Melanina prekvapivá strana-hustle: prvá dáma má vyrobené najmenej 100.000 dolárov z fotografií sám seba

V bizarnej udalosti Melania Trump robí titulky pre svoje zručnosti. Spoločnosť NBC oznámila, že urobila šesť čísel z dohody s fotografickou agentúrou zatiaľ čo slúžiace ako prvá dáma. 

Podľa článku zverejneného v pondelok Trump profituje z fotografií seba a jej rodiny, ktoré boli odobrané v rokoch 2010 až 2016 fotografom Regine Mahauxovou, ktorá je známa svojimi očarujúcimi, vysoko štylizovanými portréty prvotriedneho milostného životného štýlu. (Môžete si uvedomiť, že Barron je na lyžiach v obývacej izbe v prístave, alebo iný Melania posadený vedľa stohu kuforov Louis Vuitton, keď nosí špičku v jej pozlátenej spálni.) Zjavenie pochádza z najnovšieho Donalda Trumpa finančné zverejnenie podľa NBC.

Tu je presne to, ako to funguje: Fotky sú uvedené v Getty Images, fotografickej agentúre. Kedykoľvek sa jedna fotografia zakúpi od spoločnosti Getty na použitie, povedzme, v novinovej publikácii, dostane Melania strih, a akékoľvek publikácie, ktoré poslali fotky (za predpokladu, že zaplatili za práva) nepriamo zaplatili trumfy, aby tak urobili.

najprv Lady Melania Trump Speaks On The Launch Of Her Initiatives In The Rose Garden Of White House
Win McNamee / Getty Images

Práca s konkrétnymi fotografmi alebo agentúrami je dobre zdokumentovaná prax pre celebrity, z ktorých mnohí môžu dostať zníženie publikačných poplatkov alebo licenčných poplatkov výmenou za dobre umiestnené tip (povedzme, v akom čase sa dostanú do Starbucks). Ako to vysvetlil paparazzo Cosmo, prínos z inscenovaného paparazzového nábehu je dvojnásobný: 1) oslavuje si trochu ďalších peňazí v banke a 2) dostanú sa na kontrolu svojho vlastného obrazu a zaručia, že lichotivý obraz je ten, ktorý končí v časopisoch.

Takéto obchody sú však neoznačeným územím, pokiaľ ide o celebrity, ktoré v súčasnosti slúžia v Bielom dome. 

“Nie je neslýchané, aby si celebrity získali licenčné poplatky z fotografií samých,” píše sa v NBC, “ale je to veľmi nezvyčajné pre manželku aktuálne slúžiaceho voleného úradníka.”

Podľa analýzy spoločnosti NBC o najnovších finančných formulároch spoločnosti Trumps spoločnosť Melania v roku 2017 získala od spoločnosti Getty Images sumu 100 000 až 1 milión dolárov, teda roku, keď oficiálne prevzala plášť prvej dámy Spojených štátov.

SÚVISIACE: Melania Trump nosí “naozaj nezaujíma” Jacket pre prekvapenie návšteva Texas hranice  

Peniaze na strane druhej, existuje ďalšia otázka týkajúca sa dohody, ktorá vyvoláva obavy. Podľa správy “Licenčná zmluva spoločnosti Getty stanovuje, že obrazy [Mahaux] môžu byť použité len v” pozitívnych príbehoch “.” 

Niekoľko spravodajských agentúr a časopisov vrátane Marie Claire, ruský elle a denná pošta, používal obrazy Mahaux v rokoch 2016 a 2017, hoci niektorí odmietajú zaplatiť za ne alebo súhlasiť s akýmkoľvek druhom “príhovorov len pozitívnych”. Hovorca spoločnosti Fox News povedal, že dostali obrázky zadarmo z kampane “Trump” a kancelárie Melanie Trumpovej, ktorá nám povedala, že majú plné vlastníctvo a práva k fotografiám. ” Po žiadostiach NBC niekoľko ďalších organizácií vrátane Yahoo a San Francisco Chronicle, odstránili obrázky zo svojich stránok. 

Rozšírená rodina Trumpov získala veľa tepla, pretože odviedla Bielu inú pochybnú etiku vynakladania peňazí na rôzne podnikateľské aktivity – od vládnych stretnutí v rezortoch Trump až po rodinné realitné spoločnosti Kushner a samotnú organizáciu Trump, ktorá Ivanka stále zarába peniaze. 

Mnohé prvé dámy začali podávať obchodné aktivity, ale je bežnou praxou, aby ich výťažok bol darovaný dobročinnosti. Napríklad to bol prípad keď Laura Bushová a Michelle Obama napísali knihy počas pobytu v Bielom dome. Krieda to až po ďalšiu zložitosť toho, že sa celebrita stane hlavným veliteľom. 

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

+ 67 = 74

map