Masters of Sex Designer kostýmu rozlieva tajomstvo za štýlom Show’s Chic ’60s

Zatiaľ čo existuje veľa dôvodov, ktoré sa nemôžu naladiť Majstri sexu, sú to perfektne štylizované kostýmy z obdobia 50. a 60. rokov, ktoré dodávajú niečo extra. Séria Showtime, ktorá sa vráti do sezóny 3 túto nedeľu o 10.00 hod. ET, začína v roku 1965 so sexuálnymi vedcami Dr. William Masters (Michael Sheen) a Virginia Johnson (Lizzy Caplan), ktorí sa pripravujú na publikovanie svojej knihy, Ľudská sexuálna odpoveď

A na prehliadku, ktorá je v podstate o odoberaní šiat, je niekedy prekvapujúce vidieť sofistikované oblečenie mať taký vplyv. Tento rozpor sa nestratil na novej kostýmovej výtvarníckej výstave Isis Mussenden. “Bol som prekvapený, že by ste mohli robiť show o sexuálnej revolúcii spôsobom, ktorý nie je zjavný, pokiaľ ide o oblečenie,” hovorí Mussenden. “Nikdy to nie je o štiepení a častiach tela, ktoré ukazujú.” “Áno, oblečenie, ktoré nosia naši herci, sú pekné, ale to je to, čo je pod oblečením, ktoré robia show tak horúcou.”

Chytili sme sa s Mussendenom, aby sme získali loptičku na retro inšpiráciách a štýle, ktorý môžeme očakávať v tejto sezóne.

Tretia sezóna začína veľkým skokom do polovice 60. rokov. Ako to ovplyvnilo to, čo majú postavy na sebe?

Vzhľad je iný, najmä preto, že ide o prechodné obdobie pre ženy. Bolo to obdobie, keď sa náhle zmenil okraj. Mohol som vystopovať prvú minisuknu späť na parížsku dráhu v roku 1964, ale to trvalo niekoľko rokov, kým ju prešla na ženu vo veku tridsiatych rokov, ktorá žila v St. Louis. Existuje aj veľa nových postáv, ktoré prichádzajú do inštitútu – od swingov po hippies – ktoré nám umožnia dotknúť sa iných aspektov časového obdobia.   

masters of Sex - Embed - 1
Zdvorilosť z Showtime

V prvej epizóde vidíme Virginiu v obleku na šaty a Dr. Masters v obleku a motýle na tlačovej konferencii, kde debutujú svoju knihu. Aká bola inšpirácia týchto vzhľadov?

V prípade Virginie sme napodobnili škrupinu, sukňu a sako z oblečenia, ktoré skutočná Virginia Johnsonová nosila na tlačovej konferencii. S ňou sme často čerpali inšpiráciu z obrazov Natalieho Wooda a Audrey Hepburnovej. Její odev musí byť konzervatívny, pretože by sa inak nestala vážne v kariére. Toto je obdobie, keď bolo pre ženy neslýchané nosiť nohavice do práce. Pokiaľ ide o Masters, bol zvykom a nemenil jeho pohľad už 30 rokov. Jeho tričká a obleky sú všetky na mieru, rovnako ako väčšina jeho väzieb. Pre Michaela to je dôvod, prečo to tak dobre padne!

masters of Sex - Embed - 2
Zdvorilosť z Showtime

Ako sa líši štýl Libby Masters (Caitlin FitzGerald) od Virginie?

Libby je manželka, ktorá bola vždy módna a krásna. Je to naša Vanessa Redgraveová, zmiešaná s trochou Jackie O. A Caitlin má perfektné telo pre túto éru. Je vysoká a štíhla, čo je skvelé, pretože všetko od 60. rokov je v podstate kusom látky s dvoma šípkami. Vyzerá to, že na vešiaku nie je nič, ale dáte ho na telo s pravým spodným prádlom a je to neuveriteľne sexy. Tento posun šiat (vyššie) bol modelovaný z dizajnu André Courrèges. Pridali sme na ne zlatý pás a slnečné okuliare inšpirované Jackie O.. 

SÚVISIACE: Caitlin FitzGerald rozlieva na svoje obľúbené Majstri sexu kostýmy

masters of Sex - Embed - 4
Zdvorilosť z Showtime

Dcéra Virginie Tessa (Isabelle Fuhrman) je teraz teenager. Ako ste sa priblížili k svojim kostýmom??

Počas tejto doby niektoré z mladých dievčat začali nosiť kratšie sukne s pančuchami. S Tessou, ktorá je teraz 15-ročná, by sme mohli ísť týmto smerom. V prvej epizóde, uvidíte ju vo veľkom páre vintage šortky Jean s bočným zipsom. Oni boli trochu malí, ale boli tak fantastické, že sme ich roztiahli. Hráli sme z filmu z roku 1962 lolita– malá, ale stále sexy. 

Ako ďaleko vopred začnete pracovať na kostýmoch pre každú epizódu?

Máme osemdňový obrat od začiatku do konca epizódy. Strávim jeden deň robiť čistý koncept so skriptom, potom začnem obložiť kusy z nášho šatníka a ťahať obrázky, aby sa dosky nálady. Vytvoril som si celú knihu s podrobnosťami o každej postave predtým, než sa s režisérom a hercami podelím o niečo. Som staviteľ, a rád som nakreslil kúsky, vybral látku a videl som, ako sa všetci stretnú. 

Kde inde čerpáte svoju inšpiráciu?

Všetko! Katalógy, časopisy a dokonca aj domáce filmy a obrázky. Moji bratia vyrastali v šesťdesiatych rokoch, takže je zábavné pozrieť sa späť. Mám tiež výskumnú knižnicu s módnou históriou o všetkom od malých čiernych šiat až po 60. rokov. Tiež, keďže Masters a Johnson boli skutoční ľudia, máme z nich niektoré skutočné šaty. Skutočná Virginia Johnsonová bola o niečo konzervatívnejšia, ale určite mala sexualitu pod týmito laboratórnymi kabátmi. 

masters of Sex - Embed - 3
Zdvorilosť z Showtime

Spodná bielizeň je samozrejme dôležitou súčasťou kostýmov pre túto show. Ako zistíš tie kúsky?

Tie, ktoré vidíte na obrazovke, sú vinobranie a máme k dispozícii veľký šatník na výber. Začneme každú ženu s podprsenkou a nohavičkami. Je dôležité, aby sme ich obliekli zvnútra von. Ak nemáte pravú podprsenku, ročník oblečenia sa nezmestí správne, pretože líniu busty je vyššia a je to pointier.

Aké sú niektoré z ďalších problémov, ktorým ste čelili v tomto časovom období?

Existujú problémy s logistikou niekedy so sexuálnymi scénami. Odevy musia mať predné tlačidlo a väčšina kusov z tejto éry bola zapnutá na zadnej strane alebo zipsom na boku. Je to vždy výzva nájsť niečo zaujímavé pre scénu tvoriacu lásku, aby mohli ísť z oblečeného do sviečok bez toho, aby povedali: “Dostanete mi zips, zlato?” 

SÚVISIACE: Získajte Klub manželov pre astronautov Style Scoop od kostýmov

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

− 7 = 1

map