Môžeme jednoducho zrušiť Rosanne Barr namiesto toho?

Po rasistickom tweetu zameranom na bývalej poradkyne prezidenta Obamu Valerie Jarrett, ktorá vyvolala verejné protesty, Roseanne Barrovej eponymný sitcom bol zrušený spoločnosťou ABC v medzníkom rozhodnutí siete. Barr odvtedy klesla ako klientka jej talentovou agentúrou, ICM a rerunsy tejto show boli vytiahnuté zo sietí Viacom vrátane Paramount, CMT a TV Land.

Kým ciele sietí smerujú k správnemu chodu, pričom 65-ročný starý človek vyčistil z každého viditeľného povrchu, treba sa opýtať, akí nevinní náhodní ľudia budú zasiahnutí spádom?

SÚVISIACE: Prečo by ste mali vedieť Channing Dungey, žena, ktorá vystrelila Roseanne Barr

“Úžasnú časť tvoria všetci talentovaní nevinní ľudia, ktorí pracovali na tejto show, teraz kvôli tomu trpia,” uviedol Shonda Rhimes, ktorý nie je žiadny cudzinec na to, čo je potrebné vyskúšať na hit show na ABC. Pridal značku hash, “#notjustice”.

Wanda Sykes, prispievajúca producentka a spisovateľka pre show, oznámila prostredníctvom Twitter, že opúšťa show po Barrovej tweet a Emma Kenney, 18-ročná herečka, ktorá hral Harris na show, tiež odhalila, že mala v úmysle oznámila svoju rezignáciu po prečítaní Barrových slov, len jej manažér povedal, že prehliadka už bola zrušená.

Ale Sykes a Kenney (ktorá vystupovala ako Debbie na Showtime’s nestoudný po dobu 7 rokov) môže mať väčší priestor, ako väčšina, spadajúc na iné projekty a výrobcov, ktorí nemôžu čakať, kým ich nový voľný čas vyčerpá. Ale čo desiatky ďalších, ktorí pracovali na programe? Koniec koncov, to bolo viac než len titulár Barr, ktorý pomohol spustiť sitcom ABC na prednej strane balenia, kde zničil svoj hlavný čas súťaže a stal sa najvyššie hodnotené show v 2017-2018 rozhlasovej sezóne medzi vyhľadávaným 18 -49 demografické, podľa odroda.

VIDEO: ABC zrušil ‘Roseanne’ po Roseanne Barr je rasista Tweet

Ďalším druhom kampaň v službe Twitter zameranou na používanie Johna Goodmana a Laurie Metcalfa – dvoch kriticky uznávaných hercov – sa začala aj na internete, aj keď máme pocit, že aj oni nebudú mať problémy s prácou. Zatiaľ neboli spustené žiadne kampane pre scény, nalíčiť umelcov, kostýmov alebo spisovateľov.

Súvisiace články: Valerie Jarrett má najklasičnejšiu odpoveď na Roseinne Barrovej rasistu Tweet

“Najprv sme sa dozvedeli prostredníctvom tlače,” povedal veterán spisovateľ a výrobca Roseanne Dave Caplan Hollywoodský reportérLesley Goldbergová o tom, že o tom zruší. Spravodajstvo bolo odhalené o tom, čo by bolo prvým dňom práce na druhej sezóne rebootu. “Všetci sme vedeli, že to bola možnosť, ale náhle to bol šok.”

Vzhľadom na cyklus vysielania už boli na iných sieťach už zaplnené mnohé podobné, konkurenčné spisovateľov; doteraz spisovatelia nevedia, či dostanú odstupné. “Je to nešťastné, pretože spisovatelia odovzdávali iné pracovné miesta, aby si túto prácu prevzali a nikto ešte nevie, akú kompenzáciu dostanú,” pokračoval. “Všetci sú trochu na okraji toho, ako sa to ukáže, ale všetci vieme, že je to zbytočná príležitosť napísať viac epizód.”

Vo veku #MeToo, samozrejme, herci, režiséri a producenti (hovorím o Harvey Weinsteinovej), sú konečne zodpovední za svoje činy – čo znamená, že to nie je po prvýkrát otázka, čo robiť s problematickou osobou prišiel. Zrušenie nie je však vždy jedinou možnosťou.

na priehľadný, napríklad režisér Jill Soloway sa rozhodol napísať postavu Jeffreyho Tambora – vedúceho Maury, okolo ktorého sa dráma otáča zo seriálu po obvineniach zo sexuálneho obťažovania. Výrobný formát prehliadky Amazon môže uľahčiť otočenie zaostrenia ako 30-minútový štúdiový sitcom Roseanne, ale dokazuje, že to napriek tomu môže byť vykonané.

Okrem samotnej spoločnosti Barr to boli aj iné problémy, vrátane nejasných rasistických podtextov, ako napríklad zahrnutie vtipu o komédiách o farebných rodinách, ktoré vyvolali sto myšlienok o implicitnom rasizme. Iní však zistili, že diskusia okolo show, v ktorej jedna z hlavných postáv bola, nie na rozdiel od samotnej Barr, stúpenky Trumpovej – byť zdravá.

sara Gilbert and Laurie Metcalfe
Adam Rose / ABC

“Myslel som, že show je naozaj zvláštne, pretože sa ukázalo, že volička Trumpa, ktorá počula JOBS a hlasovala a odvtedy sa odohrávala, ale teraz sa stretá s rozdelením svojho medu so svojím manželom, pretože už si ich nemôže dovoliť,” povedala Sarah Silverman nedávny GQ profilu. “Ak títo voliči videli, že to je bezpečný priestor, je to ešte lepšie, pretože ich ihličia sú rozbité a sú otvorené pre veci, ktoré by v iných prípadoch neboli otvorené.” Je zrušenie konca tohto dialógu? 

Všetko povedal, že iní tvrdili, že celá posádka vedel, do akej miery sa dostali (vrátane možnosti zrušenia), keď súhlasili s prácou s volatilným Barrom. Roxanne Gay napísal v New York Times že “obsadenie, spisovatelia a výrobcovia vedeli, na čo sa pani Barrová postavila, keď súhlasili s prácou na show.Každý z účastníkov sa rozhodol podporiť show napriek svojmu spoluzakladateľovi rasizmu Rozhodli sa, že ich kariérne ambície alebo túžby aby sa vrátili do sieťovej televízie, alebo finančné záujmy by najlepšie slúžili pohliadnutím na opačnú cestu. “

Pokračovala: “Iba vtedy, keď sa pani Barrová stala bezprostrednou zodpovednosťou, všetci zainteresovaní sa konečne pozreli na jej rasizmus a priamo sa s ním zaoberali.”

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

7 + 1 =

map