Kto je Rosemary Kennedy? V tragickom živote najstaršej sestry Johna F. Kennedyho

V poviedkovej a tragickej histórii rodiny Kennedyho sa pozornosť venuje bývalému prezidentovi Johnovi F. Kennedymu, jeho manželke Jackie a ich nešťastnému synovi Johnu F. Kennedymu Jr. Ale keď sa pustíte okolo mediálneho výtržníctva , zostáva ešte otrasnejší príbeh: zabudnutého Kennedyho.

J.F.K. bol jedným z deviatich súrodencov a z ktorých ste pravdepodobne veľmi málo počuli: Rosemary. Tretí narodený Kennedy a rodina bola prvá dcéra, Rosemary sa narodil v roku 1918 Josephovi a Rose Kennedy v Brookline, Mass. Rosemary bola jednoročná Johnova mladšia a rok a pol sestra Kathleen je senior.

Kennedy Family Embed
Keystone / Getty Images

Pre podrobnejší pohľad na tragický život tretieho Kennedyho dieťaťa prejdite nižšie.

Narodila sa mentálne postihnutá z dôvodu nedostatku kyslíka pri narodení

Keď Rose vstúpila do práce s prvou dcérou, doktor nebol okamžite k dispozícii. Podľa životopiscu Kate Larsonovej, sestra s náležitým tréningom bola s Rose, ale chcela čakať na lekára, povedala matriarchovi Kennedyho, že “pevne drží svoje nohy v nádeji, že odloží narodenie dieťaťa.” Po tom, sa sestra hovorí, že “držala] hlavu dieťaťa a nútila ju späť do rodného kanála na dve nesnesiteľné hodiny.”

Čoskoro sa ukázalo, že Rosemary nevedie tak rýchlo ako jej súrodenci. Jej najmladšia sestra Eunice Kennedy Shriverová uviedla v eseji z roku 1962, Sobotný večerný príspevok, “Rozmarín bol mentálne retardovaný.”

Rodina sa obáva, že vykoreňuje politickú kariéru svojich bratov

Keď Rosemary vstúpila do dospelosti, jej stav sa zhoršil. Jej správanie sa stalo nepravidelné a občas násilné a jej otec sa obával, že jej nedostatok kontroly môže viesť k nežiaducemu tehotenstvu – škandál, ktorý by mohol ovplyvniť cestu bratov do Washingtonu.

rozmarín kennedy Lead
 Imagno / Getty Images

Podstúpila lobotómiu podľa svojho Otcovho poriadku

V roku 1941 urobil Joseph Kennedy výkonné rozhodnutie, aby jeho najstaršia dcéra lobotomizovala. Eunice v ňom skrýva túto kapitolu Večerná pošta čo naznačuje len to, že Rosemary bola inštitucionalizovaná v čase svojho náporu správania. Avšak v posledných rokoch sa potvrdilo, že Rosemary prekonala neúspešnú lobotómiu v rukách Dr. Waltera Freemana a Jamesa Watta, takže 23-ročný muž nemohol jasne hovoriť a rezignoval na mentálnu schopnosť 2-ročného -old.

Po Rosemaryho lobotómii bola poslaná do psychiatrického zariadenia v New Yorku, kde zostala sedem rokov. V roku 1949 šla žiť v škole St. Coletta pre výnimočné deti vo Wisconsine. Po tom, ako bola inštitucionalizovaná, dostala Rosemary niekoľko návštevníkov – jej matka údajne nechodila za 20 rokov, zatiaľ čo jej otec nikdy navštívil. J.F.K. tajne platil svoju sestru návštevu počas kampane v roku 1958, a potom, čo bol zvolený a Eunice list bol uverejnený, rodina začala verejne priznávať jej.

SÚVISIACE S SÚVISIACI: JFK je jediný vnuk Jack Schlossberg, ktorý vás urobí dvojnásobným

Myslela, že je inšpiráciou pre špeciálne olympijské hry

Rosemaryova mladšia sestra Eunice založila špeciálnu olympiádu v roku 1968. Hoci už roky odmietala vzťah medzi organizáciou a jej sestrou, Shriver neskôr priznala biografke Laurence Leamerovej, že možno to bolo podvedomé rozhodnutie. “Pani. Shriver stále hovoril nie až jeden deň, obrátila sa ku mne, hlavu naklonila a povedala: “Viete, že máte pravdu, možno je tam niečo, ale ja to jednoducho nevidím,” povedal Leamer.

Zomrela v zariadení pre mentálne postihnutých v roku 2005

Vo veku 86 rokov Rosemary zomrela v spoločnosti svojich štyroch zostávajúcich súrodencov – Edward, Eunice, Patricia a Jean.

Bola prvá Kennedyho dieťa zomrela z prírodných príčin

Hoci Rosemary bola piate dieťa v Kennedyovej dynastii, zomrela, bola prvá, ktorá zomrela z prirodzených príčin.

Najstarší Kennedy, Joseph Jr, zomrel počas vojny v roku 1944; Kathleen, druhá najstaršia dcéra Kennedyho, zomrela v lietadlovej havárii v roku 1948 vo veku len 28 rokov; 15 rokov po smrti svojej mladšej sestry bol John Jr. zavraždený v Dallase, Texas; bývalý senátor Robert Kennedy bol zavraždený v Los Angeles v roku 1968.

Elisabeth Moss ju predstaví v nadchádzajúcom filme

2017

Príbeh dievčaťa hviezda šla na vyhlásenie peru na nedávnom Vrchol jazera fotocall, zvoliť odvážny oranžovo-červený odtieň. 

Ian West / PA Obrázky cez Getty

Vyznamenaná herečka a Zlatý glóbus víťaz Elisabeth Moss List od Rosemary Kennedyho. Pokiaľ ide o film, povedal režisér Ritesh Batra Hollywoodský reportér, “Filmy o rodine Kennedyho sú zaslúžene búrlivé záležitosti, ale tu je príbeh o búrkach v nás všetkých. To je dôvod, prečo som nadšený, že môžem povedať tento príbeh a spolupracovať s Elisabétom, báječne talentovaným herecom. “

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

85 − 83 =

map