Matka Lady Gagy o duševnom zdraví svojej dcéry bojuje

Cynthia Germanotta poznala, že jej dcéra Stefani mala talent ako dieťa, ale neurobila presne očakávajú, že sa stane šesťkrát víťazom Grammy, známym ako Lady Gaga. “Určite sme vždy cítili, že bude výkonným umelcom, ale nikdy v takom rozsahu, akým dosiahol,” hovorí Germanotta o tom, že vychováva Gaga so svojím manželom Joe.

“Naučila sa hrať na klavír u ucha doma, keď bola skutočne mladá. Jedného dňa som povedal: “Chcete si niečo vziať?” Ona bola trochu zmätená tým, že povedala, že počula hudbu v jej hlave. Nechcela pochopiť, prečo sa musí naučiť, “poznamenáva Germanotta. “Bol to moment definujúci, pretože som vedel, že v nej je niečo iné. Nevedel som, čo to povedie, ale uvedomil som si, že tam je niečo viac. “

Gaga, samozrejme, vyskočila na superstardom po vydaní debutového albumu v roku 2008 Sláva, a odvtedy sa nezastavil, a pozdĺž cesty získal Zlatý glóbus a upevnil sa ako súčasť histórie popovej kultúry. Jej vystúpenie však nebolo možné opísať ako jednoduché.

“Musím povedať, Jonathan, to bola pre našu rodinu veľmi ohromujúci zážitok,” hovorí Germanotta telefonicky a upresňuje, ako vlastný vzťah Gaga s duševným zdravím inšpiroval celú rodinu – Cynthia, Joe a ich 26- rok-stará dcéra, Natali – pozrieť sa dovnútra. V roku 2012 tiež tlačil Germanottu a Gaga, aby spoluorganizovali Nadáciu Born This Way Foundation, ktorá sa pýši povzbudením mladých ľudí k vytvoreniu “lepšieho a oveľa sveta”.

“Aby sme ju mohli vybudovať s našou dcérou a rodinou, bolo to veľmi obohacujúce, ale skutočne to vyústilo z nejakých bojov,” hovorí Germanotta a poukazuje na niektoré z vlastných bojov Gagy s šikanovaním, sexuálnym útokom, posttraumatickou stresovou poruchou PTSD) a fibromyalgia.

VIDEO: Náklady na hľadanie ako lady Gaga na jeden deň

Teraz Germanotta a Born This Way Foundation spustili súťaž #BeKindBeTheDifference s cieľom povzbudiť všetkých, aby sa zúčastnili školení o prvej pomoci v oblasti duševného zdravia, čo popisuje ako “CPR pre myseľ” a čo pomáha jednotlivcom identifikovať príznaky boja proti duševnému zdraviu u blízkych , “Jeden z piatich Američanov žije s duševnou chorobou, takže pravdepodobnosť, že sa stretneme s niekým v našom živote – rodinou, priateľmi, spolupracovníkmi alebo dokonca cudzími ľuďmi -, ktorý zápasí, je pomerne vysoký,” hovorí, pričom nezabúda že jeden účastník súťaže bude mať večeru s ňou plus VIP prístup Drahý Evan Hansen na Broadwayi.

SPOJENÉ: 13 Výkonné ženy v hudbe práve teraz

Počas 30-minútovej rozhovoru sa matka Gaga otvára tým, že zvyšuje postavenie celebrít vo vedomí, duševné zdravie, #BeKindBeTheDifference a čo najlepšia lekcia, ktorú sa od jej dcér dozvedela, je.

Od založenia Born This Way Foundation ste vy a Gaga poznamenali, že duševné zdravie ovplyvnilo vašu rodinu. Ako to?

Nadácia skutočne vyrastala z vášne svojej dcéry a jej túžba pomôcť mladým ľuďom byť lepšie vybavená, než mala pocit, že má riešiť svoje problémy. Povedzme, že bola jednoznačne veľmi rozdielna dospievajúca a jej rovesníci si to vždy neocenili. V dôsledku toho zažila nejakú zlomyseľnosť a krutosť v rozličných časoch – veci ako posmešovanie, izolácia, poníženie, a to nielen v škole, ale aj mimo školy, a tieto veci ju veľmi hlboko zasiahli. Rozbila jej vlastnú hodnotu, jej zmysel pre sebaobranu a začala rozvíjať úzkosť a depresiu na strednej škole. Je to niečo, čo nasledovalo po nej v škole a dokonca aj v jej kariére.

Keď začala svoju kariéru, začala zdieľať tieto skúsenosti a hovorila o potrebe lepšieho a odvážnejšieho sveta. Pretože počas svojich vystúpení o negatívnych zážitkoch, ktoré vyrastala, hovorila veľmi otvorene, uvedomila som si, že pomáha jej uzdravovať a pomáha aj iným mladým ľuďom. Obe moje dcéry majú podobné skúsenosti a som na ňu hrdý, že som to premenil na dobré. Naozaj mi otvoril oči veľmi, veľmi dobre.

dáma Gaga Solo Embed
Kevin Mazur

Nadácia sa spojila s Národnou radou pre zdravie správania, aby v máji spustila súťaž #BeKindBeTheDifference práve včas pre mesiac povedomia o duševnom zdraví. Môžete vysvetliť, aké vzdelávanie v oblasti prvej pomoci pre duševné zdravie je?

Naučí vás, ako rozpoznať a reagovať na príznaky problémov duševného zdravia a dôvery a na výzvy a krízu, ktorá s tým súvisí. Poskytne vám zručnosti, ktoré skutočne oslovíte a poskytnete podporu ľuďom vo vašom živote, ktorí sú v núdzi. Myslíme si, že všetci by sme mohli urobiť viac, aby sme pomohli osobám, ktoré sa zaoberajú duševnými chorobami, a aby sa v tomto konkrétnom type odbornej prípravy v oblasti duševného zdravia vyškolení naozaj stalo nevyhnutným prvým krokom.

Gaga bola šikanovaná ako teenager a vy ste každý opísali príklad, v ktorom spolužiaci ju hodili do odpadkového koša. Aké to bolo pre teba ako matka??

Najsmutnejšou časťou tohto prípadu je najmä to, že mi to nepovedala. Sme veľmi blízka ako rodina a veľmi veľa zdieľame, ale neskôr mi povedala, že je tak rozpačitá a tak rozrušená situáciou, že sa s ňou ani nedokázala priblížiť. Bolo to smutné. Boli tam iné skúsenosti, ktoré mala. Vlani v lete naša nadácia uskutočnila prieskum ďalších 3 000 mladých ľudí a viac ako 1000 rodičov a jednotne sme sa dozvedeli, že rodičia budú nadhodnocovať, s kým ich deti s nimi budú hovoriť. Pre mňa to nebolo jedinečné, že sa to stalo. Stále sa naďalej deje rodičom.

Máte rady pre mamičky o tom, ako dostať svoje deti, aby sa otvorili?

Jedna vec je počúvať, ale je ďalšia vec naozaj pochopiť, čo vaše dieťa hovorí. Sme silní veriaci v rodinných večeri. Je to skvelý spôsob, ako vytvoriť bezpečné prostredie, aby sa mladí ľudia mohli otvoriť. V našom výskume sme sa dozvedeli, že rodinné podujatia sú pre ľudí dobrou komunikáciou. Veci tak jednoduché ako výlety alebo bowling skutočne spojí všetkých a prinúti vás začať hovoriť pohodlnejšie. Viem, že mi chýbali nejaké varovné signály, že by som mohol byť lepšie vybavený, aby som rozpoznal moje deti, ak by som buď absolvoval školenie o prvotnej pomoci v oblasti duševného zdravia, alebo si bol vedomý niektorých varovných signálov, ktoré vám pomôžu rozpoznať rozdiel medzi normálnymi biologickými dospievajúce správanie a niekto skutočne zápasí s problémom duševného zdravia.

Aké sú niektoré z týchto varovných signálov?

Nebude to jednorazová vec, keď majú smutný deň. Začnete možno vidieť vzor. Povedzme, že máte odchádzajúce dieťa, ktoré môže byť viac introvertované tráviť čas sám v ich izbe, možno ich známky kĺzajú, to je len pár príkladov vecí, ktoré hľadáte.

Gaga vyšla ako obeť sexuálneho útoku a znásilnenia a je napísaná o diagnóze PTSD. Aké to je sledovať jej podiel na traume so svetom tak otvorene?

Na začiatku to bolo trochu šokujúce pre mňa a bolo pre mňa ťažké pochopiť, pretože som nevyrastal týmto spôsobom. [Moja generácia] držala viac našich pocitov vnútri a v skutočnosti o tom nehovorila. V priebehu času som videl, že z toho všetci uzdravujú všetci, všetci sa cítili viac posilnení, aby získali pomoc, a mali väčšiu nádej, že nebudú v tomto cykle ublíženia zotrvávať po zvyšok svojho života. Bolo to pomáhať iným mladým ľuďom cítiť sa pohodlnejšie, keď o nich hovorí sami, a potom možno urobiť ďalší krok a ísť o pomoc. Nakoniec som na svoju dcéru hrdá, že som dosť statočný, aby som sa postavil a osobne hovoril o svojich problémoch. Naozaj verím, že pomáha ľuďom všetkých vekových kategórií.

V čase, keď hovorila o PTSD, som sa cítil oveľa pohodlnejšie, keď hovorila omnoho otvorenejšie o tom. Viem tiež, aké dôležité bolo, aby sa o to podelila, aby pomohla iným ľuďom. Pre mňa ťažké obdobie, ktoré som zažil, bolo skôr v prvých rokoch jej vystúpenia, keď by na pódiu tak otvorene hovorila o veciach, ktoré sa jej stali. Pravdepodobne to nebola jedna vec.

Obaja ste založili nadáciu. Pracoval s Gaga na profesionálnej úrovni zmenil váš vzťah?

Zmenilo sa to a myslím si, že pomohlo rozvinúť iný druh dlhopisov, pretože už nie sme len vnútorne vyzerajúci, vonkajšie sa pozeráme na vplyv, ktorý to malo na iných ľudí. Takisto mi pomohla byť viac otvorená sama ohľadom problémov, ktoré môžem mať, potreby, na ktoré by som sa mohol zaoberať, s ktorými som sa nebol spokojný. Je veľmi zaujímavé poznamenať, že nielen pomohla iným mladým ľuďom, ale tiež skutočne pomohla jej vlastnej mame v procese.

senilnej Embed Dad
Lady Gaga a jej otec Joe Germanotta.
Kevin Mazur

Znie to, ako vy a váš manžel podporovali tvorivosť doma. Natali, vaša najmladšia dcéra, je teraz módnym dizajnérom a dokonca pomohla dať dohromady Gaga 2017 Super Bowl polčas show kostýmy. Prečo to bolo dôležité?

Je to naozaj jednoduché. Je to preto, že sme to mohli vidieť. Mohli sme vidieť vášeň. Mohli sme vidieť radosť, ktorú z neho získali, a my sme sa rozhodli podporiť to. Boli sme s nimi veľmi prísni aj v súvislosti s ich školskou prácou. Myslím si, že je naozaj dôležité dokončiť školu a byť dobre študovaný, takže bolo dôležité, aby sa na to sústredili, ale bolo to veľmi jednoduché. Bola to taká vášeň a radosť z toho, že na ňom vynikali, takže sme ju podporovali.

SÚVISIACE: 7 Osobnosti, ktoré si rozprávali o svojich bojoch s užívaním drog

Váš manžel sa vtipkoval, že skoro v kariére Gaga sa pýtal, či “po tom, ako sa pozerá na jej divoký výkon v New Yorku, má” voľné miesto “. Aká bola vaša obava vtedy?

Myslím, že to bolo ako narodenie momentu Gaga. Bolo to tak neuveriteľne vonku, než to, čo sme s ňou zažili v minulosti. A my sme to naozaj úplne nerozumeli, ale publikum to milovalo. To sa deje v tom čase. Boli sme rovnako ako: “Toto je naozaj iné, a nerozumeli sme tomu.

Je ťažké ju zdieľať so svetom? V piatich dvoch nohách, je tak neuveriteľne otvorená o svojom osobnom živote a konkrétne o jej telesnej bolesti.

Je určite ťažké otvoriť žalúzie k vášmu domu. Ľudia môžu vidieť svetlo do toho, čím je váš svet. Keď sa to stane, musíte sa zhlboka nadýchnuť. Tento dokument, bolo pre ňu ťažké dokonca urobiť rozhodnutie, ktoré si myslím, že to tak ukáže. Vidíte mnoho pozitívnych stránok slávy zobrazených v mnohých rôznych filmoch a naozaj chcela ukázať úplne inú stránku. Je to ťažké rozhodnutie, ale verím, že bolo veľmi užitočné, keď mnohí ľudia vidia, že je v poriadku byť zraniteľný, môžete byť úspešní, môžete prekonať niektoré z bojov, ktoré máte so správnym druhom pomoci. A myslím, že to bolo veľmi užitočné veľa ľudí vidieť.

dáma Gaga Embed
Natali Germanotta a Lady Gaga.
Andrew H. Walker / Getty Images

Na čo si najviac pyšná ako mama??

Som hrdý ako mama, že obe moje dcéry sú dobrí ľudia. Samozrejme, že som mimoriadne hrdý na ich talent, ale najdôležitejšia vec, ktorú verím, je v tomto svete súcitná, dobrá a slušná ľudská bytosť a ja som pre nich veľmi hrdý na to.

Súvisiace články: 28 Times Lady Gaga Went FULL Gaga

Aká je najväčšia lekcia, ktorú ti vaše dcéry naučili?

Myslím, že najväčšou ponaučkou je umožniť im riskovať a robiť chyby a byť tam pre nich. Pochádzajú z miesta, kde nie je niekedy v živote ochotné riskovať a robiť niečo, čo je mimo škatuľky, nikdy to nebudete vedieť a tak sme v tomto procese držali spolu. Pre mňa to bola skvelá lekcia.

Máte nejaké materské rady, ktoré vám pomohli vychovávať deti?

Nikdy sa neprednášam ako odborník na rodičovstvo. Myslím, že je to niečo, s čím by sme si všetci mohli pomôcť, ale myslím si, že najväčšou vecou, ​​ktorú môžeme dať sami a našim deťom, je počúvať ich a tiež sa pokúsiť pochopiť, odkiaľ prichádzajú. Myslím si, že veľa detí je podhodnotené a dovoľte mi vysvetliť, ako to myslím. Myslím, že často sa deti nevenujeme, kým nie sú v určitom veku – môžete hlasovať, máte vodičský preukaz. Jedna vec, ktorú som sa naučila prostredníctvom nadácie, je, že majú taký neuveriteľný hlas a vášeň o veciach v živote a skôr, že sa na to môžeme zapojiť a podporiť to a posilniť ich a inšpirovať ich, aby sa umožnili slobodné, neuveriteľné veci a sme to videli prostredníctvom našej práce. Oni sú oveľa schopnejší, než im dávať uznanie, mladí ľudia. A každý deň som prekvapený a je skutočne krásne sledovať.

Aký je najlepší darček, ktorý vám dcéry dali?

milovať!

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

− 3 = 1

map