Meghan Markle nie je prvá žena s africkými pôvodmi, aby si mohla vziať kráľovskú rodinu

Tu je zábavný kus kráľovskej rodiny trivia: Meghan Markle zjavne nie je prvou ženou afrického pôvodu v britskej kráľovskej rodine.

* Zaznamenať scratch * Čo?

Ak ste svoj mozog, psychicky vyvolávať stránky Windsor Royal Family Wikipedia, ktoré ste sa zaviazali k pamäti, pretože ste sa stali Meghan / Harry Stan (čo, len ja?), Ľutujeme, že vás informujeme, že váš pokus je zbytočný.

portrét Of Princess Charlotte Of Mecklenburg-Strelitz (1744-1818)
Heritage Images / Getty Images

Je to preto, že kráľovná Charlotte-dlhá sa rumárne stala prvým členom kráľovskej rodiny s africkou líniou, ktorá vládla dlho predtým, než vládla kráľovná Alžbeta, bola dokonca v očiach jej rodičov. Späť do 18. storočia, zatiaľ čo Amerika stále robila otroctvo, kráľovná Charlotta vládla v Spojenom kráľovstve Veľkej Británie a Írska; ona bola pri moci od doby, keď si vzala kráľa Georgea III. v roku 1761 až do svojej smrti v roku 1818.

Zdá sa, že jeden z Charlotteových predkov, kráľa Afonso III. Z Portugalska, ktorý vládol v 13. storočí, mohol mať černú milenku menom Madragana – čo znamená, že kráľovná sa musí vrátiť päť storočí, aby vystopovala jej africkú líniu. Charlotteho tón pleti bol na spravodlivom mieste, ale legenda hovorí, že škótsky maliar Allan Ramsay zdôraznil svoje čierne rysy pre svoje portréty ako akýsi protest proti obchodovaniu s otrokmi.

charlotte of Mecklenburg-Strelitz in State Robes.
Archív univerzálnej histórie / Getty Images

Asi sa čudujete – čakajte, čo je Kensingtonský palác úradne o tom musím povedať?

Odpoveď? Nie veľa. Zatiaľ čo Dom Windsor nikdy nezamietol, že kráľovná Charlotte má africký pôvod, nikdy to ani nepotvrdili. (Kráľovná Charlotta bola z domu Hannover, rodina, ktorej vláda skončila po smrti kráľovnej Viktórie v roku 1901, jej vnuk George V vyhlásil v roku 1910 za Windsorovu rodinu Windsorovu rodinu a Windsors zostali vo vláde vôbec História!)

Ale zatiaľ čo úradníci zostali mamička, stojí za to poukázať na to, že dramatizovaná filmová verzia princa Harryho a Markleho milostného príbehu, Harry a Meghan: Kráľovská romantika, tiež naznačil africký pôvod Queen Charlotte, čo je rovnako dobré, ako sme potvrdili v našej knihe.

kráľovná Charlotte.
Vytlačiť kolektor / Getty Images

Minulý rok hovoril hovorca Buckinghamského paláca Boston Globe, “Dom Windsor nikdy neodmietol nárok afrického pôvodu kráľovnej Charlotty.”

“Toto sa hovorilo roky a roky,” povedal hovorca. “Je to vec histórie, a úprimne povedané, máme oveľa dôležitejšie veci hovoriť.”

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

98 − 92 =

map