Lekári nakoniec potvrdzujú, že bolesť chrbta z vášho obdobia je skutočnou podmienkou

Všetci sme prešli cez pekné menštruačné kŕče, ale ak ste počas vašej periódy zažívali pridanú prekážku bolesti dolnej časti chrbta, nie ste sami. Fenomén “obdobie späť” – termín, ktorý sme práve pripravili – je alarmujúce spoločné a zakorenené vo vede. Podľa rebecky Brightmanovej, M.D., OB-GYN na Manhattane, nepohodlie je priamym dôsledkom prostaglandínov, inak známych ako mastné kyseliny, ktoré spôsobujú kontrakcie maternice.

“Prostaglandíny, ktoré sa produkujú počas vášho obdobia, spôsobujú, že maternica kŕča a kontrahuje, čo vedie k bolesti chrbta,” hovorí V štýle. “Je to rovnaký jav ako v práci, ale v oveľa menšom rozsahu. S pracovnými kontrakciami môžete cítiť kontrakcie v zadnej časti a potom sa posúvajú smerom k prednej časti.”

Ale ak je maternica umiestnená smerom k prednej časti tela, prečo cítime účinok v chrbte? Bolo by možné povedať, bolesť, hovorí Sherry A. Ross, MD, Los Angeles-OB-GYN a autor She-ology: Definitívna príručka pre dôverné zdravie žien. perióda. “Vďaka nervovým vláknam v panve môžete vnímať bolesť v inej časti tela,” hovorí. Ross odhaduje, že 75% žien má počas ich obdobia miernu bolesť chrbta.

SÚVISIACE: Aké je vaše obdobie kŕče by sa mal snažiť vám povedať

Hoci je všeobecne vnímaná ako normálny vedľajší účinok, bolesti spodnej časti chrbta počas obdobia môžu tiež signalizovať problémy. “Ak sa bolesť zhoršuje v priebehu času, môže to byť endometrióza, ktorá sa vyznačuje silnou menštruačnou bolesťou,” hovorí Sarah Yamagutchi, MD, OB-GYN v Los Angeles.

Dobrá správa (ish): Na boj s obdobím späť sa používajú rovnaké metódy na liečbu kŕčov v období. Advil, Motrin a iné nesteroidy narúšajú cyklus prostaglandínov a zmierňujú bolesť, hovorí Brightman. A aj keď cvičenie môže byť poslednou vecou, ​​ktorú chce niekto urobiť počas svojho obdobia, endorfíny môžu pomôcť vyvážiť nadúvanie a PMS.

Okrem prírodných liekov, ako je napríklad vykurovacia podložka alebo fľaša na horúcu vodu, Ross odporúča použiť aplikáciu na sledovanie obdobia, ako je Clue alebo Flo, aby ste mohli profylakticky vziať ibuprofen ešte predtým, než začne vaše obdobie. Tiež hovorí, že plnenie vašej stravy s potravou bohatou na vápnik, ako je syr, kel a tofu, môžu znížiť kŕče.

VIDEO: Emily Ratajkowski sa stáva skutočným o svojom období

Ak sa bolesť stane ťažkou, Yamagutchi odporúča požiadať svojho lekára o antikoncepčné tabletky, o ktorých je známe, že znižujú tok krvi a znižujú kŕče. “Ak sa dostane na miesto, kde zasahuje do vášho života, musíte s tým urobiť niečo,” hovorí. V opačnom prípade uchopte vykurovaciu podložku, choďte na eliptickú a vypnite ju.

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

75 − 65 =

map