Musíte vidieť toto mocné video o “Unboxing” stereotypy

Výrazné správy o tom, ako spolu stáť a oslavovať naše rozdiely, sú o to dôležitejšie.

V tzv. “Všetkom, čo sa nám podelí”, ktoré vytvoril TV2 Dánsko a odišiel sa vírus, ľudia sa naučia, ako sa navzájom “unboxovať” od stereotypov. Keď účastníci všetkých vekových skupín a pozadia vstupujú do miestnosti, sú rozdelení do skupín.

Tieto skupiny zahŕňajú “vysokých príjmov” a “tých, ktorí sa práve dostanú”, rovnako ako “noví dánci” a “tí, ktorí boli vždy [v Dánsku]”, len aby sme vymenovali niekoľko. A hoci sa ľudia v týchto skupinách zdajú, že patria k sebe, skupiny sa rýchlo rozpadnú, pretože ich vyrozumiteľ sa ich pýta na konkrétnejšie otázky.

“Kto v tejto miestnosti bol trieda klaun?” spýta sa moderátor. Izba vybuchla v smiech, keď sa ľudia z každej skupiny zhromaždili v krabici v prednej časti miestnosti. “Kto sú prarodičia?” pokračuje, ako je vytvorené nové pole.

Čoskoro sa rozprávač dostane viac osobne, aby oddelil skupiny, hovoril veci ako “my, ktorí sme zlomené srdce” a “my, ktorí sme boli šikanovaní”. Keď hovorí: “my, ktorí sme šikanovali ostatných”, aby zavolali ľudí do krabice v prednej časti miestnosti, zdá sa, že mladý chlapec dostane emocionálne, keď stojí v tejto skupine (ktokoľvek iný sa dostal do krabice tkanív?).

“Potom sme všetci, ktorí milujú Dánsko,” hovorí v rozprávaní. “Takže možno je viac, čo nás prináša, než si myslíme.”

SPOJENÉ: 10 spôsobov, ako sa každý deň cítiť dobre

Počas obdobia, keď ľudia bojujú o to, aby boli počuť, aby boli považovaní za rovní a snažili sa zjednotiť uprostred rozdelenia, možno aj my musíme zvážiť tvrdosť tohto sociálneho experimentu.

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

6 + 3 =

map