Kráľovná Alžbeta dáva zriedkavý rozhovor, ktorý pred 65 rokmi hovoril o korunovaní

Kráľovná Alžbeta II. Je už 65 rokov britským panovníkom, takže je zvláštne si myslieť, že v tom istom čase bola pre svoju úlohu úplne nová. Ale keď sa v roku 1953 prvýkrát dostala k moci, mala iba 25 rokov a teraz, o šesť desaťročí neskôr, venuje verejne čas na úvahy o skúsenostiach.

Kráľovský vydal extrémne zriedkavý rozhovor ako súčasť jednodňového dokumentu BBC a Australian Broadcasting Corporation Korunovanie, v ktorej sa zaoberá momentom, keď sa stala kráľovnou Anglicka.

TK
Hulton Archív / Getty Images

Je zaujímavé, že kráľovná vlastná korunovácia nie je jediným predmetom rozhovoru. Keď kráľovná Alžbeta mala 11 rokov, sledovala, ako je korunovaný jej otec kráľ Jiří VI.

“Videl som jednu korunováciu a v druhej bola príjemcom, čo je dosť pozoruhodné,” povedala.

Zatiaľ čo úplný dokument ešte nie je úplne mimo, sľubuje aj rozprávanie o príbehu korunných šperkov, ktoré sú súčasťou obradu.

VIDEO: QElizabeth nemohla vyzerať viac pobavená touto figurínou

SÚVISIACE: Títo herci z koruny vyzerajú presne tak, ako ich kráľovskí partneri v reálnom živote

Ako E! Správy, kráľovná nikdy nehovorila o oficiálnom rozhovore pre tlač, keď vystúpila na trón, ale tento dokumentárny rozhovor s korunovačným expertom Alastairom Bruceom je celkom blízky, ak nás opýtate.

Ak chcete zachytiť komentár kráľovnej, naladiť sa Korunovanie, ktorý bude vysielať v USA na kanáli Smithsonian, 14. januára o 8.00 hod. ET

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

+ 26 = 33

map