Kto je nominovaný na Oscara Jordan Peele’s Woman?

Ako sa blíži ceremónia Oscarov v roku 2018, bližšie sa pozrieme na našich kandidátov, vrátane najlepšieho režiséra, ktorý očakáva, že Jordan Peele.

Najznámejší pre svoju sériu komédií Central sketch Key & Peele (ktorú vytvoril s kolegom komikom Keeganom-Michaelom Keyom) sa 39-ročný stal neoddeliteľnou súčasťou kinematografickej krajiny éry Trump s jeho spoločensky relevantným, žánrovo vzdorujúcim hororovým filmom Vypadni.

Film z roku 2017, ktorý je nominovaný na štyri Oscary, vrátane Najlepší obraz, Najlepší režisér a Najlepší originálny scenár – všetko, na ktoré je Peele čiastočne alebo výlučne pripísané. Sprisahanie sleduje muža s názvom Chris (ktorý hrá nominovaný nominovaný herec Daniel Kaluuya), keď sa po prvýkrát pustil do domu rodičov svojej priateľky. SPOILER ALERT: To, čo začína ako srdečný víkendový výlet, sa rýchlo zmení na teror, keď Chris, ktorý je čierny, si uvedomuje zlovestné neskoré motívy svojich členov rodiny, ktoré sú všetky biele.

Vypadnipríbeh sa zameriava na rasovú dynamiku, a to tak zrejmé, ako aj jemné; koncept je o to zaujímavejší, keď zoberiete do úvahy Peeleho osobný život a rodinnú históriu.

Peele, rodák z New Yorku, sa narodil bielej matke a čiernemu otcovi a vychoval ho. Je ženatý s komikom a Brooklyn Nine-Nine herec Chelsea Peretti a sú rodičia 7-mesačného syna Beaumont. Peretti, ktorý je biely, sa o ňom zasmial dostať Von plotline krátko po jej uvoľnení:

SÚVISIACE: Casey Affleck už nebude prezentovať cenu za najlepšiu herečku na Oscarach

Jordán Peele Wife
Jeff Kravitz / FilmMagic

Hoci rozhodne ľahšie v tóne, Key & Peele sa zaoberali podobnými témami Vypadni, vrátane zamerania sa na rasové vzťahy. Séria náčrtov prebehla po dobu piatich sezón od roku 2012 do roku 2015. Všetkých 53 epizód je k dispozícii pre stream na Hulu.

Sledujte, či Peele alebo Vypadni odovzdá domov akékoľvek Oscary, keď sa udeľujú ceny akadémie v nedeľu 4. marca o 8.00 hod. ET na ABC.

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

36 − = 34

map