Kto hlasuje za Oscary? Je to komplikované.

Ako ste nepochybne počuli, Oscar je najvyššou čestou v Hollywoode. Táto cena má silu oživiť dlhodobo spiace kariéry, založiť nováčikov medzi radami elity priemyslu a posunúť C-list do zoznamu A okamžite.

Ale čo robí taká prestížna akadémia? Kto hlasuje za kandidátov a ktorý v konečnom dôsledku korunuje víťaza?

Oscary Voting Lead
Kevork Djansezian / Getty Images

Odpoveď zďaleka nie je jednoduchá. Existuje údajne viac ako 7 000 hlasujúcich členov Akadémie filmových umení a vied, ktoré sú označené ako “filmoví umelci, ktorí pracujú na produkcii divadelných filmov”. Títo členovia sú rozdelení do 17 rôznych pobočiek, ktoré prechádzajú každým rohom priemysel – od hudby a vzťahov s verejnosťou k aktérom (a ďalších 14 rovnako dôležitých). Pre tých, ktorí nezapadajú do kariéry špecifickej pobočky, existujú dve ďalšie kategórie: “členovia vo veľkom” a “spolupracovníci”. Môžete si pozrieť všetky požiadavky na oprávnenosť na oficiálnej webovej stránke Oscars.

Existujú dve brány, do ktorých sa môže pripojiť akadémia. Ak ste nominovaní na Oscara, automaticky sa uvažujete o členstve. Ak nie, potrebujete dvoch členov Akadémie z príslušnej pobočky, aby vás sponzorovali. Rozhodnutie v konečnom dôsledku urobí Rada guvernérov akadémie – pozvánky sú zasielané na jar.

Získajte hlboký pohľad na najlepšiu módu s červenými kobercami pre LESS. Prihláste sa teraz na InStyle a ušetrite veľké počas nášho predaja v obmedzenej miere!

Pokiaľ ide o nominácie, členovia určitej pobočky hlasujú za kandidátov vo svojej oblasti (herci hlasujú predložiť kandidátov na najlepšieho herca, riaditelia predložia kandidátov na najlepšieho riaditeľa atď.). Pozoruhodné výnimky z procesu nominácie zahŕňajú kategórie animovaných hraných filmov, dokumentárnych filmov, cudzích jazykových filmov a krátkych filmov, o ktorých sa môžete dozvedieť v 35-stranovej knihe akadémie. Kandidáti na najlepší obraz sú však otvorení pre všetkých hlasujúcich členov akadémie.

Po zvolení kandidátov môže každý hlasujúci člen akadémie hlasovať za víťaza v každej kategórii. Po vyčíslení výsledkov poznajú víťazi len dvaja ľudia (partneri spoločnosti PricewaterhouseCoopers), kým televízne odhalenie.

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

13 − = 5

map