď som sa pozeral na moju strednú triedu tým, že som si zahalila vlasy,” hovorí. bez skutočného pocitu, že som ho vlastnil. Neskôr sa môj vzhľad rozvinul do rajčiaka zmiešaného s mierne sexy Francoise Hardy cool. Napriek tomu som vždy veril – stále robím -, že radikál je oveľa zaujímavejší, keď to vyzerá ako biele a obyčajné vonku. “

SÚVISIACE: Stretnite sa s Francoise Hardyovou, originálnou Street Street Style

Pre mňa je Kim niečo iné ako bežné. Ona je symbolom chladnej dievčiny, ktorá sa stala ešte chladnejšou ženou, ktorá stále hrá hudbu a umelecké diela. Zatiaľ čo som nadšená pre svoju ďalšiu kapitolu, jej spomienky ma prinútili prechádzať sa spomienkovým pruhom s niekoľkými mojimi najobľúbenejšími okamihmi všetkých momentov Kim Gordona:

1991 v Madison Square Garden

031615-kim-Gordon-embed-2.jpg
Redferns

Počas turné Crazy Horse si Kim nosila hip-hugging, zelené a biele pruhované hviezdy s širokým bielym opaskom a fuchsie sveter, aby si zahral jej biele kopyta.

1992 v New Yorku

031615-kim-Gordon-embed-6.jpg
Premium Archív / Getty Images

Tu mala na sebe slnečné okuliare inšpirované Andy Warholom, náhrdelník a červené tričko s čiernou mačkou.

SÚVISIACE: Drew Barrymoore s Perom série autobiografických esejí

S Marcom Jacobsom v roku 2006

031615-kim-Gordon-embed-4.jpg
WireImage

Toto bolo počas párty pre Olympijský týždeň módy. Marcove oversize 80s-inšpirované okuliare s voľným čiernym odpalom boli symbolom pohody.

2014 na MOCA

031615-kim-gordon-lead.jpg
Rachel Murray / Getty Images pre MOCA

Stala sa na javisku v Geffen Contemporary na MOCA v Los Angeles v hviezdnom tričku, ktorý spárovala s čiernou kolenou a sukne.

FOTOGRAFIE: Naše obľúbené 80. a 90. minúty sa vrátia!

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

26 − 17 =

map